Αμφεταμίνη από P2P (φαινυλο-2-προπανόνη)

longlivehank

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σου Γιουσούφ ποια είναι η τελευταία κατάσταση; Μπορείς να μαγειρέψεις μεθαμφεταμίνη;
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
20
Points
8
γεια σας, προσπάθησα να το μαγειρέψω αλλά δεν δούλεψε μετά από 5 προσπάθειες, απέτυχα, αλλά όταν έφτιαξα αμφεταμίνη δούλεψε, σκεφτόμουν αν το p2p μου είχε πρόβλημα, αλλά μέτρησα το σημείο βρασμού και ήταν σωστό το p2p, αν και έχω ένα βίντεο για την παρασκευή μεθαμφεταμίνης ξεκάθαρα,και το ακολούθησα αλλά δεν πήρα τίποτα...
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28

Κάνατε υδρόλυση της n-φορμυλαμφεταμίνης με naoh+μεθανόλη ή κάνατε υδρόλυση με οξύ;
Μπορείτε παρακαλώ να δημοσιεύσετε σύντομη σύνθεση πώς κάνατε από p2p σε αμφεταμίνη; (με χρόνο αντίδρασης και θερμοκρασία παρακαλώ)
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

Δεν ήξερα ότι basified τι είναι δυνατό με NaOH+μεθανόλη ?
Δηλαδή αυτό που λέτε είναι ότι αφού μαγειρέψετε το Ν-φορμί σας με HCl για δύο ώρες, είστε βασισμένοι με NaOH+μεθανόλη ?
Δεν το καταλαβαίνω αυτό.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43
πόσο Naoh χρησιμοποιείτε για 100ml N-formy
και πόση μεθανόλη χρησιμοποιείτε για τη διάλυση του Naoh;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

αυτό δεν έχει κανένα νόημα αφού πήραμε ph14 αν προσθέσουμε ξανά από οξύ το ph πέφτει ξανά στο 1 επίσης αν προσθέσουμε μεθανόλη το ph πέφτει ξανά

@HIGGS BOSSON @G.Patton

@Yusuf

Συγγνώμη, δεν είναι δυνατή η επεξεργασία.
 
Last edited:

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
20
Points
8
γεια σας, ανακάτεψα 40 mlp2p, 100 ml αιθανόλη, 25% αμμωνία 200 ml, φύλλο αλουμινίου, 20 γραμμάρια, για το αμάλγαμα, θέρμανα την αντίδραση για 3 ώρες σε θερμοκρασία, 69-80 βαθμούς. μετά από αυτό το φιλτράρισα και πήρα ένα λευκό στρώμα βάσης χωρίς λάδι, 25 γραμμάρια, έκανα αμφεταμίνη με ανάμειξη του λαδιού με ακετόνη και στάλαξα θειικό οξύ μέχρι το ph6, και το έβαλα στο ψυγείο, και πήρα 8 γραμμάρια λευκό ίζημα σκόνης μετά την ξήρανση και το ζύγισμα, αλλά όταν εξήγαγα αμφεταμίνη από υδατικό διάλυμα το οποίο εξήγαγα με πετρελαϊκό αιθέρα, πήρα μόνο 1 γραμμάριο... Νομίζω ότι είναι έτσι, φίλοι μου.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28

Υπάρχουν 2 επιλογές όταν κάνετε Υδρολίση, η πρώτη είναι ο κανονικός τρόπος της παλιάς σχολής με οξύ HCL, οπότε n-φορμυλαμφεταμίνη + 37% hcl και βράστε για 2 ώρες
Η δεύτερη επιλογή που κρατείται σε σκοτεινό μυστικό (και δεν ξέρω γιατί????) είναι η Υδρολίση με NaOH + Μεθανόλη, οπότε ρίχνετε n-φορμυλαμφεταμίνη + διάλυμα NaOH + Μεθανόλη μέσα στο δοχείο αντίδρασης και στη συνέχεια το βράζετε για 2 ώρες νομίζω

Αλλά κάποιος που έχει εμπειρία με Hydrolisis με NaOH+Μεθανόλη θα πρέπει να ξεκαθαρίσει την κατάσταση και να εξηγήσει πώς πραγματικά λειτουργεί
@Hank Schrader
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

Χθες ετοίμασα ένα διάλυμα από 300ml μεθανόλη + 35gr NaOH που χρειάζεται 3 ώρες για να λυθεί, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλύτερο με αυτόν τον τρόπο
Επειδή χρειαζόμαστε μεθανόλη ούτως ή άλλως σε ένα μεταγενέστερο στάδιο . και τότε είστε σίγουροι ότι δεν έχει μείνει νερό στο διάλυμα.

