Efedrin kivonása növényekből

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Szia. I ve bough közel 1kg a Xina, talán tudnék segíteni u
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Fagyasztás és súrlódás (alulról dörzsölés egy üvegrúddal)? Köszönöm . Nem próbáltam ezt. Ezután a folyamat után a kristályosodásnak szobahőmérsékleten is stabilan kell kialakulnia, miután kihúzták a hűtőből?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Igen, nézze meg az Olvadáspontot a bejegyzés tetején.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
érdekes információk
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Az efedra növényekről... Hol találom ? Van valakinek tapasztalata, hogy valamelyik európai országban nő? Például délen? Horvátországban ?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Nagyon remélem, hogy az Ephedra dystachia nem az Ön fejében van, mert a kihalás szélén áll, és a természet elleni bűncselekmény, hogy összegyűjti az élőhelyéről olyan dolgok gyártásához, ahol a diasztereoizomer tisztasága irreleváns (mint például a met, ahol a pszeudoefedrin rendben van)... még akkor sem, ha azt mondaná, hogy aminorex-származékokat szeretne készíteni, ahol a kiralitás egy dolog, kérjük, hagyja a természetet, és próbálja meg közvetlenül beszerezni, vagy merüljön el az enantioszelektív szintézisben, ez a kémia forró területe mostanában.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Ezt többször is megpróbáltam az itt és más helyeken említett módon, és csak olyan iszapot kaptam, amely Chen-Kao reakcióval negatívan tesztel.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Teljesen hasonló feltételekkel végezte őket? Biztos, hogy a nyers növények efedrint tartalmaznak? Valószínűleg csak gyomfű van.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Az efedra minősége ismeretlen Van néhány 10:1 és rendszeres növényi anyagom Kínából
Pontosan ezt követtem, de 50% -os térfogatnál a kivonattal, és amikor gázosították, csak sötét lett, csapadék nélkül.

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Alkoholos extrakciók és egyéb kísérletek a növényi anyaggal nem vezettek sehova. Legközelebb kipróbálom a leírást a tiszta növényi anyaggal, és meglátjuk, hogy megy.
Lehet, hogy egy ghetto soxhlet extrahálót fogok futtatni, amiben egy nyomáskiegyenlítő tölcsért használok kondenzátorral, hogy kloroformot pumpáljak át a növényi anyagon.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Helló, újonc vagyok, és még mindig próbálom megtanulni a kémiát. Az angolom nem jó, a Google fordítót használom, kérem, értse meg。.
A "Második (egyszerűsített) extrakciós módszer az efedrinmentes bázishoz" című cikkel kapcsolatban van néhány kérdésem。.
1. kérdés。 Hány gramm efedraport kell használni az 1. és 2. lépésben?
2. kérdés。1. lépés: "b) 15 perc elteltével szűrje át a pépet egy #15 aranyszűrőn, az aranyszűrő belsejében egy kávéfilterrel (használhat laboratóriumi üvegtölcsért vagy más szűrőszitát), majd tegye félre a pépet". Ezután is működik még a "pép"? Eldobhatom a "pépet" ebből a lépésből, miután végeztem vele? Mit csináljak a "pép"-el?
3. kérdés。2. lépés: "a) Ugyanaz, mint az előbb, egy négy literes Pyrex edénybe tettem. Az edényhez adjunk 750 ml naftát, 5-10 percig rázzuk erőteljesen, és hagyjuk ázni három napig." "egy négy kvartos Pyrex edénybe helyeztük.". Mire utal elsősorban az "ez"? A fehér porra az első lépés után? Vagy az első lépésben a b lépésből származó paszta? Vagy az új efedraporra?
Elnézést, mert az angolom nem jó, ezért néhány kérdés lehet, hogy nehezen érthető. Várom a válaszát, köszönöm!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Helló, elnézést a hosszú válaszért.
Válasz 1: A hozzászólás végén ezt olvashatja:
A2: kérjük, olvassa el figyelmesen a hozzászólást. Igen, ezt a mush-t a 2a szárnál és másnál kell használnia.
A3: Ez azt jelenti, hogy a sok
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Köszönjük válaszát! Az első lépést most befejeztem, a közeljövőben készítek egy bejegyzést, hogy beszéljek a "Második (egyszerűsített) extrakciós út az efedrinmentes bázishoz", szerezzünk együtt jobb tapasztalatot, és haladjunk előre együtt
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Tiszta etanolt szinte lehetetlen beszerezni hazámban. Lehetséges helyette metanolt vagy izopropanolt használni (a 2. lépésben)?

Esetleg a fertőtlenítőszerekből származó etanol elég jó lesz (70% etanol, 30% víz)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Kipróbálhatja az IPA-t. A 70%-os EtOH is megfelelő. Ezenkívül száríthatja az EtOH-t.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
L-efedrinnel előállítható D-metamfetamin?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18


Talán ez segíthet.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Ezt a szabadalmi extrakciót találtam xilollal és oxálsavval.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Idk az alkaloid bőségéről a növényben, és attól tartok, hogy a tisztítás nehézségei vannak.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Egy kis összegért egy hobbikémikus kémikus, így úgy gondolja, hogy ez egy szórakoztató kísérlet lehet?
 
Top