Ο μεγάλος κατάλογος των δικαιολογιών - νομικές χρήσεις των χημικών ουσιών

nomad

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2022
Messages
13
Reaction score
24
Points
3
Λίγο εύκολο, αλλά πρέπει να το προσθέσω:

Λύση - Φτιάχνετε σαπούνι.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Φαίνεται ότι η παρασκευή σαπουνιού είναι η πιο εύκολη δικαιολογία μας για τόσα πολλά, επίσης για κάποιο εργαστηριακό εξοπλισμό
 

Pan Cyga

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Καμία δικαιολογία για το br4;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Εάν μια χημική ουσία που αναζητάτε έχει άρθρο στη Βικιπαίδεια, μπορείτε να βρείτε εκεί νομικές περιπτώσεις χρήσης!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Λοιπόν, οι νόμιμες χρήσεις δεν χρειάζεται να είναι πολιτικές χρήσεις, μπορεί επίσης να είναι ένα πιστευτό έργο χομπίστα, όπως η παραγωγή φωσφορίζουσας στο σκοτάδι μπογιάς ή η σύνθεση κάποιου ακίνδυνου φαρμακευτικού προϊόντος ή χρωστικής ουσίας. Θέλω να πω, αν έχετε έναν απορροφητήρα στο γκαράζ σας με διάφορα χημικά στα ράφια, δεν υπάρχει λόγος να ισχυρίζεστε ότι φτιάχνετε διαλύτες βιομηχανικού τύπου.
 

Narwhal*****er419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Θα χρειαζόμουν μια δικαιολογία για να παραγγείλω 2,5-διμεθοξυβενζαλδεΰδη στις ΗΠΑ ή είναι σχετικά ασφαλές; Ή μήπως είναι καλύτερα να το συνθέσω μόνος μου από κάτι άλλο;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ποιες χημικές ουσίες μπορούν να χρησιμοποιηθούν για χρώματα που φωσφορίζουν στο σκοτάδι; Αυτό ακούγεται σαν μια εξαιρετική δικαιολογία :)
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63

Η NileRed έχει φυσικά ένα βίντεο σχετικά με αυτό. Χρειάζονται πολλές καλές χημικές ουσίες.

Αλλά χρειάζομαι πραγματικά μια καλή δικαιολογία χημικού χόμπι για το νιτροαιθάνιο και το νιτρομεθάνιο. Κάποιος;
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Γνωρίζω ότι χρησιμοποιείται στο αφαιρετικό βερνικιού νυχιών που χρησιμοποιείται από τα στούντιο νυχιών.

Γνωρίζω ότι τα στούντιο νυχιών μπορούν να το παραγγείλουν χωρίς να χρειάζεται να ανησυχούν.

Ή μήπως ήταν χρώματα νυχιών; Σίγουρα σχετίζεται με τα στούντιο νυχιών! Ίσως αυτό βοηθήσει όταν ψάχνετε κάτι στο διαδίκτυο.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Ops. Δεν έχω στούντιο νυχιών :).
Όχι, σκεφτόμουν περισσότερο τις δικαιολογίες για χομπίστες. Όπως: "Ω, είμαι χομπίστας χημικός και προσπαθώ να φτιάξω *κάποια νόμιμη ουσία που απαιτεί τη σύνθεση νιτροαιθανίου*". Και εννοώ μικρές ποσότητες νιτροαιθανίου, όχι δεξαμενές από αυτό. Δεν υπάρχει καμία πιστευτή δικαιολογία για παραγγελίες μεγάλης κλίμακας.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Haha ναι σωστά :D Λοιπόν, ίσως είσαι cross dresser και...?? Δεν αστειεύομαι...

Το νιτρομεθάνιο χρησιμοποιείται για αγωνιστικά αυτοκίνητα, στοιχηματίζω ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τηλεκατευθυνόμενα αγωνιστικά αυτοκίνητα!!! Ακούγεται αρκετά χόμπι για μένα...
 

Narwhal*****er419

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2022
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
Ξέρω ότι για τα στούντιο νυχιών χρησιμοποιείται για τον καθαρισμό πινέλων νυχιών, idk αν θα μπορούσε να εφαρμοστεί σε άλλα είδη πινέλων, αν ίσως έχετε μερικά παλιά πινέλα μπογιάς που θέλετε να καθαρίσετε;
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Αιθανόλη. 190 proof everclear για την παρασκευή χυμού ζούγκλας. Αυτό όμως είναι δεδομένο.
Νιτρικά άλατα.
υδροξείδιο του νατρίου, θειικό οξύ, καθαριστικό αποχέτευσης.
 

dj_lord

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 18, 2022
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Συγγνώμη αν το γράφω αυτό σε λάθος περιοχή... Αλλά έχω μια ερώτηση. Τον Φεβρουάριο του 2022 οδηγούσα και χρησιμοποίησα κάποια σκατά που έχουμε στη Ρουμανία. Με σταμάτησε η αστυνομία και μου ζήτησαν να κάνω ένα τεστ σάλιου drog. Χρησιμοποίησαν τη συσκευή που ονομάζεται DRUG TEST. Είπαν ότι έδειξε αμφεταμίνη. Έτσι με πήγαν στο νοσοκομείο για ένα τεστ ούρων. Βρήκα θετικό για ΑΜΦΕΤΑΜΙΝΗ και ΜΕΘΑΜΦΕΤΑΜΙΝΗ. Τώρα το μόνο που θέλω να ζητήσω από εσάς παιδιά, είναι να με βοηθήσετε... Υπάρχει κάποιο ελεύθερο ή συνταγογραφούμενο πράγμα που θα μπορούσε να δώσει ψευδώς θετικό για αυτά τα 2 ? ATM im στη Ρουμανία, αλλά .ONION αγορές πώληση συνταγογραφούμενα χαρτιά... Απλά χρειάζομαι λίγη ΒΟΗΘΕΙΑ...
Να προσέχετε όλοι να είστε ασφαλείς και όχι τελευταίοι να είστε έξυπνοι και να μην οδηγείτε
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Γεια σας :)

Νομίζω ότι με το θέμα σας θα ήταν καλύτερα σε ξεχωριστή ανάρτηση ώστε να βεβαιωθείτε ότι θα φτάσετε σε όλους τους πιθανούς χρήστες που μπορεί να είναι σε θέση να βοηθήσουν.

