Question 20L kesikli reaktör satın alma hakkında soru.

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Yakında bu 20L kesikli reaktör kabını satın alacağım ve bazı sorularım var.

Aşağıdaki kısa ana özelliklerle
1) Dişli redüktörlü baş üstü karıştırma motoru
2) 7 boyunlu Ayrı Cam Kapak
3) Donanımlı Besleme Hunisi ve Kondenser Seti
4) Boşaltma Valfli Yuvarlak Tabanlı tek katmanlı Cam kap
5) Boşaltma vanalı Paslanmaz Çelik Isıtma Banyosu

Şimdi bunları DDP ile sipariş edeceğim. Yani satın alma sırasında her şey zaten ayarlanmış durumda. Şimdi merak ettiğim tek şey, bu tür ürünleri özel olarak satın almak gerçekten yasak mı? Bu konuda çok fazla bilgi bulamıyorum. Elbette tamamen farklı bir yer gibi satın alırken kendi önlemlerimi alıyorum ve ayrıca cihazı vericiler için test edeceğim. Belki biraz paranoyakça ama tedbirli olmak üzülmekten iyidir.

Ama şunu da tahmin edebiliyorum, tabii ki mallar yanlışlıkla kontrol edildiğinde gümrükte alarm zilleri çalacaktır. bu ekipmanı özel olarak satın almak yasak değil mi? Ve eğer öyleyse, mallarınızı durdurma ve örneğin bu ürünün satın alındığına dair bir beyan verme hakları var mı? En iyi cevap nedir?

Bu konuyu okuduğunuz için teşekkürler ve kartlarımızı iyi oynamak için hepimiz bilgilerimizi paylaşalım.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Kimyasal reaktörler çok pahalı ekipmanlardır.

Ne için kullanacağınızı, hangi sentezi yapacağınızı sorabilir miyim?

20L reaktör çok değil, normal cam eşyaların size mal olacağı miktarın x5'ine mal olacak, kendi görüşüm 50L reaktörün altındaki herhangi bir şey buna değmez, sadece cam eşya satın alabilir ve manyetik bir karıştırıcı kullanabilirsiniz.

Bu işin zor kısmı, yasa. İnsanların %99'unun aslında kendi ülkelerinde yasaların nasıl işlediğini bilmediğini söyleyebilirim, diğer ülkelerde daha da az, yasalar nadiren siyah beyaz yazılır, yani belirli şeylerin yasal olup olmadığını belirtmez, yorumlanması gerekir.

Örneğin, ülkenin adını vermeyeceğim, ancak Batı Avrupa'da kimyasal reaktör veya rotovap satın alamayacağınız bir ülke var, yeniden satıcılar sadece şirketler, okullar, hükümet vb. satıyor.

Ancak özel bir kişi olarak satın almak ve ithal etmek de yasadışı değil.

AMA! Burada gri alan ortaya çıkıyor, eğer bir tane satın alırsanız ve gümrük tarafından durdurulursa, ona el koymalarına izin verilmez, ancak yasa onlara sizi bir izleme listesine koyma ve şüpheli ekipman alımı nedeniyle evinizi yasadışı faaliyetler için arama emri alma hakkı verir.

Bu yüzden size tavsiyem, eğer Avrupa'da yaşıyorsanız, satıcıya gidin, nakit ödeme yapın ve sadece arabanızda normal bir paket olarak ülke sınırlarını geçerek taşıyın, bu sizin mutlak en güvenli yolunuz olacaktır.

Saygılarımla

Not: Bunun bir başka harika örneği de "P2nP" öncüsüdür. Bu öncünün Avrupa'daki yasallığı hakkında pek çok yanıltıcı "açıklama/varsayım" okudum. Ve bu öncül de Avrupa'daki birkaç ülkede yasaların yorumlanmasında gri bir alanda yer alıyor.

Avrupa'daki her ülkenin P2P veya APAAN gibi yasadışı öncüller için bir izleme listesi / öncül listesi vardır, ancak henüz hiçbirinde P2nP öncülleri listede yasaklı bir madde olarak yer almamaktadır.

YİNE, AMA! Yasa ayrıca, izleme listesinde olmayan ancak yasadışı bir maddenin marjinal kazancı ve kar için kolayca sentezlenebilen bir öncül satın alınırsa, bu örnekte amfetamin gibi son ürün olarak da sınıflandırılacağını belirtmektedir.

Dolayısıyla, P2nP maddesiyle yakalanırsanız, aslında amfetamin ithal etme suçuyla suçlanabilirsiniz. Kanun bu şekilde işliyor.

Pek çok insan bunu anlamıyor, sadece öncüller için izleme listesine bakıyorlar, listede öncülleri göremiyorlar ve sadece "Oh, bu yasal" diyorlar HAYIR!

Last edited:
View previous replies…

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
4MMC için, tüm 4MMC ilerlemesini iyi anlamak için küçük sentezlerle başlıyorum. Oradan 100/200L çift cam reaktöre geçeceğim.

