Sinteza amfetamina z redukcijo oksima P2P

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Pozdravljeni, odličen zapis!
So manny respect for u guys bringing this up / take time to share with us!
Toda 1 stvar se mi zdi težavna.
Ta forum me je naučil, da mora biti amfetamin bel, druge barve pa so povezane s sintezo, ostanki prekurzorjev/strupov...
Vem, da je običajna rahla sprememba barve v končnem izdelku, vendar je vaš končni izdelek samo polna rumena / oranžna barva ?
Kaj je s tem?
 

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
224
Points
33
Pozdravljeni, alterego!
Ja, da je dejstvo, da ima čisti amfetamin belo barvo.
Rumena barva amfetamina je zlasti posledica njegove oksidacije.
Na primer med izhlapevanjem topila pri njegovem vrenju in med skladiščenjem z izpostavljenostjo zraku.
Poleg tega lahko rumeno barvo pripišemo nečistočam železovih soli in natrijevega sulfata.
V prihodnjih raziskavah bomo to še naprej preučevali in objavili nove raziskovalne podatke.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
12
Points
3
Ali je v videoposnetku, ki ga omenjate, prikazana redukcija z natrijevim borohidridom? S to sintezo imam velike težave.... mi lahko pomagate? Enkrat mi je uspelo, vse ostalo pa je bilo neuspešno. To sem storil dovoljkrat, da lahko zagotovo podrobno odgovorim, kaj počnem, zato bi mi verjetno lahko hitro pomagali... hvala.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
275
Points
63
2070 g Metilamin.HCl
1280 g NaOH
5000 ml metilalkohola

Alkohol dajte v 10-litrski vrč z dobro tesnilnim pokrovčkom, v vrč dajte ves metilamin.HCl, pretresite in malo počakajte, da se večina raztopi, nato vrč postavite v veliko vedro z ledeno vodo in po obrokih dodajte NaOH. Pretresite in počakajte, da tlak v vrču spet popusti, nato dodajte naslednjo porcijo. Ko je vse dodano in tlak popusti, filtrirajte skozi velik kavni filter, da odstranite sol. Sol v filtru sperite z malo več metanola. Bolj ko je hladno, manj smrdi, vendar bo smrdelo.
Tako dobite približno 20-odstotno raztopino metilamina v metanolu (po teži, vedno po teži).
Ta raztopina dodatno vsebuje tudi vodo, natančneje približno 580 ml, če se želite znebiti vode, morate zmes posušiti z mešanico KOH in CaO (gašeno apno) - 2 kg tega bi moralo zadostovati.
Namesto NaOH se lahko uporabi tudi natrijev metoksid, ki bo neposredno proizvedel brezvodni metilamin v metanolu.
S to metodo je mogoče doseči do 30 %, vendar ni priporočljiva. 20 % je v redu.
 
Top