MDMA/ecstasy tisztítási módszer

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Néhány forrásban azt olvastam, hogy nátrium-karbonát hozzáadása az oldathoz jó, ha emulzió képződött. A nátrium-karbonát csökkenti a víz oldhatóságát, így a szabad bázis elválik a víztől.
Próbálta már valaki ezt a módszert?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Érdemes használni a NaCl-t. Az élelmiszeripari minőségű rendben van.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Volt néhány viszonylag kis mennyiségű MDMA HCl, amelyet a szabadbázisból készítettem, és az éjszakára a főzőpohárban maradt. Így a szín nyilvánvalóan enyhén barnás vagy sárgás, bármi is volt, de messze volt a kívánatos színtől, még a tesztek is 95 körüli tisztaságot mutattak. A túltelített vizes oldat kristályosítása nem hozott eredményt, ahogy az acetoné sem. Ezért úgy döntöttem, hogy végső megoldásként IPA-val teszek egy próbát.

Az eredményről szóló beszámoló később érkezik. De már most elmondhatom, hogy a nemes @G.Patton által említett IPA mennyisége eléggé túlzó. Nekem 22 gr volt, tehát 80 ml IPA-val kezdtem. Aztán ahogy elkezdett forrni - 82,6C, kivettem egy kis mennyiséget 60 ml-ig, és lassan adagoltam hozzá a sót. Teljesen feloldódott minden nehézség nélkül. Így egy darabig a főzőlapon tartottam.

A végén, mivel láttam, hogy por emelkedik a főzőpohárban (de lehet, hogy oldhatatlan szennyeződés is) a teljes térfogat 71 ml volt. Maga a só 22,0/ 1,1 = 20 ml-t vesz fel. Tehát az IPA térfogata 71 - 20 = 51 ml, ami azt jelenti, hogy 1 ml forró IPA legalább 0,43 g MDMA HCl-t old fel, vagy akár többet is, meglátjuk.

Az IPA tisztasága >99,5.

Lehet, hogy jobb lenne 20 ml IPA-val kezdeni 10 gr MDMA-ra?

M3pXx9ZyOR
 
Last edited:
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Ne aggódjon, tesó, minden benne van, amíg el nem dob valamit.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
valószínűleg a kezem nő ki a seggemből. úgy csináltam, ahogy fentebb leírtam, lehűtöttem a főzőpoharat RT-re, és 2 órára betettem a fagyasztóba. aztán csak annyit látok, hogy az egész RM teljesen megfagyott jégdarab. van valami javaslat, hogy mit tegyek? megismételjem az eljárást további IPA-val az RM-ben?

MStTcfsiEg
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Nem a színről van szó. A probléma az, hogy az összes RM (MDMA HCL + IPA) a jégdarabkává (vagy inkább egyfajta sűrű kásává) vált.
Még 20 ml IPA-t is hozzáadtam, hogy az összes RM-et 80 ml-re növeljem, és egy ideig nem a hűtőben hagytam a fagyasztó helyett, ugyanazzal az eredménnyel: az összes RM ugyanolyan kásává változott, anélkül, hogy esélye lett volna a piszkos IPA kloridból való szaperálódásának.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
megértettük Önt.
ha kristályok kialakítására törekszik, akkor fontos a lassú hűtés, karcmentes edények, az alkohol részleges lassú elpárologtatása is szobahőmérsékleten történik. ha az oldat túlságosan telített sóval, akkor a só lisztben kihullik.
 
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
igen, az az érzésem, hogy a só túl gyorsan kicsapódik. lehet, hogy helyes lehet, ha a főzőpoharat 5-8 órán át RT-n hagyjuk, hogy lássuk, mi történik.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
A kristályok növekedése érdekében jobb, ha a lehető leglassabban, szobahőmérsékleten, rázás nélkül hűtjük le.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Igen. A jelentést időzítéssel együtt fogom közzétenni.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Az IPA kristályosításának négy kísérlete. Teljes jelentés mennyiségekkel, mennyiségekkel és időzítéssel.
vagy a FAST IS ALWAYS BAD!

