Sinteza P2P iz glikidatnih etrov BMK

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ali uporabljate H3PO4 kons ali razredčeno raztopino? Hvala za vaše mnenje.
 

microsharp

Don't buy from me
Member
Joined
May 10, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
isto vprašanje: uporabil sem h3po4, 98 % con, in dobil p2p, toda ko sem ga zažgal, je ostal bel prah. toda kot vem, p2p, če zažge, ne pusti ničesar
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Pri prvem poskusu v mikrovalovni pečici sem dobil nizek izkoristek, kot je navedeno v poročilu. Poskusil sem v drugem poskusu.

40 g 5449-12-7 in 40 ml fosforne kisline sem dal v 250 ml erlenmajerico in pustil, da med mešanjem reagirata. Ko se je proizvodnja CO2 ustavila, smo bučko za 1 minuto postavili v 800W mikrovalovno pečico na najnižji stopnji, jo odstranili in premešali. Ko se je ustalila, smo jo vrnili v mikrovalovno pečico za še eno minuto, jo premešali in ponovno vrnili za zadnji dve minuti. Tokrat ni bilo nobenega ločevanja, RM pa je dobila rahel mesni odtenek. Vendar močno diši po P2P

Oglejte si priponko 3uofqpMhAN.jpg

Nalil bom nekaj slanice.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Ali ste poskusili z vodno paro iz erlenmajerice izločiti keton?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
lahko pride do mešanice ketona in glikidne kisline, potrebno je čiščenje.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Zlagal sem se, da tokrat nisem baziral. Mikrovalovna pečica na nizki temperaturi 1:30 min v 10-sekundnih intervalih ohlajanja in vmesnega energičnega vrtenja. Rezultat: Nič. Vzel sem jo iz mikrovalovne pečice in zdaj stoji na vročem ležišču pri 80C in rahlo "refluksira" (na bučki je majhen steklen lijak z luknjico), minila je približno ena ura in zdaj se je spremenila v spermo z veliko drobnimi mehurčki. Še vedno je v teku in pustil jo bom, dokler se ne bo spremenila.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Donos še vedno ni odličen, vendar je vsaj videti spodobno:
AfAW9bJlV7
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Če je na fotografiji prikazana mešanica glicidata in fosforne kisline, potem za vašo reakcijo ne veste, kdaj bo potekala, imate ločitev plasti in hidroliza bo brez mešanja trajala celo večnost. Potrebujemo homogeno zmes, potem bo hidroliza dobro potekala
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
97
Points
28
Na podlagi mojih rezultatov s čistilom za odtoke z žveplovo kislino (namesto fosforne kisline, ki je takrat nisem imel) sem v sprejemni bučki po destilaciji s paro dobil tole. Ugotovil sem, da je to lahko le P2P+voda, pri čemer se P2P loči kot ločena plast v destilatu.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
toda kakšen je donos?
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
Ko pravite, da ste P2P destilirali s paro, mu dodajate lug ali samo parite P2P brez lugaI be using external steam destillation from a pressure cooker PTFE tubbing with a glass tube on the end of the PTFE tube the glass tube goes threw a rubber bung on side neck in to the flask
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
luga se ne uporablja, sama para odlično zajame keton. velik plus je, če imate pregreto paro (temperatura nad 100 stopinj), ta bolje zajame keton (topnost ketona v pari se poveča). Pri uporabi parne cevi imejte v mislih, da se del pare ohlaja.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
Poskusil sem ga upariti, vendar je sprostil nekaj prahu, ki je sedel na vrhu P2P, zato sem izlil to moč in začel znova, vendar je samo očistil P,,2,P v tej erlenmajerici, ne piha, kot bi moral, dobil sem nekaj P2,P, ki je prišel čez, vendar sem pričakoval veliko več, kot če bi šel v DCM ekstrahirati vso vodo
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Če sem vas prav razumel, potem je para v vaši bučki kondenzirala s p2p, vendar težko razumem, kaj točno ste naredili.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
P2P sem dal v bučke z okroglim dnom 2,vratu obnovitev Bend v vratu pritrjen na kondenzator strani vratu gumijast zamašek z luknjo v sredini steklene cevi igies tam do sklede moj vir če parne tlačne lonce uporabljam za parno destilacijo meth Fb
Stekleno cev, ki črpa paro v erlenmajerico, sem vstavil v P2P, ki naj bi res potiskala ckeab FB in vodo čez upogib izterjave navzdol po kondenzatorju v sprejemno erlenmajerico, dobil sem le malenkost, če pa je olje potiskalo čez, je bila preostanek voda. V skledi imam to prašnato snov, pomešano z vodo, in bug rjavo kapljico na dnu tudi oh če P2 po nwaa 2,5 sem naredil 20 Navi podkupnine pranja bi 25% poskusil dvigniti oh na 7= oh se ni premaknil. Ali lahko J uporabite ph 2,5 p2p za izdelavo meth z btc sintezo srednje stopnje metilaminre in natrijevega borohidrida
Prav tako je nemogoče segreti na 130celcuis brez sežiga produkta imam 10litrsko bučko z okroglim dnom s 600mm Liebigovim kondenzatorjem in ko greš na 130parni tlak je prav na preveč, če je kondenzator 110us na polovici poti, ki sem jo refluksiral 6ur.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Ničesar nisem razumel, ali moj prevajalec ne dela dobro, ali pa ne pišete jasno. Poleg tega, da paro izdelujete ločeno, čeprav jo lahko izdelujete neposredno v reakcijski bučki. 130 stopinj za kaj želite dobiti? Pri 110 stopinjah je reakcija odlična.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
Torej pravite, da reakcijski mešanici dodajate vodo in jo destilirate, jaz pa sem stead of using using a external source like U have used how much water do.yku add fir 1kg
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
12 ml vode na 1 ml ketona, to je z rezervo. ne bodite leni, to sem že večkrat napisal na forumu.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Najbolj zmedena nit, kar sem jih kdaj prebral. Če povzamem: Bolje je uporabiti velik presežek fosforne kisline in jo segreti na 110 C, da preprečimo nepopolno reakcijo. Močno mešanje je bistvenega pomena. Ali moramo RM dodati nekaj alkohola, da preprečimo nastanek dvofazne zmesi?
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Veliko bolj enostavno lahko naredite p2p obrazec MEK
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Pred tem sem ga izdelal po perboratni poti.
Vendar so žlindre nizke, priprava je neredna, potreben je plinski generator.
bayer-villagerjeva reakcija je nagnjena k pobegom pri velikih obremenitvah in zahteva nadzor temperature (premrzlo = strdi, prevroče = peroksidni hlapi povsod in vrenje).
želel sem poskusiti nekaj novega in zdi se, da je glikidno sol enostavno izdelati.


PS: MEK lahko izvedemo brez plinskega generatorja z uporabo iPrOH ali drugega primernega topila, v katerem je raztopljena potrebna količina HCL. Tako lahko natančno izmerite potrebno količino HCL, ne da bi vsakič znova obtežili reakcijsko bučko.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
43
Points
18
Samo sledite poti bmk in fosforne kisline refluks @110c foours nato pustite, da se reakcija ohladi ločite plasti in s parno destilacijo p2p očistite p2p do lepe rumene barve nato uporabite v kateri koli reakciji, ki jo izberete
 
Top