Sinteza trans-2,5-dimetoksi-beta-nitrostirena z visokim izkoristkom (podroben opis)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Poskusil bom še enkrat...ni konec sveta...

Samo to, da sem neumno dodal GAA naenkrat in da sem za 4 minute prekoračil čas za refluks, je bil moj postopek drugačen od primera 10 g, ki ste ga navedli.

In vse sem stehtal - nisem tehtal na ml, razen za MeOH.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Poleg tega bo RT zame v bistvu vedno drugačen, saj delam v svojem stanovanju...

Lahko vprašam, zakaj se amonijev acetat precej pogosto uporablja kot katalizator, ki deluje za precej veliko Henryjevih reakcij z uporabo precej širokega razpona. Videl sem ga uporabljati z benzaldehidom za bolj eksotične stvari - mislim, da ga je celo Shulgin uporabil za to sintezo ali morda je bila to njegova sinteza meskalina. Zdi se, da se uporablja skupaj z GAA za veliko Henryjevih reakcij, to je vse.
Razumem, kaj praviš o tem, da vsak aldehid potrebuje drugačen katalizator...

Pravkar sem ugotovil, da sem porabil 9 minut in ne 4.
Mislim, da sem se malo razburil, ko sem dobil veliko urno steklo, polno kristalov, ne da bi se zavedal, kako lahki so...

Kot pravim, sem prej delal z DMT-jem, ki je bil malo težaven za pridobivanje lepih kristalov, zato je bilo prvič videti to neverjetno!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Mislim, da prehitro dodajanje GAA ne more tako zelo uničiti vašega izkoristka, razlog je verjetno v koraku filtriranja/pranja ali v kakovosti vašega aldehida.
Iz njega lahko poskusite narediti suhi adukt bisufita in izračunate, koliko ga dobite.

Naslednjič, ko boste to ponovili, poskusite vzeti še manj topila, na primer x5-x6 v/w abs. IPA, torej samo toliko, da se 2,5-DMBA raztopi pri RT ali rahlem predgretju.
Predvidevam, da še nimate dobrega znanja o hitrem vakuumskem filtriranju in dobrih filtrih iz sintranega stekla in/ali dovolj hladnega zamrzovalnika.
Prav tako priporočam, da za zdaj preskočite korak pranja, bolje je samo filtrirati, posušiti in stehtati, da izračunate svoj izkoristek, pozneje pa ga lahko rekristalizirate, da povečate čistost.
Tako boste lažje ugotovili, kaj je bil vzrok za slabo proizvodnjo. Pranje je namenjeno le odstranjevanju zadnjih sledi morebitnih nereagiranih snovi in soli.

Vseeno je tu nekaj opomb za korak pranja, da ga razjasnite za naslednje poskuse.
Ko sem rekel "sperite ga z minimalno količino hladnega IPA:vode v razmerju 1:1 v/v", sem mislil:
  1. Pripravite 50-odstotno raztopino IPA in destilirane vode, na primer 20 ml + 20 ml, in jo postavite v zamrzovalnik vsaj 1 uro pred postopkom pranja.
  2. Pripravite filtrirno napravo z lijakom iz sintranega stekla.
  3. Vzemite svojo zmes po reakciji iz zamrzovalnika in na hitro razbijte kristalne grudice z lopatico ali podobno.
  4. Takoj zaženite črpalko in vse prelijte na filter.
  5. Kristalinično maso pritisnite na filter z nečim inertnim, da se enakomerno porazdeli in zbere čim več filtrata. Izklopite filter.
  6. Iz zamrzovalnika vzemite raztopino IPA:voda in jo vlijte na filter (lahko jo najprej vlijete v RBF, če je kaj ostalo, da se vse izpere, vendar hitro). Nalijte samo toliko, da se masa navlaži in prekrije še za 1-3 mm. Omočeno maso zavrite z lopatico in premešajte, da se enakomerno premeša. Vključite črpalko in jo ponovno pritisnite. Izklopite in jo poberite za sušenje. Po možnosti vzemite sintran lijak z ne prevelikimi porami, tako da brez vakuuma skoraj ni pretoka.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Da, to je dejansko tisto, kar sem sklepal, da se je zgodilo.
Mislim, da se nisem zavedal, da se bo očitno zataknilo pri RB, zato je bilo treba vse skupaj razčleniti.
Naslednjič bi najprej predhodno ohladil topilo, s katerim bi ga opral, predvsem pa bi ga prenesel v primerno čašo, namesto da ga pustim kristalizirati v okroglem dnu.

