Синтез на декстроамфетамин (Набенхауер, 1942 г.)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
417
Points
63
Съжалявам за спама, но намерих ключа. Изображението, което публикувате, е от статията в Уикипедия за стереохимията. Тя е грешна. Тази статия е доста силно критикувана в раздела "Разговори".

Картинката, която публикувам, е правилната.

Префиксите l и d са просто съкращения за декстрота или левота: в каква посока молекулата завърта поляризираната светлина. "l" =levo = наляво, "d" = dextro = надясно. Но тези префикси са стари и вече не се използват.
В съвременната номенклатура те са заменени с (+ ) за dextro и (- ) за levo.

Префиксите L и D (главни букви ) се отнасят до проекциите на молекулите на Фишер и нямат нищо общо с начина, по който те въртят светлината, а с това в каква посока са нарисувани ключовите части на молекулата. В този случай те всъщност са ОБЪРНАТИ спрямо префиксите d и l : d е L, а l е D.

Така че L-(+)-винена киселина означава: "молекула на винена киселина, която е нарисувана с най-високоприоритетната група отгоре на проекцията на Фишер и съответната група е насочена наляво, и завърта поляризираната светлина надясно", известна още като декстротария, известна още като декстро, известна още като d-винена киселина. Това е естествената форма на винената киселина.

И, разбира се, обратното за D-(-)-винена киселина.

Доколкото разбирам, и двата изомера на винената киселина могат да се използват за получаване на енантиомери на амфетамините. Ако използвате D-(-)-винена киселина, ще получите кристали на d-amph/D-тартарат, а ако използвате L-(+)-винена киселина , ще получите кристали на l-amph/L-тартарат.
Използването на DL-винена киселина би било абсолютно безполезно, тъй като тя няма да отдели нищо: и двата енантиомера ще се разпаднат.

Пфу.
Аз говорих.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
вашето разяснение тук в трите коментара тук беше най-обяснителното и абсолютно полезно нещо, което съм чел от известно време насам. благодаря ви. Знам, че сте публикували това преди 8 месеца, така че просто го казвам сега, в случай че никой друг не го направи, това е, което имах нужда, за да изясня въздуха за всички тези глупости... в продължение на години не го разбирах и бях твърде объркан, за да се опитам да се доближа до смисъла на товаһттр://.... Благодаря ви... сериозно
 

Xiao hua

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 19, 2023
Messages
30
Reaction score
8
Points
8
С какво може да се замени петролният етер? благодаря!!😊
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Гросмайстор. Разтворих 11,8 gd-винена киселина (cas:147-71-7) в 118 g метанол, разбърках и нагрях до разтваряне. След това изсипах 10 g от изнесената свободна база на Xuan. Непрекъснат покой. Но нищо твърдо не се появи. Грешен ли е подходът ми? Можете ли да ми помогнете?
 

Attachments

  • iPoJw7SVNH.jpeg
    iPoJw7SVNH.jpeg
    5.7 MB · Views: 555

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Каква е свободната база на Сюан?
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Свободна база за метамфетамин
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Изпратил съм ви видеоурок как да го направите. Тази публикация за амфетамин. Гледайте внимателно и прочетете раздела с коментари. Ако имате още въпроси, пишете в DM (нашия чат).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
@G.Patton Донякъде съм объркан относно това какво е енантиомер и за какво се използва, така че моля да ме поправите, ако греша.

И така, естествено срещащият се и лесен за получаване енантиомер е: L-(+)-винена киселина, декстровинена киселина, d-винена киселина, (2R,3R)-винена киселина
Не естествено срещащият се и труден за получаване е: D-(-)-винена киселина, винена киселина, (2S,3S)-винена киселина

Значи, ако използвам L-(+)-винена киселина за рацемичен амфетамин, левоамфетаминовата сол се утаява, а декстроамфетаминовата сол остава в разтвора?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Добре, значи d-винена киселина е естествено срещащата се?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Защо питате? Искаш ли да го отглеждаш? lol
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Не xD, D-(-)-винена киселина е просто болка в задника за получаване и не бях сигурен дали можеш да го направиш с L-(+)-винена киселина. Винаги се обърквам, защото очевидно d-винената киселина се нарича и L-(+)-винена киселина и тогава не знам коя е тя.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Винаги търсите "естествената" и "евтината", винена киселина, тогава сте на сигурно място.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Можете да използвате и рацемична смес.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Тъй като знам, че действа, ще го направя, знаете ли дали действа и за MDMA?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 11, 2022
Messages
67
Reaction score
29
Points
18
Има ли някакво предимство при използването на рацемичен?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Само цена или/и недостиг на d-винена киселина.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
146
Reaction score
81
Points
28
Да, би трябвало да работи и за мдма, само че те трябва да съхраняват утайката, а не разтвора. Аз също предпочитам разделянето с h20/винена киселина недостатък поне 2 пъти повтарям разделянето. Но поради технически причини, свързани с разходите, мисля, че има повече смисъл.
 

JoshL1221

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, извинете ме, когато казвате "Утаяваме d-амфетамин с допълнително количество d-винена киселина.", колко d-винена киселина се използва? благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Същото като в предишното допълнение с малко излишък.
 
Top