Question Имам някои въпроси относно тайния синтез на амфетамин сулфат

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Здравейте на всички, аз съм нов тук и съм начинаещ, така че имам няколко глупави въпроса, незнам дали някой някога ги е задавал, но както и да е, нека започнем !

По-добре ли е да имам ерленмайер и да загрявам на котлон, или колба с плоско дъно и да загрявам на водна баня? Мисля, че колбата с плоско дъно е по-добра, защото има по-голям контакт при нагряване от ерленмайеровата, правилно ли е?

Това е моята "конфигурация"
0IBA8uUNGW
Добър ли е такъв аспиратор?


Наистина ли ми трябва кондензатор и други неща? Ако нямам, добивът ми ще е по-малък, нали?


Благодаря за отговорите!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Всички трябва да започнем отнякъде :)
Всъщност това е негова собствена тема.
Предпочитам някой да задава глупави въпроси, отколкото изобщо да не ги задава и да се излага на риск. Тези, които имат време за глупави въпроси, отговарят на тях, а тези, които нямат, не го правят.
Настройката, която препоръчах, ще е за малко повече от 1г/2г сулфатна скала. За тези реакции всъщност ot ще ви трябва горна бъркалка, тъй като те са необходими за по-големи количества (което можете да прочетете, ако четете за различните химически бъркалки). По-малките обеми могат да се разбъркват с магнитна бъркалка.
Мисля, че не бива да се впускате в синтезирането твърде бързо. Не го подценявайте и изследванията е по-добре да се правят преди, отколкото след това
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Добре, но има легитимни въпроси, които просто падат на страницата, докато ние продължаваме да блъскаме глупости за избора на колба. Искам да кажа, че може би само може би препоръчвате някои учебници, преди да им кажете да създадат лаборатория.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Сега, след като казахме това, можем ли да спрем да преподаваме наука в подготвителните класове и да се върнем към реалното разработване на някои от публикуваните процедури. Защото, нека си го кажем направо, някои от методите за копиране и поставяне са много подвеждащи.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Определено бих очаквал някой, който се интересува от това, сам да намери раздела за библиотеката, но вероятно това не се случва през цялото време.
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Аз съм французин, така че не знам как да търся отговори на въпросите си, въпросите ми са толкова глупави, че нямам отговор, съжалявам, човече

И ми трябват различни отговори, за да си направя собствен отговор
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Всички трябва да започнем отнякъде :)
Аз го правя, правя някои изследвания, но ми трябват отговори от други хора, за да видя какво мислят хората, ако искам да направя това, което видях, ще си купя кръгла колба от 1 л и други неща в синтеза на амфетамин и това е, но ми трябват отговори от други химици
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Проблемът е, че няма френски книги... само английски, а нивото ми на английски не е много добро
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Имам една книга, която се казва "The Construction & Operation Of Clandestine Drug Laboratories", но е трудна за четене :(, но няма значение, ще чета, дори и да не разбирам някои думи
 

studentt

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 29, 2022
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Какво е реалното тегло от 1 литър амфетамин фрибаза? и колко макаронени изделия извличате със сярна киселина?
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
52
Points
28
Здравейте, в началото ще купувам малки неща, а по-късно ще купувам по-големи, мисля, че това е най-добрият начин
 
Top