Synteza fenyloacetonu (P2P) z benzaldehydu z butanonem

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Bardzo dziękuję za łatwy i szczegółowy opis syntezy!
A co z nadtlenkiem wodoru, czy można go zastąpić? W dzisiejszych czasach jest to naprawdę kontrolowana substancja chemiczna i trudno ją samodzielnie zsyntetyzować. Służy głównie jako katalizator w reakcji między lodowatym kwasem octowym a 3-metylo-4-fenylo-3-buten-2-onem, prawda? Co mogłoby być dobrym substytutem?
 
Last edited:

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Warto poszukać w różnych sklepach internetowych lub zwykłych sklepach ulicznych, które sprzedają H2O2 do uprawy roślin.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Wszyscy mówią, że ta metoda ma wady. Czy ktoś kiedykolwiek uzyskał znaczące plony przy użyciu tej metody?
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Można również destylować P2P z wodą, ale jest to bardzo powolne. Jednak destylacja metylo-fenylo-nutenonu MUSI odbywać się w próżni, ponieważ znajduje się w nim znaczna ilość badziewia i MPB nie będzie destylować z wodą
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
To była tylko moja spolimeryzowana bzdura P2P! I nie mogłem wydestylować mojego P2P. Dlatego mój Leuckart nie zadziałał za żadnym razem, kiedy próbowałem, a próbowałem... :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Kiedy wyekstrahowałem mój P2P octanem etylu, dodałem trochę środka suszącego i włożyłem go do lodówki.
Przyjrzałem się cieczy i po około 3 godzinach w lodówce dolna warstwa była pełna przezroczystego oleju.
Czy to mój P2P? Czy naprawdę mogę ekstrahować w ten sposób?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Byłem tylko wodą na dnie. Ale mój P2P był w octanie etylu.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
ALE, wszystko poszło do toalety, ponieważ to NIE był P2P. P2P nie rozpuszcza się w octanie etylu. Myślę, że był to jakiś inny produkt, ponieważ uwodorniłem acetoksy w niewłaściwy sposób. Acetoksyfenylopropen jest rozpuszczalny w octanie etylu. Popraw mnie, jeśli się mylę. Teraz rozpuszczam wszystkie w ksylenie, ponieważ oba są rozpuszczalne w ksylenie, więc oszczędzam też pieniądze.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
P2P jest bardzo dobrze rozpuszczalny w EtOAc - octanie etylu. Jest również rozpuszczalny w benzenie, toluenie, ksylenie, eterze, DCM, ale jest tylko słabo rozpuszczalny w nafcie aka Shellsol aka Wundbenzin/Reinigungsbenzin. Mieszanina octanu etylu i nafty 50/50 działa świetnie.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Jakiś czas temu czytałem "dane", że jest tylko słabo rozpuszczalny w octanie etylu. OK. Dzięki.
Ale teraz jestem dobry. Dziękuję OrgUnikum za odpowiedź również na moje uwodornienie P2P. Teraz poszło bardzo dobrze, z dodaniem większej ilości roztworu do zasady, w uwodornieniu acetoksyfenylopropenu. Otrzymałem żółty, bardzo "miodowy" roztwór w ksylenie. Po raz pierwszy roztwór nie jest czerwony, ponieważ postępowałem zgodnie z instrukcjami, aby dodać więcej roztworu. Dzięki!
 

Ketaholiker

Don't buy from me
Member
Language
🇩🇪
Joined
Jul 28, 2024
Messages
10
Reaction score
0
Points
1

Witam ,

Czy mogę przejść od 3-metylo-4-fenylo-3-buten-2-onu i przeprowadzić elektroutlenianie.
Czy to możliwe?


Może to również pomóc


OTC byłoby super :) mam nadzieję, że pomożecie w elektroredukcji/utlenianiu, to naprawdę fajne i niespektakularne xD