αλλά νομίζω ότι εξακολουθείτε να χρειάζεστε HCl για να βράσετε με Ν-φορμί για θο ώρες.
η επόμενη προσπάθειά μου θα είναι μετά από βράσιμο HCl + N-formy για δύο ώρες χωριστά και βασισμένο με μίγμα μεθανόλης / NaOH
και χωρίς τολουόλιο, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28

Δεν ακούς φίλε, σου έγραψα ότι υπάρχουν 2 τρόποι Υδρολίσης που κάνεις πάλι με τον τρόπο σου, θα αποτύχεις πάλι!
Βράσε το Ν-φορμύλιο με διάλυμα NaOH 50% + μεθανόλη, σε αναλογία 1:1:1, και δημοσίευσε εδώ αν υπάρχει επιτυχία ώστε να μάθουμε όλοι από αυτό το πείραμα
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

πώς προετοιμάζετε το διάλυμα NaOH με νερό ή μεθανόλη;

Ρωτάω επίσης πριν αν προσθέσω το διάλυμα NaOH στο Ν-φορμί αν πρέπει να το βράσω ξανά, και μου λένε όχι
Επειδή η θερμοκρασία δεν πρέπει να υπερβαίνει τους 60°c.

Για μένα, αυτό δεν βγάζει νόημα, αλλά αυτό λένε οι άνθρωποι εδώ.
Προσωπικά πιστεύω ότι αυτές οι συνθέσεις μπορούν να λειτουργήσουν μόνο αν προσθέσουμε αέριο HCL στο διάλυμα.
Αλλά είναι πολύ δύσκολο να το κάνουμε αυτό.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28

Δεν προσπάθησα να κάνω αυτόν τον τρόπο υδρολίσης με naoh+μεθανόλη, οπότε θα πρέπει να κάνετε πειράματα μόνοι σας
Δεν χρειάζεται να προσθέσετε αέριο hcl στο διάλυμα, ψάχνετε για θειικό αμφίδιο και όχι για υδροχλωρικό αμφίδιο.
το μόνο που χρειάζεται είναι να φτιάξετε πρώτα leuckart (το οποίο έχετε ήδη φτιάξει), μετά να βράσετε το n-φορμύλιο είτε με hcl οξύ Ή με naoh+μεθανόλη για να κάνετε υδρολίση
στη συνέχεια κάντε απόσταξη με ατμό της τελικής αντίδρασης, και voila η καθαρή σας ελεύθερη βάση θα πρέπει να είναι εκεί
 

turk

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας για την απόσταξη με ατμό παίρνετε απλώς το μαύρο υγρό ή προσθέτετε κάτι άλλο
Δεν βγάζετε το νερό που χρησιμοποιείτε για την απόσταξη;
Απλά τα αποστάζετε όλα με ατμό;
 

Felix34-73

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 19, 2022
Messages
39
Reaction score
14
Points
8
Μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε πετρελαϊκό αιθέρα αντί για αιθυλαιθέρα;
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
68
Points
28

Δεν έχω εμπειρία με αυτή την αντίδραση
Έτσι, αν θα το κάνετε τότε παρακαλώ δημοσιεύστε εδώ στο φόρουμ, ώστε να μάθουμε όλοι.
αυτή η σύνθεση πρέπει να δει επιτέλους το φως της ημέρας, γιατί κρατήθηκε στο σκοτάδι για πολύ καιρό στην υπόγεια σκηνή....
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
15
Points
3
p2p- αμφεταμίνη
Υπάρχει κάποια άλλη αποτελεσματική σύνθεση;
Θα μπορούσατε να μοιραστείτε μια πιο αποτελεσματική σύνθεση;
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Φοβάμαι ότι αυτό είναι για την αμφεταμίνη.Η βενζυλομεθυλοκετόνη είναι πιο κατάλληλη για τη μεθαμφεταμίνη.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
20
Points
8
γεια σου φίλε, ποιος είναι ο λόγος που λες ότι ανησυχείς για το p2p σε αμφεταμίνη, δεν είναι στη βιβλιογραφία ότι ο erowid λέει ότι το p2p σε αμφεταμίνη μπορεί να παράγει 99% καθαρότητα, παρόλο που εξακολουθεί να είναι ρακετάκι, μπορείς να εξηγήσεις.
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
15
Points
3
Υπάρχει εναλλακτική λύση για τον διαιθυλαιθέρα (Et2O);
Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το DCM;
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
134
Points
43

μην χρησιμοποιείτε τολουόλιο, δεν λειτουργεί καθόλου .
Νομίζω ότι ο προορισμός ατμού είναι ο καλύτερος.
το μαύρο υγρό μου μεταφέρεται σε ένα ανοιχτό κίτρινο υγρό.
αλλά χρειάζεται πολύς χρόνος και η πρώτη μου προσπάθεια δεν ήταν τόσο καλή.
Είχα μόνο λίγο από 100ml μαύρο υγρό.

στην επόμενη προσπάθειά μου χρησιμοποιώ μια φιάλη 3 λαιμών, συνδέω το διαχωριστικό χωνί μου σε σχήμα αχλαδιού σε αυτό και γεμίζω με νερό.
σιγά-σιγά, σταγόνα-σταγόνα, προσθέτω το νερό στη φιάλη όπου βρίσκεται το μαύρο υγρό μου.
κάθε φορά που το νερό συνδέεται με το μαύρο υγρό, βγαίνει ατμός.
Αυτός ο ατμός παλινδρομεί και τον συλλέγω σε έναν κύλινδρο.
 
Top