Fabricarea DMT cu bisulfit de sodiu formaldehidă și trietil amină????

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
8 g de NaBH4 au fost suspendate în DCM rece, 40 ml de acid acetic glacial au fost adăugați picătură cu picătură și soluția a fost lăsată să se agite până la oprirea întregii evoluții a hidrogenului.
Într-un alt rbf, 10 g de 5-metoxitriptamină s-au dizolvat în DCM. În rbf s-au adăugat 8 ml de trietilamină, 21,2 g de aditiv bisulfit de formaldehidă și site 4A.
Rbf a fost lăsat să se agite timp de 10-15 minute pentru a permite reactanților să se condenseze și apoi s-a adăugat picătură cu picătură triacetoxiborohidrida de sodiu care a fost preparată anterior.
Aceasta a fost lăsată să se agite timp de aproximativ 24 de ore. Reacția a fost stinsă prin adăugarea picătură cu picătură a unei soluții de KOH 15% și s-a efectuat o prelucrare simplă a aminei pentru a obține produsul care a cristalizat fără probleme. Folosind triacetoxiborohidridă de sodiu, obțin întotdeauna 90%+
 
View previous replies…

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Vreți să spuneți că materia primă pentru reacție ar trebui să fie 5-metoxitriptamina în loc de triptamină?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Ba nu! Citiți celălalt comentariu al meu, acesta este un rahat total! În schimb, produci 5-MeO-DMT, care te doboară cu 50× mai mult decât N,N-DMT(aka DMT).
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Există o cerință de temperatură atunci când faceți acest lucru? Ați preîncălzit dce în cuptorul cu microunde ca Hamilton?
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Sunteți conștient de faptul că acest procedeu produce 5-MeO-DMT, nu DMT, nu-i așa?

Mă îndoiesc că ai încercat procedura chiar tu, așa cum pretinzi că ai făcut. Nu există nicio posibilitate să fi produs din greșeală 5-MeO-DMT în loc de DMT și să nu fi observat.

Haide, omule. Pentru DMT ai nevoie de triptamină. Pentru 5-MeO-DMT folosești 5-Metoxitriptamina, în special datorită grupării metoxi din 5-MeO-DMT...
 

huanf

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 18, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Frate, ia-o ușor, nu ai absolut nicio idee despre ce vreau să spun când te întreb, asta înseamnă "această metodă funcționează cu 5-metoxitriptamină în loc de triptamină, nu?" la fel cum Hamilton a spus în videoclip că el a fost folosind triptamina, dar am văzut că soluția nu a fost de culoare triptamina, și am încercat această procedură și nu a funcționat, și ai menționat aceeași procedură cu 5-Metoxitriptamina." acum am clar? ar trebui să vă dovedesc ?!!Nu fi suspicios atunci când nu știi nimic
 

Attachments

  • VwPdbCOF5k.jpeg
    VwPdbCOF5k.jpeg
    4.5 MB · Views: 248
  • 8Hl7AGFSiM.jpeg
    8Hl7AGFSiM.jpeg
    4.5 MB · Views: 236
  • hyLW6M8Kx7.jpeg
    hyLW6M8Kx7.jpeg
    4.6 MB · Views: 239
  • Md3CTjGAFK.jpeg
    Md3CTjGAFK.jpeg
    4 MB · Views: 246
  • 7VoGCWrJix.jpeg
    7VoGCWrJix.jpeg
    4.2 MB · Views: 246

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Vă mulțumim. Numai cu formaldehidă 37% Cum se face acest lucru Cred că în primul pas se transformă paraformaldehida în formaldehidă.
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Ați realizat adductul bisulfit de formaldehidă cu 37% formaldehidă? Cum a ieșit?
 
View previous replies…

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
NKDlxw0uFS

MnC1O2NHL9

Postez rapoartele unor persoane cu privire la sinteza acestui material de pe site-ul sciencemadness:

O completare frumoasă la acest subiect:
75g de sulfit de sodiu (Na2SO3) a fost înmuiat în 50ml de apă. Apoi, 150 ml de soluție de formaldehidă 36% m/v au fost picurați în suspensia încălzită de sulfit în apă. După încălzire și agitare prelungite, amestecul s-a limpezit în cele din urmă. Acesta a fost apoi acoperit cu folie și încălzit la temperatură ridicată pentru a elimina apa. După ce amestecul a devenit o pastă albă (cel puțin 100-150 ml de apă eliminată), l-am lăsat să se răcească și s-a solidificat într-o piatră albă. S-au adăugat 50 ml de etanol și s-a încălzit încă o dată pentru a încerca să înmoaie piatra. Aceasta a fost apoi spartă cu ajutorul unei spatule și uscată în cuptor timp de câteva ore la 110C. Pentru a ajuta la uscare, am scos-o și am zdrobit firimiturile mai mari într-un mortar.

În final, s-au obținut 111 g (86%) de pulbere albicioasă. Ceea ce este interesant este că este inflamabilă! Presupun că încălzirea ei eliberează formaldehidă care poate lua foc. Interesant. Oricum, datorită greutății și inflamabilității, știu că acesta este produsul. Este posibil să fie ușor contaminat, dar această metodă elimină orice problemă legată de cristalizare.

