Fenilacetona (P2P) sintēze no benzaldehīda ar butanonu

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Vai ir iespējams aizstāt hloroformu?
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
yh, es zinu, 2 gadus vēlu, bet yh, tāpēc hloroformu ir patiešām viegli sintezēt, apskatiet kādu ytb, jūs redzēsiet.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Man šķiet, ka mani patiesībā interesē šīs reakcijas stohiometrija. Citos Baire-Villigera aprakstos es, šķiet, nevaru atrast šo milzīgo GAA daudzumu. Vai kāds var man palīdzēt ar pamatojumu? Es esmu ļoti tuvu tam, lai izmēģinātu šo reakciju, bet GAA daudzums ir problemātisks.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
7
Points
3
Pie šīs sintēzes esmu strādājis ilgu laiku. Es pats strādāju ar nātrija perborātu un sintezēju nātrija perborātu. Un sadalīju to gabalos, sadalot oksidāciju 12 stundu laikā.
1 GR MPT= 3,5 ML GAA +2,5 GR PSB+2 ML ACETONE Es ceru, ka tuvojas labas dienas.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
4
Points
3
šis gaa daudzums ir daudz, un mans labākais minējums par to, kāpēc, ir tāds, ka peracetskābes sagatavošana in situ (reakcijas laikā) un bez katalizatora ir neefektīva, tāpēc ķīmiķis to pārkompensē, lai palīdzētu, arī GAA šeit tiek izmantots kā šķīdinātājs.
gatavojot perietiķskābi dažas dienas iepriekš un pārbaudot pieejamā skābekļa saturu, iespējams, iegūsiet labākus rezultātus. Esmu redzējis, ka profesionāļi izmanto šo metodi un labākajā gadījumā iegūst tikai 35 līdz 65 % gatavā produkta, tāpēc nepieredzējis ķīmiķis, visticamāk, iegūs vēl sliktākus rezultātus, bet jaunpienācējs, visticamāk, cietīs neveiksmi vai vēl sliktāk - savainosies. Es iesaku lasīt un mācīties, un sākt ar maziem elementiem.
pārliecinieties, ka katra posma beigās rūpīgi iztīrāt gatavo reakcijas maisījumu, Aldol kondensācijā nedrīkst pārsniegt -5c, pēc gāzēšanas ļaujiet mek/benzaldehīdam sajaukties uz nakti ledusskapī.
Nepārsniedziet 60c Bayer villager. un izpētiet citus oksidētājus, jo man labāki rezultāti ir ar citu oksidētāju.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Bet man ir jautājums. Atkal. Jo es arī mācos, un šis ir, manuprāt, 23. līdz 24. mēģinājums! :)
Jautājums ir šāds: tagad es veicu acetoksifenilpropēna bāzes hidrolizāciju līdz P2P.
Kad hidrolizācija ir pabeigta, šķīdums ir jāneitralizē. Man nav GAA. Vai es varu izmantot savu skudrskābi, lai neitralizētu šķīdumu, vai pat sālsskābi?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Es sintezēšu oksonu, neitralizējot Kero skābi. Bet kā šķīdinātājs jāizmanto DMF, kas manā valstī ir ļoti dārgs. Varbūt es varētu izmantot jūsu minēto perskābes metodi.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Jums nav nepieciešams lietot ledus etiķskābi. Jūs varat izmantot balto etiķi no lielveikala.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Tas nostrādāja, es to neitralizēju ar skudrskābi. Tagad destilēju etilacetātu no etilacetāta/P2P maisījuma.
