Извличане на ефедрин от растения

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Здравейте. аз съм купил близо 1 кг на Xina, може би бих могъл да ви помогна
 

Reepicheep

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Feb 2, 2024
Messages
1
Reaction score
1
Points
3
Какво е xina? Имате ли връзка?
 

lain

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Аз съм от Китай и мога лесно да си набавя ефедра. Мога ли да екстрахирам ефедрин чрез екстракция по Сокслет?
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ще ви науча.
 
View previous replies…

wwcc11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Можете ли да преподавате?
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Срещу заплащане мога да ви науча на изкуството да синтезирате метамфетамин.
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ако ми платите, мога да ви науча на изкуството да синтезирате метамфетамин.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

През следващите месеци ще направя опит за екстракция и ще публикувам резултатите.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Здравей, братко, вече ли си го пробвал? Какъв е резултатът? Успял ли си да се справиш с този метод?
 

roshan

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 6, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1

Мога ли да използвам Ephedra gerardiana?

 

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Joined
Dec 21, 2022
Messages
8
Reaction score
7
Points
3
Deals
8
Поръчах 250 г Ма Хуанг и тествах обикновената екстракция с 25 г.

Натроших го на прах в блендера и екстрахирах 1 част с етанол и 1 част с IPA, изсуших и двата екстракта при около 30°C и както се очакваше, и двата екстракта бяха зелени от хлорофил и след концентриране и замразяване не се случи нищо, а след изпаряване не остана бял прах, а по-скоро вискозно зелено масло.

Помислих си, че ако извлека това масло с нафта и го разбъркам добре, мога да получа ефедрин от него. При замразяването обаче не се случи нищо, а след като нафтата се изпари, остана само черна катранена утайка.

Последното, което опитах, беше да го разтворя в малко нафта и да го утая с ацетон, но и това не се получи.

Възможно е и китайците да са ми изпратили глупости, но поне прилича на Ephedra sinica.
 

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 13, 2023
Messages
17
Reaction score
3
Points
3
Неполярни разтворители
петрол => неполярен разтворител ?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Преди известно време опитах киселинно-основна екстракция на ефедра дистахия, защото етаноловата екстракция разтваря хлорофила и други боклуци.

Изглежда, че се получи, тъй като ми остана бял прах, но в твърде малко количество, за да бъде той реален източник на ефедрин.

Ефедрата, която получих, вероятно не съдържаше много ефедрин и аз го очаквах, или работата ми беше гадна.

За тези, които се интересуват, ето един документ за свойствата на различните соли на ефедрина

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927
 

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 25, 2022
Messages
8
Reaction score
4
Points
3
Здравейте, приятели, разполагам с екстракт от ефедра, наличен както в прахообразна, така и в течна форма. Мога ли да извлека ефедрин от екстракт от ефедра? Какъв метод препоръчвате? Трябва ли да е сух прах от растението?
 

lapgan1

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Apr 26, 2024
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Здравейте, мога ли да използвам белия прах от стъпка 1в, получен по втория начин на екстракция, за синтезиране на метамфетамин?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
117
Reaction score
71
Points
28
Извличането на ефедрин от Ephedra vulgaris е сравнително лесно. Листата на растението се изсушават и след това се смилат на прах.

След това този прах може да се добави към вода и да се свари, за да се получи екстракт. Ефедринът се утаява от разтвора и може да се събере и изсуши за по-късна употреба.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
117
Reaction score
71
Points
28
Ето едно лесно за следване ръководство стъпка по стъпка от растението до потенцията
5.1 Подготовка на растителен материал
- Събиране на реколтата: Изберете зрели растения от споменатите по-рано източници, като се уверите, че са свободни от замърсители.
- Почистване: Почистете старателно растителния материал, за да отстраните замърсяванията и остатъците.
- Изсушаване: Изсушете растителния материал, за да намалите съдържанието на влага, което е от решаващо значение за процеса на извличане.

5.2 Раздробяване
- Смилане: Смелете изсушения растителен материал на фин прах, за да увеличите повърхностната площ за по-добра екстракция.

5.3 Метод на екстракция
- Избор на разтворител: Изберете подходящ разтворител, като метанол или етанол, който може ефективно да разтвори ефедрина.
- Смесване: Смесете растителния прах с разтворителя в подходящ съд, като осигурите цялостен контакт между разтворителя и растителния материал.
- Отвара: Загрейте сместа внимателно, за да улесните процеса на екстракция. Следете температурата, за да избегнете разграждането на ефедрина.

5.4 Филтриране
- Разделяне: Отделяйте от водата, за да не се разпадне, ако е необходимо: След приключване на екстракцията отделете течността от твърдия растителен остатък чрез филтриране. Използвайте филтърна хартия или плат, за да се уверите, че се получава бистра течност.

5.5 Изпаряване
- Концентрация: Изпарете разтворителя от течния екстракт, за да концентрирате ефедрина. Това може да се направи с помощта на ротационен изпарител или чрез леко нагряване под аспиратор.

5.6 Кристализация
- Охлаждане: Охлажда се концентрираният разтвор, за да се подпомогне кристализацията на ефедрина.
- Филтриране на кристалите: След като се образуват кристали, те се филтрират чрез вакуумна филтрация, за да се получат чисти кристали ефедрин.

5.7 Изсушаване и претегляне
- Сушене: Изсушете добре кристалите на ефедрина, за да отстраните остатъчния разтворител.
- Претегляне: Претеглете екстрахирания ефедрин, за да определите добива от процеса на екстракция.

5.8 Контрол на качеството
- Изпитване: Извършете тестове, като тънкослойна хроматография (TLC) или високоефективна течна хроматография (HPLC), за да потвърдите наличието и чистотата на ефедрин в екстракта.
 

four4jhon

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 4, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Имам нужда от метамфетамин
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Колко са ви необходими? В коя държава се намирате? Ако платите, мога да ви науча да синтезирате метамфетамин сами
 

wwcc11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 11, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Първата или коя?
 

SHIRENLEI

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 23, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Мога да ви науча да извличате ефедрин от ефедра, а след това да използвате ефедрин за дезоксикация, за да произведете метамфетамин, със 100% успеваемост
 
Top