Question Am câteva întrebări despre sinteza clandestină a sulfatului de amfetamină

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Bună tuturor, sunt nou aici și sunt începător, așa că am câteva întrebări stupide, nu știu dacă cineva le-a pus vreodată, dar oricum, să începem!

este mai bine să aveți un elrlenmeyer și să se încălzească pe un hob, sau un balon cu fund plat și se încălzește într-o baie de apă? Cred că balonul cu fund plat este mai bun pentru că există mai mult contact de încălzire decât erlenmeyer, am dreptate?

aceasta este "configurația" mea
0IBA8uUNGW
o hotă de extragere ca aceasta este bună?


Chiar am nevoie de un condensator și de alte lucruri? Dacă nu am, randamentul meu va fi mai puțin ridicat, nu-i așa?


Mulțumesc pentru răspunsurile voastre!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Cu toții trebuie să începem de undeva :)
De fapt, este propriul său subiect.
Prefer să am pe cineva care pune întrebări stupide decât să nu le pună deloc și să se pună în pericol. Cei care au timp pentru întrebări stupide răspund la ele, iar cei care nu au, nu.
Configurația pe care am recomandat-o ar fi pentru o scară de sulfat puțin mai mare de 1g/2g. Pentru aceste reacții de fapt nu ați avea nevoie de un agitator aerian, deoarece acestea sunt necesare pentru cantități mai mari (pe care le puteți citi, dacă citiți despre diferite agitatoare chimice). Volumele mai mici pot fi agitate cu un agitator magnetic.
Cred că nu ar trebui să vă aruncați prea repede în sinteză. Nu o subestimați și cercetarea este mai bine făcută înainte, decât după
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Bine, dar există întrebări legitime care pur și simplu cad pe pagină în timp ce noi tot bubuim prostii despre alegerea balonului. Adică, poate doar poate le recomanzi niște manuale înainte să le spui să înființeze un laborator.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Acestea fiind spuse, putem să nu mai predăm științe la școala pregătitoare și să ne întoarcem la dezvoltarea efectivă a unora dintre procedurile postate. Pentru că, să recunoaștem, unele dintre metodele copy paste sunt foarte înșelătoare.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Cu siguranță, m-aș aștepta ca cineva interesat să găsească singur secțiunea de bibliotecă, dar probabil că nu este întotdeauna cazul.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Sunt francez, așa că nu știu cum să caut răspunsuri la întrebările mele, întrebările mele sunt atât de stupide încât nu am răspuns, îmi pare rău, omule

Și am nevoie de răspunsuri diferite pentru a face propriul meu răspuns
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Cu toții trebuie să începem de undeva :)
Eu fac, fac unele cercetări, dar am nevoie de răspunsuri de la alte persoane pentru a vedea ce cred oamenii, dacă aș vrea să fac ceea ce am văzut, voi cumpăra un balon rotund de 1L și alte lucruri în sinteza amfetaminei și asta este, dar am nevoie de răspunsuri de la alți chimiști
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Problema este că nu există cărți în franceză... doar în engleză și nivelul meu de engleză nu este foarteyy bun
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Am o carte numită "The Construction & Operation Of Clandestine Drug Laboratories", dar este greu de citit :(, dar nu contează, voi citi chiar dacă nu înțeleg unele cuvinte
 

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
care este greutatea reală din 1 litru de amfetamină freebase? și cât de multe paste se scot cu sulfuric?
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Bună, voi cumpăra lucruri mici pentru început, iar mai târziu, voi cumpăra lucruri mai mari, cred că aceasta este cea mai bună cale
 
Top