Jaké jsou nejlepší laptopy pro opsec?

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Nejlepší notebook pro opsec je SSH/VNC do raspberrypi se spuštěným tailsem zamaskovaný jako rozvodná skříň vysoko na boku domu.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
55
Reaction score
45
Points
18
Deals
1
Pouze pro zadavatele
Přečtěte si Bibli dnm. Je velmi základní, ale obsahuje několik bodů pro začátek.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2023
Messages
25
Reaction score
7
Points
3
Je upřímně řečeno jedno, jaký notebook si můžete pořídit, pokud na něm lze spustit tails nebo jakýkoli jiný šifrovaný operační systém, jako je whonix, qubes atd.

Chromebooky mohou provozovat tails a jak řekl jiný uživatel, jsou kurva levné a můžete je vyhodit, pokud potřebujete, ale z používáte tails nebo spustit jakýkoli jiný šifrovaný operační systém z USB klíče, můžete prostě vyhodit pevný disk, protože na počítači stejně není stopa.
 

zeus

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 21, 2022
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Konkrétní model notebooku je irelevantní. Nebudu však používat žádný od společnosti Apple nebo Microsoft.

Zde je několik rad týkajících se bezpečnosti.
  • Po zakoupení notebooku vždy přeinstalujte operační systém.
  • Používejte Whonix ve Virtualboxu, uvnitř kontejneru VeraCrypt.
  • Veškerý trafic Whonixu směrujte přes Tor.
  • Použijte silnou VPN v hlavním OS, aby poskytovatel internetu neviděl, že používáte Tor.
  • Šifrujte hlavní úložiště a používejte rozumné bezpečné heslo pro OS.
  • Po skončení práce VŽDY zavřete jednotku veracrypt.
  • Nikdy neukládejte darknetové soubory mimo zašifrovaný kontejner veracrypt.
  • Přečtěte si zde doporučené knihy o opsec.
 

thecurious

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Když se podívám na důvody, proč byli lidé v posledních pěti letech uvězněni, jsou následující:

- Používaly špinavou kryptoměnu k placení pizzy (admin Wallstreet-Market, Chemical-Revolution "joko7/sicario")
- Používaly e-mailovou adresu, která měla spojení s reálným světem (Silkroad/DPR)
- Nedostatečné šifrování
- Zrada ze strany bývalých partnerů a údajných přátel


Zažil jsem a musel jsem zažít prostřednictvím orgánů činných v trestním řízení, že TrueCrypt byl ve své době neprůstřelný a VeraCrypt je neprůstřelný nyní.

Moje vyšetřování bylo nedávno ukončeno, zabavený (a zašifrovaný) hardware nebyl předán, ale nic se nepodařilo najít.

Moje osobní doporučení (v závislosti na místních zákonech) kromě všech zběsilých výzev k Linuxu a spol:
- Používejte notebook pouze s napájecím kabelem (vyjměte baterii).
- Nainstalovat nejnovější verzi VeraCrypt
- Nikdy nepoužívejte špinavé peníze, které si vyděláte jiným způsobem, ke spotřebě, tj. na jídlo, pití atd. Nejprve je převeďte na hotovost, nepoužívejte ani Monero - pouze peníze jsou naprosto anonymní.
 
Top