Az IPA tisztasága >99,5.
Viszonylag kis mennyiségű MDMA HCl készült a szabadbázisból, amelyet egy éjszakára a főzőpohárban hagytak. Tehát a szín nyilvánvalóan enyhén barnás vagy sárgás, akármi, de messze volt a kívánatos színtől, eltekintve attól, hogy a tesztek 95 körüli tisztaságot mutattak. A minta súlya - 22 gr, a minta számított térfogata - 22 / 1,1 = 20 ml.
Használt keverőforraló.
Minden hűtést hermetikusan zárt főzőpohárral végeztünk, hogy elkerüljük a levegőből származó nedvesség felfogását.

HtEHimR7MW

1. Először 60 ml forrásban lévő IPA-t 82,6C-ra készítettem a keverő főzőlapon, majd beletettem a sót, ami azonnal feloldódott. Tekintettel az ilyen gyors oldódásra, úgy döntöttem, hogy az IPA térfogata túl nagy, és elpárologtattam egy keveset.
A főzőpoharat a főzőlapon hagytam, hogy lehűljön RT-re, ami kb. 80 percig tartott, majd átvittem a fagyasztóba.
Az eredmény egy óra múlva sűrű kása formájában jött meg, amelyben nyoma sem volt a szennyezett IPA-nak.
Az RM teljes térfogata a RT-re való felmelegedés után 62-63 ml volt, vagyis az IPA maradványa 42-43 ml volt.
Eredmény: FAULT!

2. Az RM-et RT-re melegítettük, majd némi keverés mellett hozzáadtunk bizonyos mennyiségű IPA-t, hogy az RM térfogata 87 ml-re növekedjen RT alatt.
Az RM-et 75 C-ra melegítettük a teljes feloldódásig. Ezután a forró lemezen (ugyanúgy, mint korábban) RT-re gyűjtöttük le, ami 80 percig tartott, majd a fagyasztóba vittük.
Az eredményt 5-6 óra elteltével ellenőriztük: ismét sűrű kása.
Eredmény: HIBA!

3. Az RM-et némi kevergetéssel RT-re melegítettük, majd 75 C-ra melegítettük a teljes feloldódásig. Ezután a főzőlapon (ugyanúgy, mint korábban) RT-re lekollektáltuk, ez 80 percig tartott, majd a hűtőbe került.
Az eredményt 1 óra múlva ellenőriztük: ismét sűrű kása.
Eredmény: HIBA!

4. Az RM-et némi kevergetéssel RT-re melegítettük, majd 75 C-ra melegítettük a teljes feloldódásig. Ezután a főzőlapon (ugyanúgy, mint az előbb) RT-re gyűjtöttük le, ami 80 percig tartott, és egy ideig RT-n hagytuk. Mivel 120 perc telt el a fűtés befejezése után: néhány kristályosodás jelent meg az alján. Az RM teljes térfogata ekkor 81 ml volt - ez azt jelenti, hogy kb. 6 ml elpárolgott a melegítés során.
KlyiJnLASE

Ezután az RM-et még 240 percig RT-n hagytam. Ahogy eltelt a 240 perc, a kristályok eléggé láthatóvá és átlátszóvá váltak.
AonWXsdmeb
Így a főzőpohár 2 órára a peremre került, mindenféle észrevehető változás nélkül.
A következő lépéssel a főzőpohár a fagyasztóba került a folyamat befejezéséhez.
2xKUoFEOns WglyqFQiKS

Eredmény: SIKER!

Remélem, ez a teljes leírás segít néhány újoncnak a hangerő és az időzítés becslésében, és hagyja, hogy elkerüljék a hibáimat.

