Sinteza fenilacetonei (P2P) din benzaldehidă cu butanonă

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Este o chestie foarte roșie. De obicei roșu pentru mine este o abundență de hcl, dar poate nu în acest caz, idk. Am constatat că 4:1, hcl(l) :H²SO⁴ este cantitatea echimoloră, care utilizează tot sulfuricul. Cu siguranță 3:1 va fi încă gaz. Ați avut un tub de uscare online cu gazul?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
119
Reaction score
72
Points
28
Fără tub de uscare la prima încercare. Data viitoare voi adăuga acidul HCl direct în el.
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
S-ar putea să ai dreptate.mcând căutam metoda mea, am renunțat la ea deoarece distilarea alcoolului benzilic din diluantul de vopsea era cea mai viabilă metodă de obținere a Benz. Alc (companiile chimice îl vând, dar einprerequisite doresc să știe prea multe despre ceea ce faci cu ceva), dar am observat recent că este pe Amazon, așa că pot face clic pe cumpărare și nu există întrebări
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
119
Reaction score
72
Points
28
Da, este ciudat cum țările reglementează substanțele chimice.. 1 diferit 1 din fiecare țară. 🤔
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Nu este controlat, dar completarea fișei de lucru Sima Eldredge este descurajantă. CE colegiu sau afacere profesională licențiată reprezentați care este codul fiscal al afacerii? Pentru ce intenționați să o utilizați? Nu, mulțumesc
 
Top