Și eu aveam nevoie de un adduct, așa că l-am preparat în felul următor:

100 de grame de paraformaldehidă au fost mai întâi dizolvate în 170 ml de apă la 60 deg. C cu câțiva fulgi mici de KOH. Soluția rezultată a fost adăugată picătură cu picătură dintr-o pâlnie de adiție într-o suspensie bine agitată constând din 368,4 grame de bisulfit de potasiu și 108 mL de apă, timp de aproximativ o oră. După ce adiția a fost completă, >150 mL de apă au fost distilate și soluția vâscoasă clară a fost răcită până aproape de 0 grade Celsius. C. La amestecul răcit s-au adăugat ~70 mL de etanol. Balonul de reacție a fost agitat energic timp de câteva secunde, ceea ce a dus la cristalizare. Cristalele au fost filtrate și balonul a fost clătit cu filtratul pentru a elimina totul. Cristalele au fost uscate cu grijă în cuptor, mai întâi la 50 deg. C timp de câteva ore pentru a evita topirea într-o baltă și, în final, la 100 de grade peste noapte. Produsul pare stabil la aceste temperaturi.

Metabisulfitul de potasiu a fost utilizat deoarece este cel pe care îl am la îndemână. Produsul are un miros ușor neplăcut de mâncare pentru câini. Nu chiar ca formaldehida, după părerea mea
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Dacă folosim sulfit de sodiu, se va produce și hidroxid de sodiu
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Deci metoda bisulfitului de sodiu a funcționat destul de bine? S-ar putea să mă înșel, dar atunci când sulfitul de sodiu este suspendat în apă se formează heptahidrat, dar bisulfitul de sodiu nu formează hidrat cred că a afectat reacția cred
de asemenea, dacă reacționați aldehidă bisulfit adduct cu bază cum ar fi NaHCO3, NaOH o reacție inversă eliberează ioni bisulfit pentru a genera dioxid de sulf și dioxid de sulf reacționează cu apă pentru a forma acid sulfuros.
dar nu pot să-mi dau seama cum să fac de fapt formaldehidă bisulfit adduct Cred că ar trebui să folosim bisulfit de sodiu nu sulfit de sodiu
Am căutat acest produs de adiție, dar tot nu am avut noroc. Am găsit un articol chinezesc care arată cum se prepară produsul de adiție Formaldehidă bisulfit, dar era lipsit de detalii.
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Acesta este textul brut din Tehnologia de prelucrare a hârtiei de transfer termic prin sublimare cu rată de transfer ridicată (CN113293642)
(1)将多聚甲醛加入水中,于13-18℃条件下分批加入亚硫酸氢钠,加料完毕后升温至55-65℃反应15-25min,用NaOH水溶液调节pH=9,冷却至室温,加入乙醇,析出固体,过滤得固体,待用。

și am găsit traducerea
(1) adăugarea paraformaldehidei în apă, adăugarea bisulfitului de sodiu în loturi la 13-18 deg.C, încălzirea la 55-65 deg.C după adăugare, reacționarea timp de 15-25min, ajustarea pH-ului la 9 cu soluție de apă NaOH, răcirea la temperatura camerei, adăugarea etanolului, precipitarea solidului și filtrarea pentru a obține solidul.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Da, aceasta este metoda pe care am postat-o mai sus
În prezent o testez, ar trebui să o testați și voi, să împărtășiți rezultatul aici, să o testați cu paraformaldehidă și să mergeți mai departe.
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Da, în prezent caut o modalitate de a obține paraformaldehidă Mă gândesc să cumpăr pe eBay, dar nu sunt sigur dacă pot avea încredere în vânzător încă.
 

Tryptamine

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 1, 2022
Messages
15
Reaction score
1
Points
3
Am obținut un produs de la sigma-aldrich, care a fost puțin costisitor. Eu folosesc produse chimice de la un furnizor de produse chimice.
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
~30ml
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Bună ziua, am făcut reacția, în cele din urmă solventul a fost îndepărtat la temperatura camerei, dar am turnat uleiul galben în heptan fierbinte, de ce nu s-a dizolvat?
 

SpiderDNM

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 14, 2023
Messages
0
Reaction score
0
Points
3
Deleted

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Ce înțelegeți prin stoc DMT ?
 
Last edited:

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
160
Points
43
Bine, toată lumea. Acest lucru pare să fi provocat multă confuzie. Permiteți-mi să clarific.

Primul lucru este primul. Nu folosești 5-Metoxitriptamina pentru a produce N,N-DMT(aka DMT). O folosești pentru a produce 5-MeO-DMT, care este un compus complet diferit, unul mult mai puternic.

În al doilea rând, acest videoclip NU ESTE UN TUTORIAL DIRECT pentru sinteza DMT dintr-un motiv simplu. Atunci când au filmat acest episod, au omis în mod intenționat diverse detalii și etape pentru a împiedica oamenii să îl folosească ca pe un tutorial. Hamilton însuși a subliniat acest lucru într-unul dintre podcast-urile sale. Nu puteți folosi acest videoclip și să urmați pas cu pas pentru a face DMT. Nu este nici măcar o bază solidă, deoarece vă induce în eroare în mod intenționat către un mod greșit de a face compusul. Efectuați cercetări privind sinteza înainte de a încerca acest lucru. Producerea triptaminelor nu este cu adevărat ușoară, nu așa cum acest videoclip o face să pară. Nu spun că nu se poate face. Cu siguranță se poate. Spun doar că nu este atât de ușor pe cât pare a fi în acest videoclip.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Da, înțeleg că Hamilton nu a explicat în detaliu metoda sa de lucru. În general, scopul sintezei DMT aici nu a avut nimic de-a face cu 5-metoxi, deși 5-metoxi poate fi obținut cu această metodă.
 

Chain react

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 5, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Cum a fost rezultatul ați reușit să produceți DMT cu această metodă?
 
Top