Tako bom lahko pri prenašanju iz čaše v vakuumski filter to storil veliko hitreje.

Imam ga poln kozarec - videti je več, kot je, saj so kristali tako drobni, da je konsistenca malo podobna steklenim vlaknom!

Pravzaprav imam enega od tistih zelo finih vakuumskih filtrov, ki ga drži skupaj modra sponka - ne deluje za gravitacijsko filtriranje, zato bom naslednjič uporabil tudi tega.

Najlepša hvala za pomoč. Kmalu bom poskusil še enkrat in tokrat dejansko zadržal filtrat, dokler ne stehtam kristalov!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh tudi; to sem povedal fantu, ki mi je pomagal na ciljni črti sinteze n,n-DMT prek redukcijske animacije - imejte v mislih vse, kar sem se naučil o kemiji, medtem ko sem bil v precej hudem benzodiazepinskem umiku.
Zato lahko včasih naredim neumne napake, nisem dovolj hiter ali pa sem na splošno neizkušen.
Nisem neumen - vsakič se naučim mehanike tega, kar počnem, toda ko imaš hudo abstinenco, je tvoj um samo meglen....so yeah.
Cenim vašo pomoč... Vendar mi je žal, ko delam neumne napake - na primer, da pustim, da traja 9 minut predolgo!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Vsaj jaz nimam NIČ ŽELJE, da bi sintetiziral karkoli zasvojljivega!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh, tudi v zvezi z re-x'ingom - pomislil sem, da bom skrbel za to in to naredil v čaši, ko bom dejansko nameraval zmanjšati ...

Poleg tega, ko zdaj pomislim - zdelo se mi je, da je bilo v RB veliko več kristalov, preden sem si moral vzeti čas, da sem vzel svojo stekleno palico in jo razbil - nato sem verjetno uporabil preveč toplo topilo, da bi jo izpral - in se je še bolj stopila... duh. Res idiotsko. Ni tako, da ne bi že stokrat naredil zamrznitve oborine.

Predvidevam, da bi lahko ponovno zamenjal aldehid, ampak iskreno, prišel je od istega frajerja z dimljenim etilenediaminom in nitrometanom in vprašal sem, da je bil svež iz Kitajske, zato dvomim, da je bil slabe kakovosti, da bi bil pošten ...

Mislim, da imaš prav v tem, da nisem pravilno pripravil topila za pranje in verjetno raztopil obremenitev, ki so bili že tam... glej, da je eden od njih duh umik meglenost...

Bom prišel tja in tbf, nimam še nobenih REAL načrtov, razen da ga zmanjšam na 2c-h. Morda ga bom bromiral? Zdi se mi, da je eden od lažjih za začetek, čeprav mi končni izdelek ni všeč ... Prav tako ga ne sovražim lol
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Okej, poskusil sem še enkrat in bil strog glede časa in iz nekega razloga se ni izkristaliziralo tako zlahka ...

Tokrat sem jo moral res ohladiti z ledeno kopeljo, da se je kristalizacija sprožila.

Osebno mislim, da je zadnjič delovalo bolje, vendar mislim, da tega ne morem trditi, dokler ne opravim spodobne vakuumske filtracije, potem ko se je že nekaj časa hladilo, in ga nato očitno stehtam.
Bomo videli... vse je bilo zabeleženo v moji preglednici...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Vem, da ste v svojih številkah že upoštevali odvečni nitrometan, tako da je vse končano, vendar sem zadnjič mislil, da bom dodal še nekaj malega več, za vsak primer, če bi bil manj čist, kot sem predvideval, zato mislim, da sem namesto 4,5 g dodal 5 ali nekaj podobnega (to imam zapisano, samo ne pred seboj), vendar se mi zdi, da se je zaradi tega ali dodatnega časa, ki sem mu ga dal zadnjič, lažje kristaliziral.

Zdaj imam boljšo vakuumsko cev, zato lahko tokrat uporabim tudi finejši vakuumski filter.

Čez noč ga bom pustil v zamrzovalniku, jutri pa ga bom na hitro zdrobil s paličico in ga dal nazaj v hladilnik, medtem ko bom pripravljal vakuumsko črpalko itd.