Εν πάση περιπτώσει, τι πήρες πριν; Σε καταλαβαίνω καλά ότι δεν πήρες αμφεταμίνη ή μεθαμφεταμίνη αλλά έδειξε θετικό αποτέλεσμα;
Σε αυτή την περίπτωση, τα προϊόντα μπορεί πάντα να είναι εμπλουτισμένα με cut και αυτό το cut μπορεί να είναι και άλλα ναρκωτικά.

Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν έπρεπε να κάνετε την εξέταση ούρων εξ αρχής..το πρόβλημα με αυτές τις εξετάσεις είναι η ακρίβειά τους, οπότε οι εξετάσεις αίματος είναι πάντα καλύτερες καθώς δείχνουν καλύτερες και ακριβέστερες τιμές. Ειδικά όταν κάνετε έλεγχο από την αστυνομία, πάντα να συμβουλεύεστε τον δικηγόρο σας πριν για να βεβαιωθείτε ότι όλα έχουν διεκπεραιωθεί σωστά.
 

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3
Ποια είναι η καλύτερη νόμιμη χρήση

δικαιολογίες για τη μεθυλαμίνη ?

 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Γεια σας,

@G.Patton, δυστυχώς κάνετε λάθος.

Στην πραγματικότητα ο @Saul έχει δίκιο, η πρόδρομη ουσία P2nP είναι παράνομη σε ορισμένες ευρωπαϊκές χώρες.

Δεν μπορώ να αναφερθώ λεπτομερώς σε ποιες χώρες είναι παράνομη, καθώς θα εκθέσω τον εαυτό μου πάρα πολύ. Αλλά γνωρίζω τουλάχιστον πέντε χώρες στην Ευρώπη, αν σας κατανοήσουν με αυτή την πρόδρομη ουσία θα κριθείτε ένοχοι για εισαγωγή ναρκωτικών αμφεταμίνης και θα σας στείλουν σε δίκη και φυλακή.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

Methylamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 30, 2022
Messages
21
Reaction score
18
Points
3

Δικαιολογίες για τη μεθυλαμίνη ?

 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Ξέρω ότι αυτό είναι ένα παλιό μήνυμα, αλλά αν κάποιος άλλος σκάσει για αμφεταμίνη, μια καλή δικαιολογία είναι το φάρμακο Bupropion, είναι διαθέσιμο ως αντικαταθλιπτικό που ονομάζεται Wellbutrin. Ακόμα πιο εύκολο να το βρεις είναι ο συνδυασμός Bupropion+Naltrexone για τη "διαχείριση της χρόνιας παχυσαρκίας" ή τη διακοπή του καπνίσματος, με την εμπορική ονομασία MySimba.

@MadHatter
Το νιτροαιθάνιο και το νιτρομεθάνιο χρησιμοποιούνται και τα δύο σε μοντέλα RC σε "νιτροκινητήρες", είναι κάτι μικρά αυτοκινητάκια ή ό,τι στο διάολο είναι αυτά που τρέχουν οι άνθρωποι, προφανώς ψάχνουν αυτή την ώθηση (προφανώς όμως καταστρέφει τον κινητήρα με την πάροδο του χρόνου;), το πραγματικό καύσιμο προφανώς χρησιμοποιείται σε μοντέλα κλίμακας 5:1 ή μεγαλύτερη. Το καλύτερο θα ήταν να βρεις ένα μέρος στο οποίο μπορείς να τρέξεις με τέτοια πράγματα και να το κάνεις χόμπι, στοιχηματίζω ότι είναι όπως με τις σφαίρες στην Ευρώπη... μπορεί να μην έχεις άδεια, αλλά αν ανήκεις σε σκοπευτικό σύλλογο δεν είναι πρόβλημα να πάρεις μια θήκη... Νιτροαιθάνιο έχω δει να αναγράφεται στην εμπορική ονομασία NIPRON ως πρόσθετο καυσίμου ΚΑΙ επίσης ως καθαριστικό κινητήρα και μέσο αφαίρεσης αλάτων.. οι περισσότερες νιτροενώσεις θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν ως διαλύτες για οποιονδήποτε περίεργο λόγο υποθέτω..

@Μεθυλαμίνη
Παραγωγή φυτοφαρμάκων. Παραγωγή διαλύτη NMP... Πολλαπλές γεωργικές χρήσεις...
Η μεθυλαμίνη από μόνη της μπορεί να είναι δύσκολη. Ανάλογα με τον διαλύτη που χρησιμοποιείτε για να διαλύσετε τη μεθυλαμίνη, λαμβάνετε μια διαφορετική ένωση, οπότε αν ήμουν στη θέση σας, τότε θα έβλεπα πώς ονομάζονται τα διαλύματα μεθυλαμίνης και στη συνέχεια για ποιο σκοπό χρησιμοποιούνται, πιθανόν να λάβετε έναν πολύ μεγαλύτερο κατάλογο με αυτόν τον τρόπο και να είστε σε θέση να διαλέξετε μια δικαιολογία από εκεί πολύ πιο εύκολα.
 
Top