Propiyofenondan efedrin sentezi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Last edited by a moderator:

gmo

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Hey G.patton, bu reaksiyon için halojen yerine iyot kullanabilir miyim? Ve brom yerine HBr/hidrojen peroksit kullanılabilir mi?

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Bu tekrarlanan bir mesajsa özür dilerim. Bu prosedürde ters buzdolabı nedir? Bunu hiç duymamıştım

• Like
Reactions: T 3

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
13
Çeviride bir şeylerin kaybolduğuna inanıyorum! "Ters buzdolabı" kelimelerini "basınç eşitleyici ekleme hunisi" ile değiştirmeyi deneyin ve sonra ne düşündüğünüzü görün :);):cool:! Orada hala üzerinde çalıştığım birkaç yer daha var!

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
675
Bu yöntemde yanlışlıklar var.
Bu konuda bir video hazırlıyoruz, yakında bekliyoruz.

View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
22
Peki bu yöntemle efedrin üretmek ne kadar kârlı? Üretim için tamamen bu yönteme güvenebilir miyiz?

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Herkese merhaba. Birisi d-l alananine, metylananine'den efedrin, psödoefedrin yapmak için bir bağlantı sağlayabilir mi, dün biri yayınladı ama bulamıyorum, lütfen yardım edin.

• Like
Reactions: gmo

ilovelamp

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Fester Amca'nın The Secrets of Methamphetamine Manufacture 8. baskısında "Cooking Your Own Ephedrine" başlıklı bir bölüm var. Bir süredir bu yöntemi merak ediyordum. Eğer göründüğü kadar kolaysa bu gizli kimyada devrim yaratabilir. Adım adım bir video görmek için sabırsızlanıyorum.

View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
159
Sözde hapları elde etmek için kaynaklarımı tükettikten sonra, Festers'ın kitabına bakarken tam da bu yönteme rastladım ve bir kez daha umutlandım. Anladığım kadarıyla, aşağı yukarı kendi içkinizi sıfırdan mayalamaya eşdeğer bir süreç. Suyu kaynatmak, şeker (ya da pekmez) ve maya eklemek - anladığım kadarıyla bu kez gizli bileşen, acı badem yağında biraz yüksek konsantrasyonlarda (markaya bağlı olarak) bulunan Benzaldehit. Aşağı yukarı %90 saflıkta mı? Bunu marketlerde vs. baharat/aroma bölümünde bulabilirsiniz. Küçük bir badem yağı şişesinde kelimenin tam anlamıyla "içerir: benzaldehit" yazacaktır. Saflığı göz önüne alındığında, badem yağının 'maya püresine' eklenmeden önce rafine edilmesi gerekip gerekmediğini bilmiyorum - safsızlıkların fermantasyon sürecine potansiyel olarak müdahale edebileceğini görmüyorum. Bilen var mı? Benzaldehiti fermente eden ve bu yollarla efedra elde eden var mı? Lütfen bana haber verin.

Çözer çözmez, eğer bir şey varsa, iyi haberleri paylaşacağım. o7

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
BAE'nin %90 benzaldehit olduğunu sanmıyorum. Bence %90 etanol. Kesinlikle damıtılması gerekirdi ve fiyattan zarar ederdiniz. Benzaldehit elde etmek için daha ucuz şeyler var. Eminim tereyağı badem özü, saflaştırma ve konsantrasyon olmadan benzaldehit yerine geçemez. Derinlemesine araştırdım ve benim için iyi bir seçim olmadığına karar verdim. 55 galonluk bir varil her 4 günde bir 20 g L-pac üretebilir. Bu 20 g'ı 50 galondan fazla çamurdan elde etmek için çok fazla iş var.

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
159
Yani, daha iyi bir bakayım, aşağı yukarı Fester'in SOMM#8'inden yola çıkıyorum. Muhtemelen haklısınız, eğer işe yaradıysa, muhtemelen 20 yıl önce, bazı işlemlerden sonra olmuştur. Efedra yasaksa ve başka seçenek yoksa, sanki tüm dualarımızın cevabı buymuş gibi konuşuyor. Aynı şüpheciliği bazı şeylere karşı da uygulamalıyım - örneğin inhalerlerden Levo ile bir şeyler yapabilmek gibi. Şimdiye kadar daha iyi bilmeliydim ki, eğer bu kadar kolay olsaydı, herkes olmasa da daha fazlası bunu yapıyor olurdu ve üstelik SICAK olurdu. Bu tür şeyleri zor yoldan da olsa öğrenmeye çalışıyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
İşe yarıyor, yapıldı, yapıldı ve yapıldı. Tüm "50 galon sıvıdan 20 gram L-pac elde etme" 15 ml santrifüj tüpleri, kapaklı 5 galonluk kovalar yerine büyük gizli santrifüjler gördüm. Ya da sürekli işlem yapan bir slinger. Bunları 10 binlerce dolara satın alabilirsiniz, yani şimdi 3 fazlı 2hp motor, kaynaklı bir karusel ve en azından bir bodrum veya garaj düşünüyorsunuz. Sadece 50 galon solventi çökeltemezsiniz çünkü baz bu miktarda çok pahalıya mal olacaktır. Google scholar size bu konuda 100'lerce yazı gösterecektir. Sanırım fenil asetatı daha ucuza yapabilirim. Bir keresinde Science Madness'da bir reaksiyon okumuştum. Adamın susuz etanole ihtiyacı vardı. Bunu elde etmek için etil asetatı kırmış ve kendiniz damıtabilecekken bunun delilik olduğunu düşündüm, ama bilirsiniz, 1 saatten daha kısa sürede susuz etanol elde etti ve etil asetat 25 $ / litre, bu yüzden sadece 150 ml'ye ihtiyacınız varsa. O kadar. Görünüyor. Çok. Daha çekici

Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
159
YT'de NileRed'in ebay'den nispeten saf bir 'badem esansiyel yağı' örneği aldığı ve bunun reaksiyonlarda -olduğu gibi- kullanılabilecek kadar saf olduğunu söylediği, ancak yine de saflaştırmaya devam ettiği bir video var. Fester, HCN'yi uzaklaştırmak için birkaç dakika vakum yapılmasını söylüyor. BAE/benzaldehitin ABD'de kontrollü bir madde olduğundan bahsediliyor ki bu komik çünkü dün marketten küçük bir şişe BAE aldım ve üzerinde tek bileşen olarak benzaldehit yazıyordu. Bunun kağıt üzerinde daha iyi göründüğünün farkındayım.

Üzgünüm dostum Frit, söylediklerinden pek bir anlam çıkaramıyorum. Gördüğün ve senin ya da bir başkası için pratik olup olmadığına karar verdiğin şey herkes için doğru olmak zorunda değil. Üretim yapmaya çalışıyorum kardeşim, ne demek istediğimi anlıyorsan, ve beni durduran şey, şu an itibariyle, belirli bir malzemenin eksikliği. Şimdilik son çare olarak Ma Huang var ama mecbur kalmadıkça o yola girmeye çalışmıyorum bile. Şu anda ve ileriye dönük olarak ana önceliğim dikkat çekmemek veya herhangi bir iz bırakmamak.

Fester, eğer biri üretimi artırmak isterse, bunun hap satın almak ya da bitki çıkarmaktan daha uygun bir alternatif olduğunu söylüyor. Eğer biri benzaldhidi fermente etmek için 5 litrelik bir kova ya da iki kova kullanmak isterse, bahsettiğiniz ekipmanların hiçbiri gerekli değildir ve melas/şeker/maya/BAE maliyeti benim için önemli değildir. Bir damıtma/reflü aparatı vs. güzel ve yararlı olurdu ama henüz o noktada değilim.

L-PAC'yi çıkarmak nispeten basittir (somm'daki bu taslağa göre). Püreyi süzün ve çekmek için bir toluen veya eter yıkama kullanın ve buharlaştırın. Bu süreci efedraya kadar görmeye çalışıyorum ve bu yüzden bir sonraki adım indirgeme için metilamin kullanmak. Eğer bu yapıldıysa ve yapıldıysa, o zaman kimse gerçekten bunun hakkında konuşmuyor ya da bulabildiğim kadarıyla pek bir şey bilmiyor gibi görünüyor. Tüm esneklik ve sokak kredisine rağmen, detaylandırma aradığım ve her şeyi bir tuz tanesi ile aldığım için beni affedin. Dediğim gibi, her ne olursa olsun, her şeyi çözme sürecinde çok şey öğreniyorum. Zaman ayırdığınız ve katkılarınız için teşekkür ederim. o7

Consider

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Bu norephedrin, denedim efedrin gibi acı beyaz toz elde ettim ve efedrin gibi reaksiyona giriyor ama bu norephedrin ve metamfetamin üretmek için kullanılamaz

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
Ne yönetimden ne de başka birinden, sondaki kimyasalların resimlerinin efedrin ya da psödoefedrini temsil etmediğini belirtmeme yanıt gelmedi. Ayrıca hangi mekanizmanın bu kiral molekülü 2 kiral karbonun belirli stereo düzenine sahip başka bir moleküle dönüştürdüğünü de merak ediyorum. Bu genellikle kiral bir reaktanı alır ya da rasemik bir ürün üretir. Lütfen, bu büyücülüğü bilmeliyim

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
İşte bulduklarım, tereyağı badem özünün bileşenleri, Su, Alkol (%36) ve acı badem yağı.
Eyalet ve federal yasalar badem özünün en az %1 acı badem yağı içermesi gerektiğini söylüyor. Yani su, ilk sırada yer aldığı için %36'dan fazla, %36 etanol, yani en az %73'ü