Question Otázka týkajúca sa nákupu 20-litrového dávkovacieho reaktora.

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
Čoskoro si budem kupovať túto 20-litrovú nádobu so vsádzkovým reaktorom a mal som niekoľko otázok.

S týmito stručnými hlavnými špecifikáciami
1) Horný miešací motor s prevodovým reduktorom
2) Samostatné sklenené veko so 7 hrdlami
3) Vybavená súprava podávacieho lievika a kondenzátora
4) Jednovrstvová sklenená nádoba s okrúhlym dnom a vypúšťacím ventilom
5) Vykurovacia vaňa z nehrdzavejúcej ocele s vypúšťacím ventilom

Teraz sa chystám objednať si ich s DDP. Takže všetko je už pri kúpe zariadené. Teraz by ma len zaujímalo, či je vlastne zakázané kupovať takéto výrobky súkromne? Neviem o tom nájsť veľa informácií. Samozrejme, že pri nákupe urobím vlastné opatrenia ako na úplne inom mieste a navyše si zariadenie otestujem na vysielače. Možno je to odo mňa trochu paranoidné, ale radšej bezpečne ako ľutovať.

Ale viem si predstaviť aj to, že samozrejme zazvonia poplašné zvony na colnici alebo čokoľvek iné pri náhodnej kontrole tovaru. nie je zakázané kupovať toto zariadenie súkromne? A či majú právo zastaviť váš tovar a napr. predložiť vyhlásenie o kúpe tohto výrobku, ak áno. Aká je najlepšia odpoveď?

Ďakujem za prečítanie tejto témy a podeľme sa všetci o svoje poznatky, aby sme si dobre zahrali do kariet.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

Chemické reaktory sú veľmi drahé zariadenia.

Môžem sa opýtať, na čo ho budete používať, na akú syntézu?

20 l reaktor nie je veľa, bude vás stáť x5 sumy, ktorú vás bude stáť normálny sklenený riad, podľa môjho vlastného názoru sa nič pod 50 l reaktor neoplatí, môžete si kúpiť len sklenený riad a používať magnetické miešadlo.

Toto je tá ťažká časť, zákon. Povedal by som, že 99 % ľudí v skutočnosti nevie, ako funguje zákon v ich vlastnej krajine, ešte menej v iných krajinách, zákon je málokedy napísaný čierne na bielom, to znamená, že neuvádza, či sú určité veci legálne alebo nie, treba ho vykladať.

Napríklad, nebudem menovať krajinu, ale v západnej Európe je krajina, kde si nemôžete kúpiť chemické reaktory alebo rotovapy, predávajú to len prepredajcovia, firmy, školy, vláda atď.

Ale ani nákup a dovoz ako súkromná osoba nie je nezákonný.

ALE! Tu nastáva šedá zóna, ak si ho kúpite a zadržia ho colníci, nesmú ho zabaviť, ale zákon im dáva právo zaradiť vás na zoznam sledovaných osôb a získať príkaz na domovú prehliadku kvôli nezákonnej činnosti z dôvodu podozrivého nákupu zariadenia.

Takže moje odporúčanie pre vás je, ak žijete v Európe, choďte k predajcovi, zaplaťte v hotovosti a jednoducho ho prevážajte ako normálny balík v aute cez štátne hranice, to bude pre vás absolútne najbezpečnejší spôsob.

S pozdravom

PS: Ďalším skvelým príkladom je prekurzor "P2nP" Čítal som už toľko zavádzajúcich "vyhlásení/predpokladov" o legálnosti tohto prekurzora v Európe. A tento prekurzor sa tiež nachádza v šedej zóne výkladu zákona v niekoľkých krajinách v Európe.

Každá krajina i Európa má zoznam sledovaných látok/prekurzorov pre nelegálne prekurzory, ako sú P2P alebo APAAN, ale zatiaľ žiadna z nich nemá na zozname prekurzor P2nP ako zakázanú látku.

AGAIN, ALE! v zákone sa tiež uvádza, že ak sa kúpi prekurzor, ktorý nie je na zozname sledovaných látok, ale dá sa ľahko syntetizovať s cieľom marginálneho zisku nelegálnej látky a zisku, bude tiež klasifikovaný ako konečný produkt, v tomto prípade amfetamín.

Ak vás teda chytia s látkou P2nP, môžete byť v skutočnosti obvinení z trestného činu dovozu amfetamínu. Takto funguje zákon.

Veľa ľudí tomu nerozumie, pozerajú sa len na zoznam sledovaných prekurzorov, nevidia na ňom prekurzory a jednoducho konštatujú: "Aha, veď je to legálne." NIE!
 
Last edited:
View previous replies…

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
V prípade 4MMC začínam s malou syntézou, aby som dobre pochopil celý priebeh 4MMC. Odtiaľ prejdem k 100/200 l reaktoru z dvojitého skla.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Stále dokola argumentujem touto skutočnosťou " škálovanie nie je intuitívne. Takisto, ako povedal pán, veľké straty môžu byť finančné až po evakuáciu alebo horšie. Nebudem však klamať, že reaktor je *****y ako kurva bohovia rýchlosť kamarát.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
To nie je pravda, urobil som si výpočty. vyhrievaný miešací plášť s 20L 3 neckerom je cca 1000E paušálne, ak pôjdeš cez hlavu rovnaká cena ish, odpočítaš od plášťa, lebo potrebuješ len teplo a pripočítaš za samotné miešadlo. pripočítaš všetky ostatné veci ako kondenzátory, sifón, stojan, svorky, vyhrievací "box" + sonda , zdviháky dostaneš sa na 2000E EASY.
20L je 2,2k DDP a je to kompletný balík.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

neviem, z akého zariadenia ste robili svoje výpočty, ale tu je kompletná zostava, ktorú som urobil, chýba len dvojhrdlový adaptér, ktorý sa nasadzuje na florentínsku banku, čo pridáva ďalších 62zl.

