Synteza metylofenidatu (Ritalin)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Czy otrzymałbyś inne estry kwasu ritalinowego, gdybyś wykonał ostatni krok w innych rozpuszczalnikach (IPA = izopropylofenidat, EtOH = etylofenidat itp.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Cześć, tak, będziesz.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
NaOH w IPA całkowicie zepsuje ritalin*HCl. Możesz uzyskać wolną zasadę ritalinu za pomocą wodnego NaOH, a następnie przeprowadzić estryfikację.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Czy proces polegałby więc na umieszczeniu ritalinu hcl w roztworze NaOH, uzyskaniu wolnej zasady ritalinu, a następnie umieszczeniu jej w ipa w celu uzyskania izopropylofenidatu? Domyślam się, że hcl należy dodać po estryfikacji, aby nie zastąpić OH z grupy karboksylowej Cl, ale nie jestem tego w 100% pewien.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Witam, przepraszam za długą odpowiedź. Nie widziałem twojego pytania.
Nie, eterefication nie działa tak, jak opisujesz. Musisz uzyskać sól sodową kwasu ritalinowego, a następnie uzyskać ester z IPA w stanie kwaśnym.
To nie zadziała tak, jak powiedziałeś =) Jaki jest powód tych manipulacji? Właściwie nie jestem pewien, czy reakcja zakończy się sukcesem. Co więcej, stracisz część swojego ritalinu.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Nigdy nie zajmowałem się eterefikacjami, ale skoro wykonanie pełnej syntezy i tak wydaje się być jedyną realną opcją, to chyba nawet nie muszę tego robić. Zamiast tego poszukałem nieco więcej sposobów na uzyskanie fenyloglioksylanu metylu. Myślałem, że uzyskanie go z chlorku benzoilu może być dobrą opcją, ale znalazłem tylko syntezy wykorzystujące cyjanki. Odczynniki Gringarda zamiast cyjanków sprawiłyby, że byłoby to znacznie bezpieczniejsze, ale z jakiegoś powodu nigdzie nie mogłem znaleźć syntezy tej reakcji?

ZLXaYEy1j0

Wydaje mi się, że można by po prostu zastąpić chlorek benzylu chlorkiem benzoilu i przeprowadzić taką samą reakcję, jak w przypadku PAA, ale nie jestem pewien, czy coś by w tym nie przeszkadzało.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Halo, tu jest tlen. Nie można przeprowadzić takiej syntezy.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Kurwa, teraz przynajmniej wiem, że to przeszkadza. chlorek benzoilu i CuCN to jedyny sposób na chlorek benzoilu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Dla czego? To nie jest PAA (kwas fenylooctowy).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Jeśli w powyższej reakcji użyjesz chlorku benzylu, otrzymasz PAA. Myślałem, że użycie chlorku benzoilu zamiast chlorku benzylu da kwas fenyloglioksylowy, ale ponieważ tlen przeszkadza w reakcji, jedynym znanym mi sposobem byłoby użycie zamiast niego cyjanków:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Gdy synteza wymaga użycia cyjanków, udaję się do lokalnego sklepu z artykułami chemicznymi i kupuję Na DCCA lub TCCA. Przeprowadzą one tę samą reakcję, co bardziej trujące formy cyjanku. Wiele razy robiłem kwas fenylooctowy z DLPA i tak dalej.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Nie, to trochę nie na temat, ale mam znajomego, który zażywa te tabletki w dawce 10 mg.
Zapytał mnie, czy jest jakiś sposób na wyekstrahowanie ritalinu z tabsów i zrobienie z niego formy nadającej się do palenia, jak metaamfetamina.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Cześć, ekstrakcja kwasowo-zasadowa
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Dziękuję panu, ponieważ próbowałem najpierw normalnych ekstrakcji etanolem, nie ma znaczenia, czy filtrujesz i tak dalej, kończąc na blokerach i innych śmieciach. Przyjeżdżając z nim, kupiłem zbieg okoliczności, zobaczyłem twój wątek i pomyślałem, że zapytam i dziękuję bracie, to jedyny sposób, w jaki można wyekstrahować ritalin czysto i poprawnie Szukałem na Reddicie i tak dalej, nie widziałem nikogo innego tak czystego jak ten.
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 271

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Najpierw ekstrahowałem alkoholem blokery błędów itp. i tak w kółko
Następnie wykonałem ekstrakcję ab, aby uzyskać to
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witam wszystkich, czy możecie mi pomóc znaleźć rynek, na którym można kupić 1-fenylo-2-(piperydyn-1-ylo)etanono-1,2-dion lub fenyloglioksylan metylu? Jaka jest najlepsza strona internetowa do zamawiania odczynników i sprzętu laboratoryjnego? Kraje WNP
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Witaj @G.Patton.


O tym kroku (refluksowanie).
[Mieszaninę reakcyjną delikatnie refluksowano przez 3-12 godzin za pomocą chłodnicy zwrotnej (jak określono przez monitorowanie za pomocą TLC). ]


Jaka jest temperatura źródła ciepła? Dzięki.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Witam. Do temperatury, która wystarczyłaby do zagotowania mieszaniny 1-fenylo-2-(piperydyn-1-ylo)etano-1,2-dionu (1) w dimetoksyetanie dodano p-toluenosulfonhydrazyd (2) (równoważnik 1.1) w normalnych warunkach (22*C, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Cześć chłopaki. Mam kwas ritalinowy. Czego potrzebuję do produkcji metylofenidatu i etylofenidatu? Jestem kompletnym nowicjuszem, czy mógłbyś wyjaśnić mi krok po kroku? Będę naprawdę wdzięczny
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Musisz przekonać grupę karbonylową do utworzenia estru odpowiednio z metanolem i etanolem. Jest to dość proste za pomocą standardowych środków chemicznych i spróbuj poszukać raczej łagodnych metod, takich jak enzymy (lipazy) lub łatwe w użyciu ClSiMe3 w metanolu z substratem.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
May 27, 2023
Messages
17
Reaction score
14
Points
3
Czy istnieje jakiś protokół, przewodnik dla początkujących lub przepis na przekształcenie kwasu ritalinowego w metylofenidat?

Według mojego rozumienia nie jest to rakieta, ale jestem nieco zdezorientowany, jak uzyskać metylofenidat z kwasu ritalinowego.
 
View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
13
Points
3
Cześć, dziękuję za twój sposób syntezy. Podążam twoją drogą i pojawiła się pewna różnica. kiedy upewnię się, że cały kwas zniknie i zakończę pierwszy krok, znalazłem tak dużo separacji soli. Czy to siarczan metylofenidatu? pH wynosi około 1 do 2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 65
Top