Pravzaprav bi moralo biti zanimivo...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh, in v hladilniku imam naklado 70-odstotnega Ipa, da jo hitro operem!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Torej ste tokrat opravili 10 minut v 30 ml MeOH ali 1 uro v 50 ml(?) IPA?

70% IPA?) Od kod ti te številke?) Mislil sem, da sem nekajkrat jasno navedel o 1: 1 v/v, ki je 50% IPA (ali 1: 2 v/v za metanol, ki je 33% MeOH).
Ali se zavedate, da je voda namenjena zmanjševanju topnosti nitrostirenskega produkta v njej? Več kot je vode - manj izdelka boste izprali.
50 %(!) IPA raje postavite v zamrzovalnik pri -20 °C.
Še bolje, kot sem že rekel - za zdaj preskočite ta korak, saj vidim, da lahko vseeno najdete način, kako narediti nekaj drugače.)

Če nameravate postopek opraviti po korakih, ga pred filtriranjem ponovno postavite v zamrzovalnik pri -20C za vsaj 30 minut.
Ne pozabite shraniti filtrata(-ov).
Obstaja tudi drugačen pristop k pripravi tovrstnih sintez, pri katerem reakcijsko mešanico prelijete v veliko količino hladne vode in jo nato filtrirate,
vendar lahko v tem primeru včasih izstopi kot olje ali droben prah, ki ga je težko filtrirati in po sušenju postane zelo dražeč.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ne Ponovno sem uporabil isto topilo, torej 30 ml MeOH, med 5 in 10 minutami sem opazoval, ali se je barva spremenila, nato pa sem ga pri 10 minutah takoj potegnil.

Žal nisem preveč jasno prebral številk IPA, saj ga nisem uporabljal.... razen uporabe hladnega IPA za izpiranje stvari...

Tokrat sem vse skupaj najprej pripravil (vakuumski filter), filtriral - videti je bilo podobno, vendar sem naredil, kar ste rekli, in bil zelo hiter ter preskočil korak pranja - mislil sem, da bom vse skupaj ponovno izločil, preden zmanjšam na 2c-h.

Tokrat sem vse obdržal, dal takoj nazaj v zamrzovalnik (razen tistega, kar se suši v eksikatorju) in skoraj takoj vidim, da se spet kristalizira.

Pri naslednjem filtriranju bom uporabil finejši Büchnerjev lijak, ki ga imam, za vsak primer, če bi bilo to, kar kristalizira zdaj, preveč fino in bi šlo skozi filtrirni papir (morda je bilo tako, vendar je bilo potem prosojno, ko je prišlo do vakuumskega erlenmajerja, ki sem ga tokrat uporabil za filtriranje.

Eno številko sem zmotil - enkrat med eno sintezo. Dobro, morda sem povedal nekaj naključnih številk, vendar sem delal po spominu. Povedal sem že, da sem bil v abstinenčnem stanju in da ti uniči spomin, zato se opravičujem. Ko sem izvajal sinteze, sem imel pred sabo vaš zapis in sem samo sledil sintezi 10 g z uporabo tehtnice v nasprotju z ml (razen MeOH).

Kot pravim; če kdo želi moje preglednice z zapiski, slikami, videoposnetki in dejanskimi natančnimi časi in količinami - so več kot dobrodošli in jih bom naložil...
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
66
Points
18
Filtrat razredčite z vodo (vsaj x3 njegove prostornine) in ga pred ponovnim filtriranjem postavite v zamrzovalnik.
Zanima me, kaj boste dobili.

"Kot pravim; če kdo želi moje preglednice z zapiski, slikami, videoposnetki in dejanskimi natančnimi časi in količinami - so več kot dobrodošli in jih bom naložil ..."
Da, prosim.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Oh tudi 70 ker....well to je tisto, kar sem imel v svoji omari in veliko tega -70% iso... v nasprotju s 100% stvarmi, ki sem jih dobil.

ja, voda, ki jo omenjate prej, je tisto, kar sem poskusil, ko sem prvič poskusil to RXN in se nisem zavedal, da potrebujem GAA. Oprostite, "stvar z vodo" - ni dober opis!
Mislil sem kristalizacijo z metanjem RM v res ledeno mrzlo vodo, da se zmanjša topnost.
Prav to se je zgodilo, dobil sem rumeno olje... mislim, da bi moralo biti oranžno, če pogledam te x'stale.