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Bu gerçeği defalarca tartıştım " ölçek büyütmek sezgisel değildir. Ayrıca beyefendinin de söylediği gibi büyük kayıplar, tahliyelere veya daha kötüsüne kadar finansal olabilir. Yalan söylemeyeceğim ama bu reaktör çok seksi, Tanrı'nın hızı dostum.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
Bu doğru değil, hesaplamaları yaptım. 20L 3 necker ile ısıtılmış karıştırmalı bir manto yaklaşık 1000E düz, eğer aynı fiyata giderseniz, mantodan çıkarırsınız çünkü sadece ısıya ihtiyacınız vardır ve karıştırıcının kendisi için eklersiniz. kondansatörler, tuzak, stand, kelepçeler, ısıtma "kutusu" + prob, krikolar gibi diğer tüm şeyleri eklerseniz 2000E KOLAY'a ulaşırsınız.
20L 2,2k KARGO DDP'dir ve eksiksiz bir pakettir.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Hesaplamalarınızı hangi ekipmana göre yaptığınızı bilmiyorum, ancak burada yaptığım eksiksiz bir kurulum var, eksik olan tek şey florentine şişesinin üstüne takılan iki boyunlu bir adaptör, bu da 62zl daha ekliyor.

Sonuç olarak Borosilikat 3.3 camda 530 Euro + nakliye 30 Euro'ya komple bir sistem.

Şimdi havalandırma, güvenlik veya başka bir kurulum için harcanabilecek 1.500 euro tasarruf ettiniz.

Sistem aşağıdakilerden oluşmaktadır:

Isıtmalı manyetik karıştırıcı (340c)
Manyetik çubuk
Florentine matara
Adaptör
İki boyunlu adaptör
Ampullü Dimroth-kondenser
Damlama hunisi

20L'lik bir glasreaktörde bulunan aynı bileşenler-

C4QLoDRszw

Last edited:

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Reaction score
17
Satıcı Çin'den, aksi takdirde kaçınılmaz olarak arabayla kendim giderdim. Ama bu A++ kalite ve küçük sentezleri anlamak için iyi bir fiyat. Bu yüzden güvende olmak için kendi önlemlerimi aldığımı söyledim.

Mesela, siparişte benim adım yok, teslimat yeri benim değil ve ayrıca reaktörü böcekler için tarayacağım ...

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Elbette, sahte bir isim ve sahte bir adresle sipariş verebilirsiniz, ancak yine burada kaçamayacağınız önlemlere bir örnek var.

Reaktörünüz nakliye sırasında yakalanırsa, gümrük ve polis reaktörünüzün izini sürebilir, böylece sonunda onu aldığınızda sizi yine de yakalarlar. Bundan kaçmanın tek gerçek yolu, "Hedef Bekçisi" adı verilen ve size verilen siparişi alan ve yakalanırsa sizi ispiyonlamayacak birisine sahip olmaktır.

Bunun uygulanabilir olması için tek umudunuz, gümrük tarafından fark edilmemesidir, aksi takdirde yakalanacağınızdan hiç şüpheniz olmasın, kolluk kuvvetlerinin nasıl çalıştığını ihmal etmeyin.

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
66
Taramanın görülemeyeceğinden emin olun. Polis dışarıdan izliyorsa, görebilecekleri bir yerde tarama yapmayın.

Taradığınız kaydedilirse, polis bunu yaptığınızın yanlış olduğunu bildiğinizi ve yakalanmamaya çalıştığınızı göstermek için kullanacaktır. Buna karşılık sizin ne olduğunu bildiğinizi kanıtlamak zorunda kalacaklardır, eğer mantıklı geliyorsa.

tajira

Don't buy from me
Resident
Reaction score
15
Kardeşim Çin'de neler olup bittiğini bilmiyor gibisin, senin için her zaman beyan edilenden başka şeyler olarak bir şeyler kaçırıyorlar. yasal şeylerle dolu konteynerlerde kendi transit sistemleri tarafından. paketinize lanet olası izleyici koymazlar xd. fud yaymayı bırak.

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
3V6*****lPMQB

View previous replies…

tajira

Don't buy from me
Resident
Reaction score
15
Ayrıca kim izleyiciyi atık olan kutunun içine yerleştirir ki? Ne izi istiyorlar? Çöp kamyonu mu?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
@tajira,

Yazdıklarımı yanlış yorumluyorsunuz, bir pakete "iz" koymak, açıkça bir "İzleyici" koydukları anlamına gelmez, bir pakete veya bir öğeye iz koymak, yalnızca izleyicileri kullanmakla kalmayıp paketleri gerçekten takip etmenin farklı yollarıyla eşanlamlıdır, ama sanırım bunu zaten biliyorsunuz?

Ve aslında gerçek dünyanın nasıl işlediğini biliyorum çünkü Kolluk Kuvvetleri ve Gümrük ile ilk elden deneyimim var.

Ama sanırım siz BreakingBad ve Narcos izleyerek yönünüzü öğrendiniz?

Saçmalamak yerine, ilk elden deneyimlerinizi bağlam içinde bize aktarabilir misiniz?

Not: Hollanda bir ülke değil bir bölgedir ve sanırım bahsettiğiniz Hollanda ülkesinde yer almaktadır.

Loki12

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Ayrıca

Söylediğiniz her şeyde %100 haklısınız; bu çocuklar henüz gerçek dünyanın nasıl işlediğinin farkında değiller, ancak zamanla öğrenecekler... "düşük asılı meyve", bu terim yoktan var olmadı... bırakın öğrensinler...

Birkaç yıl önce Çin'den hap presleri ithal etmeye çalışırken izleyiciler standart prosedürdü, bir cam reaktörün aynı muameleyi gerektirmeyeceğini nasıl varsayacaksınız....

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
71
Diyelim ki büyük gizli 007'siniz, hedefine ulaştığında olağanüstü nakliyecilerin her yerinde, eminim bölgenizdeki kayıt dışı iş adamları, sadece bir ahmak ve arkadaşları tarafından yürütülen büyük ölçekli bir operasyona sahip olmak isterler, eminim bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaklardır. 😕