Синтез на 3,4-метилендиоксибензилметилкетон от пиперонал (по пътя на глицидния естер) (в малък мащаб)

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Това си мислех ... и всъщност това е реално, проблемът се дължи на това, че правехме преобразуване на olg GLY и с това ново, когато виждаме съвсем различен резултат, всички мислим, че има нещо нередно, а ключът е просто вакуумна дестилация... тя губи малка част от водата и дава кетон... различен цвят, много тъмночервен или кафяв
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Химичната структура на всеки естер на глицидат се състои от една и съща киселина и алкохол. Какъв алкохол е бил за етерификация - такъв киселинен естер. Сапонификация на етерите с алкални вещества - във всички случаи едно и също.

При типичната реакция на Дарзен се използва етиловата версия на етера.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Етил а-бромопропионатът може да представлява предизвикателство за получаване или производство. Може да се замени с етилпропионат и да се извърши епоксидиране с перфинова киселина.View attachment 5322View attachment 5323
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,047
Points
93
Добре достъпен в Китай
Да, сега говорите за още един интересен маршрут. Алфа-метилцинамовата киселина също е налична в Китай.
 

summer_*****

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 5, 2022
Messages
29
Reaction score
29
Points
13
Вярно е , но винаги ми харесва да мисля за пътища за синтез, които могат да бъдат завършени, като се отиде до местния магазин за хардуер, дори и да са по-малко ефективни.
Edit: Забелязах, че снимката е другите ми постове не се показват, така че ги добавих тук
7hSMPBmKUA
FORulYh0aW
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Това би било чудесно да се конкретизира за проекта "Най-прости рецепти". Може би започнете с изписване на CAS# до всеки химикал. Не мисля, че някой от тези изходни химикали е в списъка за наблюдение в САЩһттр://............ nice : )
 
Top