A teljes yeld 18,5 gr.
3.5 gr valahol a piszkos IPA-ban van vagy elpárolgott((((
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tulajdonképpen elfogadható szín az mdma számára =)
Az átkristályosítás és a forrófolytatás témakörben (Labor GYIK rész) írtam, hogy a leglassabb hűtést kell alkalmazni. Valamint ne használj fagyasztót -17*C-kal. Érdemes a hűtőszekrény normál hűtőkamerájában 3-4*C-ra lehűteni.
Az IPA-t elpárologtathatod az anyalúgban egy forró lemezen kb. 1/2 vagy több ideig, és lassan lehűtheted, hogy második tételben egy kicsit piszkosabb kristályokat kapj.

Mindenesetre gratulálok és köszönöm a teljes beszámolódat a "FAULT!" eredményekkel. Ez segít az embereknek, hogy ne ismételjék meg ugyanazokat a hibákat.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Igen, ez elfogadható. A metanollal és vonalzóval végzett teszt is magas százalékot mutat. Mindenesetre a legtisztább terméket keressük. Ezért van ez a sok erőfeszítés.
 

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Én már régen is így csináltam:



1 liter Ipa (izopropil-alkohol) 99%-os laboratóriumi minőségű (a "gyógyszertári" minőségű nem működik).

1 liter 99%-os aceton ("drogériás" minőségű nem működik és kevesebb, mint a Mercadona)

1 pohár 1 liter

1 főzőlap (de mivel nem mindenkinek van, egy dupla kazán is szóba jöhet)

1 laboratóriumi hőmérő

Ez minden.


Minden gramm Mdma-hoz 3,50 ml ipa kell (a mérések nagyon fontosak!)

Az ipa-t egy főzőpohárba tesszük, és egy hőmérőt is az ipa-hoz érintve
Az ipa-t 55 fokra melegítjük (ne lépjük túl a 60 fokot).


Amint elérjük ezt a hőmérsékletet, beletesszük az Mdma-t és az feloldódik



Az üveget letakarjuk egy papírral és 4 órán keresztül szobahőmérsékleten hagyjuk.



Ezután a 4 óra után egy napig a hűtőszekrényben kell lennie



egy nappal a fagyasztás után még egy napra és máris képződnek a kristályok.



Első adag:
Öntse a piszkos ipa-t egy másik pohárba, és tegye vissza a fagyasztóba.

a kristályokat tartalmazó pohárba acetont adunk (fél ipa) a pohár olyan hideg, hogy a kristályok feloldódnak és az aceton elzárja.

kb. egy óra múlva ugyanezt az acetont felborítjuk a piszkos ipa pohárba.

Egy napig hagyjuk száradni a kristályokat.

Miért adunk acetont az ipa-hoz? Mert még mindig vannak kristályok, de szükségünk van az acetonra, különben nem alakulnak ki a kristályok.

Az eldobott acetonnal a fagyasztóból a piszkos ipa pohárba adjuk. Az aceton nélkül a második adag kristály nem fog kialakulni!

Ezek a kristályok hosszabb idő alatt fognak kialakulni, hagyjuk őket a fagyasztóban néhány napig.

Kivesszük az üveget és kidobjuk a piszkos ipa-t.

Acetont adunk hozzá, hogy a kristályok ne oldódjanak fel. Amikor az üveg szobahőmérsékletű, kidobjuk az acetont és hagyjuk megszáradni a kristályokat
 

Attachments

  • BsgKQplDIq.jpg
    BsgKQplDIq.jpg
    485.1 KB · Views: 362
  • PmGt5pj3nx.jpg
    PmGt5pj3nx.jpg
    159.5 KB · Views: 348

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Ha jól tudom, az MDMA oldhatósága forrásban lévő IPA-ban körülbelül 1,4 ml IPA 1 gramm kloridra vetítve.
Lehet, hogy meg tudja határozni, hogy mennyi az MDMA oldhatósága IPA-ban RT-n és fagyasztott IPA-ban?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Empirikusan érdekes tényt találtam. Az IPA-ban való oldhatóság a tisztaságtól függ.

Két tételem volt, az egyik az ABE után tiszta fehér, a másik a vízben történő kristályosítás után barnás.

