od "SIMPLE do COMPLEX "ali od metilamin HCI do metilamin 40%

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Pripravo maksimalno čiste 40-odstotne raztopine metilamina iz metilamin hidroklorida lahko izvedete na naslednji način:
Materiali:
- Metilamin hidroklorid (približno 160 g)
- Destilirana voda (približno 240 ml)
- Steklena bučka s prostornino približno 500 ml
- Magnetno mešalo
- termometer
- Žerjav za raztovarjanje
- steklena pipeta
Postopki:
1. Pripravite 240 ml destilirane vode v stekleni bučki s prostornino približno 500 ml.
2. V erlenmajerico z vodo dajte metilamin hidroklorid.
3. Bučko postavite na magnetno mešalo in začnite mešati.
4. Mešanico segrejte na temperaturo 50-60 °C, pri čemer za nadzor temperature uporabite termometer.
5. Nadaljujte s segrevanjem in mešanjem, dokler se metilamin hidroklorid popolnoma ne raztopi.
6. Prostornino raztopine povečamo na 400 ml in po potrebi dodamo destilirano vodo.
7. Mešanico ohladimo na sobno temperaturo in še naprej mešamo.
8. Z 10-odstotno raztopino NaOH prilagodite pH na vrednost 10-11.
9. Preverite koncentracijo metilamina v raztopini s testnimi trakovi ali drugo metodo in po potrebi prilagodite koncentracijo z dodajanjem vode ali metilamin hidroklorida.
10. Mešanico pustite stati nekaj ur ali čez noč, da se vse nečistoče usedejo na dno erlenmajerice.
11. Raztopino filtrirajte skozi filter, da odstranite vse preostale nečistoče.
12. Pripravljeno 40-odstotno raztopino metilamina lahko uporabite v ustreznih aplikacijah.
Upoštevajte, da je treba pri uporabi kakršnih koli kemikalij upoštevati ustrezne varnostne ukrepe, med drugim: delati v dobro prezračevanem prostoru, uporabljati zaščitna oblačila in rokavice.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Iz 160 g metilamin hidroklorida boste dobili 73,6 g proste metilaminske baze, raztopljene v 400 ml vode. To bo 18,4-odstotna metilaminska aq raztopina. Ne 40 %.
Poleg tega boste v tej raztopini dobili 138,5 g NaCl, ki se zaradi prenasičenosti vode ne bo popolnoma raztopil. Topnost NaCl je 360 g/L (25 °C).
Pomembno je povedati, da je MeNH2 zelo hlapen in zlahka izhlapi. Zato je treba bučko tesno zapreti. Najboljša možnost je uporaba raztopine metilamina neposredno po pripravi.

Tu sem objavil metode za pripravo raztopin metilaminske vode in metanola iz metilaminskega hidroklorida, ki jih uporablja ekipa BB Foruma.

 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Zakaj menite, da s to metodo dobite 50 % metilamina? Uporabljate približno 7,45 mola metilamin HCL, iz katerega se po bazifikaciji izloči 7,45 mola plinastega metilamina, kar je približno 232 g raztopljenega v 1134 ml vode. To je daleč od 50 %. Pri sami reakciji nastane 7,45 mol vode poleg vašega 1L

Če želite, da bo vaš odstotek nad 25 %, morate izdelati plinski generator in skozi vodo spihati metilamin, nato pa stehtati sprejemno bučko, da ugotovite svoj pravi odstotek.
 
View previous replies…

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
3
Zahvaljujem se vam za objavo/komentar! Imam dodatno vprašanje.
Kateri reagent je treba uporabiti v plinskem generatorju, da bi iz metilamin hcl naredili plinski metilamin?
Upam, da vas bom slišal!
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
3
Razumem, to je NaOh. Že sem dobil odgovor, vendar še nisem povezal dods😅
 
Top