Tokrat sem pri prvem filtriranju dobil enako količino kot prejšnjič - pravzaprav nekoliko več.

V prvem poskusu sem dobil 2 g, v drugem poskusu pa 2,1 g, vendar sem po prvi filtraciji dal RM nazaj v zamrzovalnik in dobil še malo več.

Vdržite....spreadsheets r na moji tablici - jaz sem na telefonu! Samo preklopim
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Okej - kot pravim, nisem organiziran, učim se sproti in si delam (s)-sramotne zapiske!

Okej, ne dovoli mi pripeti niti datoteke s številkami niti datoteke v programu Excell....to je čudno...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Nimam pojma, kako naj vam ga naložim....Vem, da obstaja način, ker sem svoje preglednice preprosto spremenil ali vsaj osnoval na preglednici, ki mi je bila poslana za sintezo DMT, zato vem, da ga je mogoče naložiti, samo ne vem, kako....da morda v neposrednih sporočilih?....nope

to je tako čudno... če mi lahko pomagate ugotoviti, kako naložiti bodisi številke ali format excel, vendar bi raje poslal številke documen, saj je shranitev excel premaknil vse o malo...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Prav tako ga bom zdaj razredčil in poskusil....

edit: ah, zanimivo - dodal sem ji veliko vode (hladno vodo iz hladilnika) in v bistvu se je zgodilo to, kar se je zgodilo, ko sem odstranil zadnjo serijo, vendar je nisem obdržal.
Takoj ko sem začel nalivati vodo, se je iz temno rdeče barve spremenil v pomarančni sok z majhno količino olj, ki so se prilepila na dno in so videti temnejša od okoliške oranžne/rumene barve... iv ga je ponovno postavil v zamrzovalnik za nekaj časa, vendar ga ne bom pustil zamrzniti, saj predvidevam, da bi voda lahko naredila, če bi ostala v njem...
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ali naj torej olje ločim in ga ponovno izločim iz MeOH? Očitno majhno količino?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Vau, okej, po dodajanju vode in nekaj časa v zamrzovalniku je spet postala kot brozga - zanimivo
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Ah, ja, v redu - po tem, ko sem ponovno ohladil, 2. filter, nato dodal vodo: pomotoma ga zamrznil v trdnem stanju haha ga je ponovno dvignil na 0-2c, nato pa tretjič ponovno filtriral. Dobil spodobno količino, vendar je bila večina "dobrot" prilepljena (verjetno, ko je zamrznila) na straneh in robovih RB, poskušala ga sprati z uporabo hladne vode, vendar voda ne želi premakniti zelo dobro, zato sem zgrabil majhen košček iso sem imel ostanek v zamrzovalniku (70%) - verjetno 10ml in ga lahko videl def premaknil ga o samo ni bilo dovolj.
Zato sem dal tisto, kar sem že pridobil, v vakuumski eksikator, kot vedno, nato pa sem dodal 5-7 ml toplega MeOH v RB (nekako z namenom, da bi ga raztopil in ponovno razbil, vendar je vse, kar je naredil, bilo, da je maso premaknil z roba RB, zato sem ga dal naravnost nazaj v hladilnik in ko se bo iso ohladil, bom izpraznil bučko - izgleda precej veliko, da bi bil pošten ...Zagotovo sem vsaj podvojil svoj donos - tudi če dejanski kristali niso bili tako dobri - ni pomembno, saj se bo vse skupaj še enkrat ponovilo, preden bom karkoli naredil z vsem tem.
To je samo zanimivo - zdaj razumem, kaj misliš. Če dodaš vodo, jo razredčiš in postane manj topna v raztopini. Seveda...

Na dnu sem dobil MALO olja. Ne vem, ali je to nečisti izdelek ali kakšna nečistoča, ampak hej, zadovoljen sem sam s sabo ☺️

Hvala lepa za vso pomoč... Resnično jo cenim. Precej sem bolan, zato sem zelo neodziven in imam samo možgane z gripo, zato se opravičujem, ker sem si napačno zapomnil številke.
Še enkrat, če mi lahko poveste, kako naložiti preglednico, bom to storil, morda če bi poskusil na dejanskem računalniku....ill see
 
Top