Mindkét tételt ugyanabból a palackból, T=65C alatt, IPA-ban oldottam tömeg szerint.
Klorid súlya - 70 gr
IPA súlya - 193 gr

Az első lombik teljesen feloldódott.

A második lombikban probléma volt az oldódással: A teljes oldáshoz 9 gr IPA-t kellett hozzáadnom. Az IPA súlyát a teljes oldódásnál állítottam be, hogy pótoljam az elpárolgottat.

A kristályosítás lefutása során a második lombikban a felszínen lebegő kloridpelyheket láttam. Ezt az első lombikban nem vették észre. Nyilvánvaló, hogy a sűrűség a szennyeződések miatt eltérő.

QxRzqkinOs
 
Last edited:

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Ahogy G. Patton mondja, a tiszta mdma ez:
 

Attachments

  • pjVyRnK476.jpg
    pjVyRnK476.jpg
    1.2 MB · Views: 317

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8

Szia, sokat tisztítok shity mdma-t, és most van egy problémám.
Én az acetonos mosást csinálom, szép volt a színem nem túl rossz.
Aztán forró IPA-ban feloldom (nagyon szép színű tiszta) egy ütköző kristályokat ,szűröm és szárítom.
Oldjuk fel újra IPA-ban akarom, hogy nagy kristályok ( én csinálom sokszor) a forró saturált IPA és mag az oldatot, ezúttal hagyom az oldatot a forró lemez 80 celcius egész éjjel, a másik nap, amikor akartam kezdeni a lassú rámpa lefelé temp a növekedést... látom az összes oldat Sötét! nagyon csúnya. én kikapcsolni a hőt, és hagyjuk lehűlni. Rosszabbul végződik, mint amikor elkezdődött a nagyon piszkos, szaros, cukros kristályok. Hagyom száradni, és hogy más aceton mosás... és van egy looooot olaj, amikor elpárologtatom az aceton a második mosás...! !
Mi a fasz az a vöröses sötét olaj? oldódik vízben/alkoholban/acetonban?

Talán a hő lebonthatja az MDMA hcl-t, vagy valami impuritis?


PD: Mi a véleményed az acetonnal/ipa-val való antiszolvens összeomlásról? mikor jobb?
Jó lehet... szabad bázis az MDMA kivonatot dietil-éterrel és recrash néhány ml 37%-os klórsavval?

Köszönöm főnök
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Helló, az MDMA reakcióba lépett a levegő oxigénjével. Milyen érzés a fűtés 80 * C-on éjszaka? Gondolom, az összes IPA elpárolgott, és a termékét egy főzőpohárban 80 * C-on melegítették. Az oldószert azért kell melegíteni, hogy az MDMA oldhatóságát a minimális mennyiségű oldószerben növelje. Ezután lassan hűtse le a kristályok növekedése érdekében.

További információ az átkristályosításról és a forró szűrésről
 
View previous replies…

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Az IPA nem párolgott el, mert volt egy pecsétes lombikban nyomás alatt, ezt csinálom néhányszor és nagy kristályokat növesztek, talán szerencsés volt...?
Tehát az MDMA hcl reakcióba lép az oxigénnel, és mivé bomlik le? mi az oxidációs termék?
Szerintem az MDMA nagyon hőálló volt.

Köszönöm
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nem tudom. Azt hiszem, hogy egy kátrányos termékre. Lehet, hogy van egy felesleges HCl sav, amely oxidálta a terméket a forralás során.
Nem tudom, de az Ön módja veszélyes (a lombik felrobbanhat), és nincs értelme ilyen hosszú ideig melegíteni.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Az acetonos mosás és egy ipa-ban történő átkristályosítás után még mindig lehet felesleges hcl? meg tudná nekem magyarázni bővebben kérem?