Miłego dnia :)
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Wszystkie te odczynniki do produkcji 3-metylo-4-fenylo-3-buten-2-onu są dostępne bez recepty.
Nie zamierzam wymieniać żadnej marki, aby uzyskać ten benzaldehyd, ponieważ "oni" natychmiast zabiorą je z tych półek. Albo, nawet jeśli się mylę, lepiej być trochę ostrożnym z tymi cennymi odczynnikami.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
ALE, spójrz na benz-hyde z półek sztucznych aromatów w sklepach.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Nie. To są różne utleniania. Potrzebujesz BV, utleniania Baiera Villingera.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
116
Reaction score
71
Points
28
Świetnie, spróbujmy tego.
Krok 1, w toku.
45 g benzaldehydu + 200 ml M.E.K bąbelkowego HCL gazowego z 25 ml H2SO4 nad 25 ml kwasu solnego. Zmienił kolor na jasnoczerwony po około 30 minutach, teraz mieszając.
R83Rkq0cXl
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Teraz, gdy mam ponad 100 gramów wody i oczyszczonego z kwasów/zasad, ale mokrego MPB (zebranego z kilku reakcji),
Zamierzam wysuszyć roztwór krystaliczny do postaci kryształów, które nie topią się w temperaturze pokojowej. Mogę zamieścić zdjęcie tego i mogę również zamieścić zdjęcie acetoksyfenylopropenu z wydajnością.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
To jest ten olej (100 gramów) z moim kwasem nadoctowym o godzinie 21:th. Bąbelkuje w temperaturze pokojowej.XW7imVvhtZ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Nie wiem, dlaczego to zdjęcie wyszło bokiem, ale widać tam te bąbelki i
chłodny kolor, który uzyskuję zawsze w procesie utleniania nadoctowego. Czas utleniania wynosił 24,5 godziny.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Otrzymałem 100 gramów acetoksy-fenylopropenu z tych 100 gramów MPB. Teraz jestem szczęśliwy!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Kiedy umieszczam roztwór P2P w ksylenie w lodówce, pojawiają się cząsteczki. Czy te cząstki należą do P2P, czy mogę je odfiltrować? Ostatnim razem odfiltrowałem je. Czy to był błąd, czy warto je ponownie odfiltrować? Roztwór jest nadal surowy i nieoczyszczony.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Muszę wyjaśnić, że nie są to małe cząsteczki (mój zardzewiały angielski), ale masa, która spadnie na dno mojej zlewki w lodówce. W temperaturze pokojowej te kawałki już się nie rozpuszczają. Czy ktoś może mi to wyjaśnić i udzielić wskazówek? Byłbym bardzo szczęśliwy, ponieważ nie chcę popełniać żadnych błędów, ponieważ mam teraz tak dużo P2P w roztworze.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Przemyłem roztwór ~ 12% roztworem HCL x 4. i otrzymałem prawie klarowny roztwór. Płukałem też wiele razy wodą. Wysuszono za pomocą MgSO4.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Produkt utleniania BV, octan winylu jest mieszalny z ksylenem, P2P utworzony w wyniku hydrolizy jest również mieszalny z ksylenem, więc wszystko, co odpada, jest po prostu bzdurą. Filtracja jest koniecznością, jeśli którykolwiek z produktów pośrednich lub produkt końcowy w rozpuszczalniku nie jest klarowny, ale mętny lub mętny.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Jeszcze raz dziękuję. Bardzo pomogliście mi w tej całej syntezie, a jednocześnie był to ogromny proces uczenia się.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
274
Points
63
Nie musisz bazować na tym fragmencie. P2P nie lubi tak samo wody i ksylenu. Wystarczy więc dwukrotnie przemyć P2P/Xylen zwykłą wodą, dodać wodę do lejka sepcyjnego, wstrząsnąć, wstrząsnąć dużo więcej, poczekać na rozdzielenie, oddzielić i powtórzyć. Jeśli warstwa ksylenu pozostaje mętna - nie ma problemu, warstwa wody musi być czysta przed rozdzieleniem. Następnie dodajemy solankę, nasycony roztwór NaCl, taką samą ilość jak ksylenu, wstrząsamy raz i czekamy. I Voila! Czysta warstwa wodna ORAZ czysta warstwa wierzchnia. Sól odessała wodę z ksylenu.
Teraz postępuj według własnego uznania, to zależy od tego, co chcesz zrobić z P2P i innymi rzeczami.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Nie, hydroliza, którą zrobiłem, zrobiłem ją o wiele bardziej rozcieńczonym roztworem KOH.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Teraz mam idealnie klarowną oleistą ciecz P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
To właśnie miałem na myśli w pierwszej kolejności: Dlaczego mój P2P w roztworze ksylenu poszedł prawie całkowicie w papkę, kiedy dodałem jedyny 20% roztwór KOH? To była gęsta papka, prawie połowa. A im więcej wlewałem rozcieńczonego roztworu HCL (ok. 12%), ta ciastowata bryła topiła się z powrotem w roztworze? Stało się to w temperaturze pokojowej. Musiałem dodać te rozcieńczone roztwory kwasu w sumie sześć razy, zanim uzyskałem naprawdę klarowny roztwór P2P w ksylenie. Oczywiście przemyłem go wiele razy wodą dejonizowaną. Zauważyłem, że niektóre zanieczyszczenia były słabo rozpuszczalne w wodzie, ale w oddzielnym lejku te małe cząsteczki przechodziły do fazy wodnej, ale spadały na dno. Ale po tych płukaniach kwasem / wodą jest teraz całkowicie czysty, ale jeśli włożę go do lodówki, niektóre małe cząstki nadal pojawiają się w roztworze. Nie doświadczyłem tego wcześniej, a gdybym dodał jeszcze jedną bazę na początku, cały roztwór nie byłby już roztworem. Po prostu duża gruda, papkowate duże ciasto lub coś w tym rodzaju (angielski nie jest moim językiem). Mój asystent AI w chemii powiedział, że papka to PROBABLY P2P, który się wytrąca, ale nie mogę ufać mojemu asystentowi AI, który robi tylko matematyczne rzeczy.

P.S Przepraszam za długi post. Próbowałem tylko wyjaśnić... a połowa mojego P2P jest teraz w rozsypce....
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Wiem, że to musi być trudne pytanie, ponieważ nigdzie nie znalazłem na nie odpowiedzi.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Ale gdzie lub w jaki sposób w moim roztworze utleniającym BV znajduje się octan winylu jako produkt uboczny?
Jak powstaje? Użyłem: 30% H2O2 + GAA, oraz 0,1 mola H2SO4 + MPB oczywiście.
A teraz zapomniałem, że szóste płukanie kwasem sprawiło, że nic nie pływa w moim roztworze P2P, gdy jest teraz w lodówce, przepraszam. Moja pamięć zawodzi. Wiele razy w ciągu dnia...
 
Top