Question Am câteva întrebări despre sinteza clandestină a sulfatului de amfetamină

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Bună tuturor, sunt nou aici și sunt începător, așa că am câteva întrebări stupide, nu știu dacă cineva le-a pus vreodată, dar oricum, să începem!

este mai bine să aveți un elrlenmeyer și să se încălzească pe un hob, sau un balon cu fund plat și se încălzește într-o baie de apă? Cred că balonul cu fund plat este mai bun pentru că există mai mult contact de încălzire decât erlenmeyer, am dreptate?

aceasta este "configurația" mea
0IBA8uUNGW
o hotă de extragere ca aceasta este bună?


Chiar am nevoie de un condensator și de alte lucruri? Dacă nu am, randamentul meu va fi mai puțin ridicat, nu-i așa?


Mulțumesc pentru răspunsurile voastre!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Trebuie să folosiți numai baie de apă, o plită vă va strica reacția și balonul.
Chiar credeți că o folosim doar pentru distracție?
veți pierde solventul, reacția dvs. va fi arsă și vă puteți otrăvi cu vaporii de solvent
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Bine, pentru că am văzut o sinteză a unui om care a folosit un hob pentru a sintetiza amfetamina sulfat

Nu, nu cred asta, întreb pentru că am auzit că nu este chiar necesar

Nu prea înțeleg când spui "solvant pierdut", solvant pierdut prin încălzire fără condensator? (și pentru vapori am hotă de extracție)

Dacă doriți, pot posta sinteza de sulfat amph pe care o am? Poate veți înțelege mai bine întrebările mele idk
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Puteți face ce doriți, dar sunt sigur că metoda noastră este mai bună și funcționează bine. Vă spun asta pentru a vă ajuta să obțineți un randament bun și succes. Puteți folosi o cratiță cu apă ca baie de apă.
Exact, condensatorul de reflux colectează vaporii de solvent și îi condensează înapoi într-un amestec de reacție.
Depinde de dvs.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Trebuie să folosiți folia cu grosimea și dimensiunea potrivite și un fel de condensator (am folosit o pâlnie cu un cub mare de gheață). Dacă aveți de gând să o faceți, vă recomand să începeți reacția afară, apoi, după faza violentă, să o aduceți înapoi înăuntru sau să aveți la îndemână sifon și provizii pentru deversări. Nu m-am apropiat de %70 și nici nu a fost un high curat! Echipamentul potrivit este mult mai satisfăcător totuși!
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Salut omule, ce vrei să spui prin dezastru? Pentru folie pot cumpăra așchii de folie nu? Bine pentru condensator (nu este foarte scump) îl voi cumpăra când voi avea ceva bani ahah

Humm ok deci trebuie să cumpăr o plită, o plită ca asta merge? Pentru început vreau să spun
ZuFYSOqsbk


Și când te referi la faza violentă, te referi la amalgamul de aluminiu cu nitrat de mercur ect?
 
Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Pentru un produs mai pur aveți nevoie cel puțin de o spălare foarte bună cu acetonă, o purificare a/b, o distilare sau ceva de genul acesta este ideal. eu unul merg pe precipitarea cu acid l-tartaric, transform tartratul din nou în bază și precipit cu sulfuric, iese super curat.

Se referă la faptul că, atunci când se adaugă sol. p2np la amalgamul gata, se generează o cantitate mare de căldură, precum și o expansiune termică care poate ieși din condensator și ajunge peste tot pe podea/în spațiu. dacă aluminiul este prea fin, reacția este mult prea violentă. uitați-vă la firul lui patton privind izolarea d-amfetaminei, are o parte cu sinteza pe această cale, este bine de urmărit.Propune aluminiu măcinat la râșnița de cafea, cu fâșii mici chiar și cu 10g riști un vulcan dacă folia e prea subțire și scurtă. dar o să vezi, sunt dispus să pariez că mai mult de jumătate din oamenii care fac această sinteză au avut reacții de fugă cel puțin o dată.
Dar această sinteză cu AlHg pe care ați ales-o se poate face și fără, săriți peste reflux după adăugarea p2np, lăsați să reacționeze și să se răcească complet, cerneți și continuați de acolo, randamentul de 60% este posibil așa garantat.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Aș recomanda să nu o faceți în bucătăria dvs. dacă intenționați să gătiți vreodată din nou mâncare delicioasă acolo.

Ia-ți o masă de lucru, sticlărie propper și alte surse de încălzire decât aragazul tău.

Bucătăria arată mult prea bine pentru a o ruina cu o contaminare chimică.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
purificare a/b? sunt începător, așa că nu prea cunosc prescurtări precum a/b , acid-bază, presupun?

Pentru sinteza mea, voi urma purificarea de bază cu acetonă sau IPA, dar dacă există o purificare mai simplă și mai bună, nu spun nu

Da, bine, înțeleg, o voi face în mica mea grădină, deci pentru aluminiu, pătrat mic (1cm x 1cm) este bine, nu prea fin?

Voi urma pașii voștri, mulțumesc pentru tot!
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Da, ai dreptate, bucătăria mea este prea scumpă pentru a face sulfat amph în interior !
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Categoric :) Acum, deoarece faceți parte din grupul nostru - vă putem ajuta să obțineți un laborator la scară mică bugetar, astfel încât să nu fie nevoie să vă folosiți bucătăria. Doar întrebați odată ce sunteți gata și dacă ar trebui să aveți nevoie de ajutor
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Dacă aveți un buget redus, multe lucruri pot fi autoconstruite, în special pentru această reacție care nu necesită încălzire externă.
Puteți înlocui vasul de reacție cu un butoi de plastic de 50 l de la magazinul dvs. local. Apoi faceți o gaură în capac pentru a atașa condensatorul la acesta. Condensatorul poate fi, de asemenea, construit cu ușurință din două țevi, una cu un diametru mai mic care să se potrivească în cealaltă, iar apa de răcire să curgă între cele două țevi pentru a condensa vaporii.

Departe de a fi perfect, dar este posibil dacă aveți un buget mic
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Vă mulțumesc foarte mult, pentru tine, cât costă un laborator la scară mică ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
da, asigurați-vă că este hdpe sau pp sau ceva cu rezistență chimică ridicată
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Acest lucru depinde de ceea ce doriți să produceți și, de asemenea, de cerințele dvs. personale privind echipamentele.

Deși multe lucruri pot fi improvizate, aș spune că puteți obține cu ușurință un kit de *****ire pentru unele sinteze (la scară mică) de la 1.000 - 2.500, unde 2.500 ar fi deja mult.
Dacă doriți să adăugați în laborator alte set-up-uri pentru purificare (distilare cu aburi, rotavaps...), poate deveni costisitor.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
cum este scumpă distilarea cu abur bruh, este un agent frigorific, un adaptor, un balon suplimentar și apă
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
da, o astfel de tobă este în regulă.
Chiar dacă spun că funcționează, vă rugăm să rețineți că este departe de a fi perfect. randamentele vor fi mai scăzute deoarece reactivii dvs. nu se vor amesteca atât de bine. într-un rbf, dacă aveți o reacție bună, conținutul balonului se va amesteca singur în mod constant dacă aveți o fierbere bună
 
Top