Tad es to attīrīšu un atkal ekstrahēšu ar etilacetātu, jo es varu ar atmosf spiediena palīdzību destilēt etilacetātu prom, atstājot kolbā manu P2P.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Mans acetoksifenilpropēns bija pilnīgi tīrs, pat tad, kad mēģināju to nomazgāt ar ūdeni, nekādi netīrumi nenoplūda. Arī iznākums bija līdz šim labākais. Peretiķskābi patiešām ir vērts pagatavot atsevišķi un pirms lietošanas ļaut tai 3 dienas vārīties.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Vai jūs domājat, ka P2P tad ir pietiekami tīrs, lai veiktu Leikarta reakciju?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
53
Reaction score
22
Points
8
Ja to nevar destilēt, bet P2P izskatās tikpat dzidrs kā saulespuķu eļļa, neredzu iemeslu to neizmēģināt.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Es pamanīju, ka mans P2P nešķīst etilacetātā, bet gan ksilolā. Tātad šī ir pirmā reize, kad es patiešām gatavoju acetoksi un P2P. Tagad mans P2P ir ksilolā. Ksilēniem ir viršanas temperatūra aptuveni 138-140 C. Tātad, ja es destilēju šos ksilēnus no mana P2P šķīduma atmosfēras spiedienā. Es izmēģināšu Leikarta reakciju. Man bija jautājums, kāpēc mana Leukarta reakcija nedarbojās, un te ir atbilde. Pēdējās reizes man nebija pat P2P.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Skolotāj, kā es varu sasniegt šādu vakuuma pakāpi?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Skolotāj, ja jūs nevēlaties darīt tik daudz un vēlaties to saīsināt līdz vienai piektajai daļai, vai jums joprojām var izdoties? Tas nozīmē, ka visi materiāli ir samazināti līdz vienai piektajai daļai.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Esmu 2 reizes mazgājis savu P2P, un tas joprojām ir sarkanā krāsā, kad viss (~20 ml) atrodas mērkolbā.
Kad tas atradās manā pyrex traukā, tas bija dzidrā krāsā, un, kad tas bija iestrēdzis instrumentā, no kura es to izņemu, tas bija dzeltenā krāsā.
Vai tas ir normāli? Tā ir eļļas veidā, un smarža ir ļoti līdzīga medum.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Kad es ieviedu ūdeņraža hlorīdu, tas arī kļūst sarkans
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Kad es atkārtoti noskatījos šeit redzamo P2P tvaika destilācijas video. Es pamanīju, ka neattīrītais P2P izskatās tieši tāpat kā mans. Tātad man tas vienkārši ir jādestilē, jo es negribu ciest neveiksmi Leikarta reakcijā, jo šis MEK + benzaldehīds līdz P2P ir liels darbs. DAUDZ. Es to destilēšu normālā atmosfēras spiedienā. Esmu pamanījis, ka daudzi ķīmiķi vienā populārā forumā runā, ka viņi ir destilējuši P2P normālā spiedienā bez jebkādām problēmām. Tēvocis Festeris, kura grāmatas es lasīju, saka, ka tas sadalīsies, bet ir pienācis laiks to izmēģināt.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Es nedestilēju savu P2P, jo pēc pēdējās mazgāšanas (3 mazgāšanas) man palika 3,6 g P2P.
Tas bija tik dzidrs, ka noteikti varēja redzēt kolbas dibenu, it kā kolbā būtu sarkanas krāsas ūdens. Bet tas, protams, bija bez ūdens un šķīdinātājiem.
Tā bija ļoti bieza eļļa, bet apmēram stundas laikā es to ar formamīdu un katalizatoriem pilināju ar pipeti verdošajā kolbā. Tagad reakcija izskatās labi.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Turpmāk par savu Leikartu turpmāk diskutēšu atbilstošā forumā. Ja man neizdosies vai man būs kaut kas jauns, ar ko dalīties ar jums šajā sintēzē, mana mīļā kopiena šeit, es atgriezīšos.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Pirms procesa uzsākšanas padomājiet par ūdens pievienošanu.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Destilācijai P2P bez vakuuma ir jāizmanto tvaiks.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Pievienojot ūdeni Leikartam? Nē. Vai kāpēc?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
179
Reaction score
83
Points
28
Esmu pakāpeniski karsējis tagad apmēram 5 stundas. Mana reakcijas temperatūra jau apmēram 3 stundas ir 160 C (mans digi mērītājs ir ārpus kolbas). Es esmu gatavs 24 stundu reakcijai, bet kā jūs domājat, cik stundas man tas būtu jāuzkarsē. Man tur ir AlCl3 katalizators, formamīds, mans P2P un skudrskābe ar verdošiem akmeņiem.
 
Top