Ketamin sentezi

gigi99

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Yeni gelen çok şey öğrendi, rehberliğiniz için teşekkür ederim

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, 65 ml'lik 2 porsiyon halinde (sodyum bisülfit) eklemek mi istiyorsunuz?

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Daha açık nasıl anlatabilirim bilmiyorum. x2 Daha önce de söylediğim gibi iki kez anlamına geliyor.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
özür dilerim efendim, sanırım anladım, ama 1. yıkamadan sonra sudan kurtulmak için ne yapmalıyım?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Bir lavaboya ya da atık su tankına dökmeniz gerekir.

Last edited:

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim, anladım.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, son adım 4'te sormak istiyorum, dekalin yerine Etil benzoat kullanılabilir mi? Üretim yöntemi değişecek mi? Makalede reaktanların tuzlanması gerektiğinden bahsediliyor, pH ne kadar ayarlanmalıdır?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Dekalin yerine siklohekzan kullanabilirsiniz, muhtemelen

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
274
Siklohekzanın kaynama noktası 81 °C'dir, bu da termal yeniden düzenlemenin reflüde 7 ila 10 gün sürmesi gerektiği anlamına gelir. Ancak o zaman IPA kullanılabilir, aynı bp ve literatürden çalıştığı bilinmektedir (reflüde 7 ila 10 gün).

Etilbenzoat işe yarar.
Etilen Glikol işe yarayan ve daha iyi bulunabilen başka bir çözücüdür.

Verim asla niceliğe yakın değildir, aslında baz olarak Ketimin kullanıldığında verim düşer, iyi verim için HCl tuzu kullanılmalıdır. Ayrıca kesinlikle susuz koşullar altında yapılmalıdır, aksi takdirde verim düşer. (İmin, titiz koşullar göz önüne alındığında şaşırtıcı olmayan bir şekilde MeNH2'ye geri hidrolize olacaktır).

Yeniden düzenleme Lewis Asitleri tarafından katalize edilir, MgCl2 ve AlCl3 (susuz) iyi çalışır. 0,1 mol eşdeğeri gereklidir, ancak AlCl3 hala mevcut olan suyun da üstesinden gelebilir, kullanılan miktar elbette ayarlanmalıdır, örneğin suyu temizlemek için X g artı reaksiyonu katalize etmek için 0,1 mol gereklidir.
AlCl3 kullanımı gereken sıcaklığı ~130 °C'ye düşürür (180 °C'nin katalizlenmemiş haliyle aynı süreyi alması için).

Başka bir ipucu: CCl4'ten uzak durun, bu madde sadece zehirli değil, aynı zamanda iyi nedenlerden dolayı elde edilmesi zor ve acımasızdır. Neyse ki alfa pozisyonunu bromlamak için tamamen gereksizdir. Bunu yapmanın kusursuz yolu, işi kantitatif olarak ve yan reaksiyonlar olmadan yapan CuBr2 kullanmaktır.
Reaksiyon koşulları için Google'da "CuBr2 ile Brominasyon" yazmanız yeterlidir; bunun için standart koşulları hızlı bir şekilde bulacaksınız ve bunlar bu durumda mükemmel bir şekilde çalışır.

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Yani iyi bir verim elde etmek için yeniden düzenlemeden önce metilketimini hcl gazına mı dönüştürmelisiniz?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, pH ne kadar eklenmelidir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Ketaminin serbest bazını elde etmek gerekir. Ketamin tuzu elde etmek istiyorsanız, bu ürün içeren çözeltiyi bazlamanıza gerek yoktur.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, bu adım ne anlama geliyor?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Kafanızın karışmasını anlamıyorum. Ben zaten açıkladım. Sorunuzu yeniden formüle edebilir misiniz lütfen?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, son adımda, reaksiyon 3 saat boyunca yeterince kaynadığında, HCI ve DCM eklediğinde ve çözücüyü çıkardığında, yağ haline geldiğinde kristalleşir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
11. Ketamin
10 g metilketimin 100 ml undekanda çözülür ve 195 °C'de 3-4 saat kaynatılır. Ketamin %20 HCl ile ekstrakte edilir. Asidik ekstrakt bazikleştirilir ve DCM ile ekstrakte edilir. Çözücü uzaklaştırılır ve ürün hızla kristalleşen bir yağ olarak elde edilir. Pentan/eter veya hekzan/eterden yeniden kristallendirme ile saflaştırılabilir. Verimler kantitatif değerlere yakındır.

Burada ne yazıyor?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Ne kadar HCI/DCM eklenmelidir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Bu basit bir asit/baz ekstraksiyonudur. İşlemi anlamadıysanız lütfen Ekstraksiyon konusunu birkaç kez okuyun. Video açıklaması var. Orada asit alanı oluşturmalı, eter ile ekstrakte etmelisiniz (75 ml). Daha sonra karışımı bazikleştirin ve tekrar ekstrakte edin (75 ml).

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Teşekkür ederim, efendim.

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3

Efendim, bu aşamada ürün aşağıda mı?

joejoe

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efendim, bu bölümde ısıtmam / karıştırmam gerekiyor mu? Doygunluk nasıl gösterilir?

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Hayır, en üst organik katmanda
Evet, bu reaksiyonu da ısıtmadan karıştırmanız gerekir.
Ne demek istiyorsun?