Volt egy erős édes illat, amikor promt a második forró átkristályosítás, amikor a piros olaj megjelent, nagyon erős. Most ami megmaradt, azt acetonnal mosom, mint 6 alkalommal o 7 a tiszta újra... volt egy fájdalom a seggében, de... lássuk, mi történik egy normális átkristályosítás.

Mit gondolsz egy a/b metódusról a tisztításhoz? Oldjuk fel vízben Bázis hidroxinátriummal és extraháljuk dietil-éterrel és kicsapjuk hcl-el, mint shulgin a pikhalban vagy buborékos hcl gázzal.

köszi!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Nem, biztos, hogy nincs sav. Mi az oka a manipulációidnak az IPA-ban való forralással? Tényleg nem értem a motivációját. Azt mondod, hogy már kimostad a termékedet és átkristályosítottad. A terméked nem tanúskodik ezek után?
Az amfetamin a/b extrakciójáról írtam a témát. Itt ugyanez az eljárás HCl gázzal kénsav helyett.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Nem értem, miért nem ütközik fehér a kristályok.. összeomlik egy litlle barna..és én csinálom a második rex. fogok csinálni egy 3 . Talán egy olyan reakció, amely elindul és leállítható? Amikor felmelegítem az IPA-t a második átkristályosításhoz, akkor megint elkezd sötétedni egy kicsit.

A módszer, hogy cseppeket adok a 37%-os hcl oldathoz az éterhez, nem fog jól működni? Most már sokkal egyszerűbb nekem,

A nagy kristályok növekedése...ezt csinálom néhányszor, és a munka... és piperine, 70 Celsius fokon.. satured oldat ,vetés sapka a lombik (vannak, hogy azok a sterilizáláshoz, és tudja tartani a nyomást), majd lassítsuk le a hőmérsékletet egy vagy két nap...csak a szórakozás szeretem látni nagy kristályok.

Én ezt csinálom néhányszor..és nincs probléma..talán van még valami a termékben a tisztítás előtt, ami reagál.
Köszönöm ember, bocsánat minden kérdésért...
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
280
Reaction score
112
Points
43
Most már 100%-os bizonyítékom van arra, hogy az MDMA hosszú ideig tartó, magas hőmérsékleten történő expozíciója befolyásolja a színt.

Különböző kristályosítási módszereket használok, és nem jelent problémát számomra, hogy tiszta fehér kristályokat kapjak. Általában nem kell sok idő a melegítéshez, és a kristályok tökéletesen fehérek.

De ezúttal megpróbáltam valami számomra újat csinálni, hogy a kristályok nagyobbak és átlátszóbbak legyenek: "Per aspera ad astra".

Ugyanazt a tételt használtam tiszta fehér porból az ABE után, amikor az oldat elkészült, ugyanolyan színű volt, mint általában, átlátszó, enyhén barnás. A főzőlapon hagytam 10 órán keresztül, T többnyire 40-70C.

Sajnos hibáztam a számításaimban, és az elvárásaim nem teljesültek. Ennek eredményeként újra kellett kristályosítanom az egész tételt. Ahogy elkészítettem az oldatomat az újrakristályosításra, sokkal rosszabb volt, mint korábban.
ZkcX30qVLh


Még mindig nyitott kérdés, hogy mi ez. Lehet, hogy a karbolsav szénje. Az is lehet, hogy a só természetes tulajdonsága, hogy melegítés hatására sötét lesz: az ékszerészek gyakran használják ezt, és hosszú ideig melegítik a köveket, hogy megváltoztassák a színüket.

De észrevettem, hogy az MDMA HCL oldata, amelyet nem bázisos extrakcióval tisztítottak, sokkal sötétebb barna lesz, és még sokkal gyorsabban is.

Tehát szerintem még mindig van jelen valami melléktermék (nem sok, talán 1-2%), ami melegítés közben feketévé válik.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Szia, sok szerves vegyület hajlamos arra, hogy melegítés után sötétebbé váljon. A levegő oxigénje fokozott hőmérsékleten jól reagál vele. Emellett dimerizáció is történhet, hogy legyen.
 
Top