Celkovo kompletný systém za 530euro + poštovné 30euro v borosilikátovom skle 3,3.

Teraz ste ušetrili 1500eur, ktoré môžete použiť na vetranie, zabezpečenie alebo inú zostavu.

Systém sa skladá z nasledujúcich prvkov:

Magnetické miešadlo s ohrevom (340c)
Magnetická tyč
Florentínska banka
Adaptér
Adaptér s dvoma hrdlami
Dimrothov kondenzátor so žiarovkou
Kvapkací lievik

Rovnaké komponenty, ktoré sa nachádzajú v 20-litrovom sklenenom reaktore

C4QLoDRszw
 
Last edited:

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
17
Points
8
No predávajúci je z Číny, inak by som zrejme išiel sám s autom. Ale tento A++ kvalita a dobrá cena pre malú syntézu pochopiť. Preto som povedal, že som prijal vlastné opatrenia, aby som bol v bezpečí.

Ako, Nie je moje meno na objednávku, miesto pre doručenie nie je moja a ja tiež bude skenovanie reaktora pre chyby.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Iste, môžete si objednať pod falošným menom a falošnou adresou, ale opäť je tu príklad preventívnych opatrení, ktorým sa nevyhnete.

Ak sa váš reaktor zachytí pri preprave, colníci a polícia môžu dať na váš reaktor stopu, takže keď si ho nakoniec vyzdvihnete, aj tak vás chytia. Jediná reálna možnosť, ako tomu uniknúť, je mať takzvaného "strážcu cieľa", niekoho, kto vám vyzdvihne objednávku a ak ho chytia, že vás neudá.

Jediná nádej, že to bude uskutočniteľné, je, ak si to nevšimnú colníci, inak vás bezpochyby chytia, nedbajte na to, ako fungujú orgány činné v trestnom konaní.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
200
Reaction score
66
Points
28
Uistite sa, že skenovanie nie je možné vidieť. Ak vás vonku pozoruje polícia, neskenujte na mieste, kde to môžu vidieť.

Ak bude zaznamenané, že ste skenovali, polícia to použije na preukázanie toho, že ste vedeli, že to, čo robíte, je zlé, a snažili ste sa nenechať sa chytiť. Oproti tomu, že budú musieť dokázať, že viete, čo to je, ak to dáva zmysel.
 

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
Bro ty vyzerá že nevieš čo sa deje s čínou, vždy ti pašujú veci ako iné veci ako deklarované.vlastnými tranzitnými systémami v kontajneroch plných legálnych vecí.nedajú ti do balíka zasraný tracker xd .prestaň šíriť fud.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
3V6*****lPMQB
 
View previous replies…

tajira

Don't buy from me
Resident
Joined
May 7, 2022
Messages
30
Reaction score
15
Points
8
tiež kto kurva umiestniť sledovacie zariadenie vo vnútri krabice, ktorá je odpadom idk, čo chcú sledovať? smetiarske auto?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@tajira,

Vy a nesprávne interpretujete to, čo som napísal, uvedenie "track" na balíku neznamená blantly, že dali "Tracker", uvedenie track na balíku alebo položke je synonymum pre rôzne cesty skutočného sledovania balíkov nielen pomocou trackerov, ale to už asi viete?

A v skutočnosti viem, ako funguje skutočný svet, keďže mám priame skúsenosti s orgánmi činnými v trestnom konaní a colnými orgánmi.

Ale hádam ste sa naučili svoj spôsob smerovania sledovaním BreakingBad och Narcos?

Namiesto toho, aby ste len chrlili nezmysly, mohli by ste nám dopriať svoje skúsenosti z prvej ruky v kontexte?

PS: Holandsko je región, nie krajina, sídli v krajine Holandsko, na ktorú ste predpokladám narážali.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
@ImOutAlso

Vo všetkom, čo ste povedali, ste mali stopercentnú pravdu; tieto deti si ešte neuvedomujú, ako funguje skutočný svet, ale časom sa to naučia... "nízko visiace ovocie", tento termín sa neobjavil zo vzduchu... nech sa učia...

sledovacie zariadenia boli pred pár rokmi pri pokuse o dovoz lisov na tabletky z číny skurveným štandardným postupom, ako chcete predpokladať, že sklenený reaktor by nezaručoval rovnaké zaobchádzanie....
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
127
Reaction score
71
Points
28
Povedzme, že ste veľký tajný agent 007 nikde nič mimoriadny prepravca, keď sa dostane na miesto určenia, som si istý, že mimoúčtoví podnikatelia vo vašom okolí by boli radi, keby rozsiahlu operáciu viedol len chalan a jeho kamaráti, som si istý, že by s tým nemali žiadny problém 😕
 
Top