od "SIMPLE to COMPLEX "nebo od methylamine HCI k methylamine 40%.

mejdubulok

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
23
Reaction score
25
Points
3
Přípravu maximálně čistého 40% roztoku methylaminu z hydrochloridu methylaminu lze provést následujícím způsobem:
Materiály:
- Methylamin hydrochlorid (asi 160 g)
- Destilovaná voda (asi 240 ml)
- Skleněná baňka o objemu asi 500 ml
- Magnetické míchadlo
- Teploměr
- Vykládací jeřáb
- Skleněná pipeta
Kroky:
1. Připravte si 240 ml destilované vody do skleněné baňky o objemu přibližně 500 ml.
2. Do baňky s vodou dejte methylamin hydrochlorid.
3. Umístěte baňku na magnetické míchadlo a začněte míchat.
4. Směs zahřejte na teplotu 50-60 °C, ke kontrole teploty použijte teploměr.
5. Pokračujte v zahřívání a míchání, dokud se methylamin-hydrochlorid zcela nerozpustí.
6. Doplňte objem roztoku na 400 ml a v případě potřeby přidejte destilovanou vodu.
7. Směs ochlaďte na pokojovou teplotu a pokračujte v míchání.
8. Pomocí 10% roztoku NaOH upravte pH na hodnotu 10-11.
9. Zkontrolujte koncentraci methylaminu v roztoku pomocí testovacích proužků nebo jinou metodou a v případě potřeby upravte koncentraci přidáním vody nebo methylamin-hydrochloridu.
10. Nechte směs několik hodin nebo přes noc, aby se všechny nečistoty usadily na dně baňky.
11. Roztok přefiltrujte přes filtr, abyste odstranili všechny zbývající nečistoty.
12. Hotový 40% roztok methylaminu lze použít ve vhodných aplikacích.
Upozorňujeme, že při používání jakýchkoli chemických látek je třeba dodržovat příslušná bezpečnostní opatření, mimo jiné: pracovat v dobře větraném prostoru, používat ochranný oděv a rukavice.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Ze 160 g hydrochloridu methylaminu získáte 73,6 g volné báze methylaminu rozpuštěné ve 400 ml vody. Bude to 18,4% roztok methylaminu aq. Ne 40 %.
Kromě toho v tomto roztoku získáte 138,5 g NaCl, který se kvůli přesycení vody nerozpustí úplně. Rozpustnost NaCl je 360 g/l (25 °C).
Je důležité říci, že MeNH2 je velmi těkavý a poměrně snadno se odpařuje. Proto je nutné baňku pevně uzavřít. Nejlepší možností je použít roztok methylaminu přímo po přípravě.

Zde jsem zveřejnil metody přípravy roztoku methylaminu ve vodě a methanolu z methylamin-hydrochloridu, které používá tým BB Fóra.

 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18

Proč si myslíte, že touto metodou získáte 50 % methylaminu? Používáte přibližně 7,45 molu methylaminu HCL, který po bazifikaci vyprodukuje 7,45 molu plynného methylaminu, což je přibližně 232 g rozpuštěného v 1134 ml vody. To zdaleka není 50 %. Při samotné reakci vznikne 7,45 mol vody navíc k vašemu 1 l vody.

Abyste získali % nad 25 %, musíte si vyrobit generátor plynu a probublávat metylamin ve vodě, pak zvažte přijímací baňku, abyste zjistili skutečné procento.
 
View previous replies…

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
3
Děkujeme vám za příspěvek/komentář! Mám doplňující otázku.
Které činidlo je třeba použít v generátoru plynu, aby se z methylaminu hcl vyrobil plynný methylamin?
Doufám, že se ozvete!
 

Brambus

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 4, 2024
Messages
11
Reaction score
0
Points
3
Mám to, je to NaOh. Už jsem dostal odpověď, ale ještě jsem nespojil dods😅
 
Top