Încercările și experimentele cu amfetamine ale ASheSChem

BongMan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
4
Points
8
este L sau D ... sau amestec ...?
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
30
Points
18
Ați putea încerca să distilați uleiul A, care ar trebui să scape de impurități
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
acest lucru nu este rău pentru amphet?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sarea de sulfat este stabilă, ce ar trebui să se întâmple? De asemenea, îmi place să folosesc o lampă de căldură, care produce și ea aproximativ 60 °C.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
În mod ideal, trebuie să fac o extracție acid-bază pentru purificare

okok; se recomandă adesea păstrarea/depozitarea la temperatura camerei sau într-un loc răcoros; mi-era teamă de sursele de căldură :p
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, și asta este adevărat, dar nu ar trebui să îl depozitați la 60°C timp de săptămâni, ci să îl uscați timp de o oră. Este de asemenea doar o sugestie cum merge mai repede, uscarea sub vid este de asemenea bună și rapidă.
BTW dacă uscați sulfatul cu o lampă puteți vedea impuritățile, acestea devin ușor galben-roșcate, dar habar nu am de ce, se văd pur și simplu, sulfatul curat este alb pur.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Am găsit asta... credeți că este în regulă?
RWqiFpVAKM
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
33
Points
18
Am găsit asta... crezi că este în regulă?
Ăsta e materialul, da. Un solvent foarte bun.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Grozav!!! Chiar este sigur?
Eram sigur că o voi cumpăra pe nimic ;)

altcineva care confirmă? :)
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Există numeroase amestecuri de eter de petrol, lichid de brichetă Benzinum medicinale, Ligroin, White spirit, Nafta sau benzină specială. Este important ca punctul de fierbere să fie între 40 și 60°C, acest lucru trebuie cunoscut. O separare este posibilă și cu celelalte, dar o evaporare este dificilă. Cel mai bine este să solicitați distribuitorului o fișă cu date de securitate (trebuie să o aibă) sau să verificați în prealabil pe site-ul web, în fișa cu date se află în orice caz punctul de fierbere.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
nu găsesc punctul de fierbere...
pentru tine nu-l pot folosi ?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Așa cum arată da. Cred că ai cumpărat petrol pentru lămpi ca ----> wiki1, dar ai nevoie de eter de petrol ca ---->wiki2 cu un punct de fierbere de 40-60°C.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nu este atât de rău, uite, o lampă de petrol frumos în evenig atunci când soarele este în scădere este, de asemenea, o experiență plăcută :D
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
Altfel, astăzi am putut vedea că un lichid de mercur nitrat de 4/5 zile păstrat la frigider într-un flacon de chihlimbar funcționează foarte bine;)

de asemenea, am făcut bile de aluminiu puțin mai mari decât prima dată și am spălat cu 3x500ml H20 pentru a elimina nitrații.
îmi place că reacția termică a fost mult mai puțin violentă decât prima dată când am adăugat P2NP
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Language
🇫🇷
Joined
Apr 10, 2022
Messages
300
Reaction score
164
Points
43
rezultatul de azi a fost filtrat (maxim pot, trebuie să dorm :p); și am pus crema în incubatorul meu
dar de data asta... nu miroase a speed !, doar a izopropanol de fapt nu uscat^^

deci mirosul de speed vine când nu spălăm nitratul? ... e înfricoșător când te gândești că e mirosul clasic de "street speed"

8DmuBISGH7
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Am aceeași problemă . după ce am adăugat acid în IPA, l-am stors prin material și l-am pus în congelator, produsul nu a vrut să se usuce ... părea mai degrabă că transpiră ... Și în mare măsură acest sulfat a scăpat pe undeva, lăsând un randament mic, mirosind ușor a alcool. Voi adăuga că nu am avut timp să fac totul singur și a trebuit să cumpăr ulei de amfetamină freebase. în general arăta foarte bine. transparent cu un parfum delicat cunoscut amfetaminelor. Am obținut pH-ul de 5 după ce am adăugat 250 ml de soluție de acid sulfuric în proporție de 1: 4. 180ml: 720ml. De asemenea, am adăugat 1/2 volum IPA la ulei ... are cineva idee de ce randamentele au fost atât de mici?
0XRyLBk7hM
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
BWDxMVhRv3

produsul a fost umed tot timpul am adăugat umpluturi și a făcut popcorn ...
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Nu vă puteți aștepta ca produsul să se usuce în congelator. încălziți-l sub o lampă pentru a evapora solvenții. De asemenea, vă pot asigura că nu sulfatul a scăpat, ci solvenții au scăpat. Dacă nu ați uscat suficient sulfatul de amfetamină, acesta este murdar. Apoi ați adăugat materiale de umplutură pentru a prinde impuritățile acolo și pentru a vă face produsul și mai murdar. De asemenea, este foarte dificil să răspundem la ceva despre randamentul dumneavoastră dacă nu ne spuneți care a fost randamentul dumneavoastră ...
 
Top