Question 3D принтиране на хапчета преса щанцови матрици

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
45
Reaction score
11
Points
8
От много дълго време търся добър ресурс за щанци за пробиване на хапчета.
Знам, че Alibaba и т.н. ги има, но вносът до Европа и митниците са ми проблем.

Планът ми беше да отпечатам само връхчето с логото от едната или може би от двете страни на щанците за пробиване.

Вече имам матрици без лого, така че ако има материал, който може да се отпечатва на 3D и е достатъчно здрав за няколко доцента отпечатъци, това би било достатъчно.
Поради размера/цената на отпечатъка, смяната на накрайника с лого след няколко преси няма да е проблем.

Има ли някой опит с 3d принтери и може ли да ми каже дали тази идея може да работи?

Да можеш да произвеждаш преса за хапчета със законни/достъпни части и 3d принтер би било готина идея, която отговаря на духа на този форум!
 

Eddybeaumont

Don't buy from me
New Member
Language
🇫🇷
Joined
Oct 12, 2024
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Здравейте, с каква машина разполагате? Имам няколко матрици, които мога да ви продам, или ако можете да ми помогнете с моя подход за синтезиране на мдма, ще ви предложа някои.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
473
Reaction score
243
Points
43
Deals
1
Все още никой не е измислил коя триизмерна снч/фрезова машина би била по-евтина за изработване на малки детайлни печати за хапчета

за какво имате нужда от помощ в областта на синтеза...!
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,003
Points
113
Deals
1
Един вълк-китчър ( правописът е лош) ще свали този бета-кетон точно там, превръщайки bk-mdma в mdma
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,475
Solutions
4
Reaction score
1,003
Points
113
Deals
1
Ходих на училище за и работих като оператор на CNC фреза и гледам Proxxon mf-70 за 500 долара за Коледа, настройката на стъпковия двигател за него е 54 долара. следващото нещо, което виждам, е над 1000 долара
 
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
452
Reaction score
692
Points
93
Пресата за таблети трябва да бъде изработена от метал, защото се нуждае от здрави части за отпечатване и голяма сила за оформяне на таблетката. Най-малките преси тежат от 100 кг. Не мисля, че можете да направите такова устройство на домашен 3D принтер от пластмаса. Ако наистина трябва да отпечатате малък брой таблетки, тогава най-доброто решение е капсулатор. Или можете да си купите преса за таблети от Китай. Или според чертежите направете преса на фрезова машина с ЦПУ.
 

r4In3r

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 7, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Бих отпечатал само частите, върху които има дизайн. Така че само матриците и да са възможно най-плоски. Останалата част shopuld е метална.

Интересувах се дали това е осъществимо и отпечатах тестово няколко матрици. Те работят перфектно. Отпечатах ги с 0,2-милиметрова дюза на fdm-принтер. Мисля, че за тестване на проекти или за малки количества те са идеални.
 

fosties

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 18, 2024
Messages
45
Reaction score
11
Points
8
Уау, това звучи страхотно!!
Моят план беше абсолютно същият, отпечатахте ли целия печат, който се закрепва в пресата?

Може ли да ни покажете няколко снимки?

Това би било супер интересно, защото притежавам преса за хапчета без печати, така че това би било пълна промяна на играта за мен, за да я накарам най-накрая да работи отново!!!
 
Top