Wilgerodt Soruları ve Kalsiyum Fenilasetat?

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Wilgerodt, ilk bakışta fenilasetik aside giden kolay ulaşılabilir bir yol gibi görünmektedir. Morfololini bulmak genellikle zor olsa da, sikloheksilamin muhtemelen bu iş için bir sonraki en iyi aday, çünkü çok pahalı değil, mevcut ve izlenmiyor.

Sorum şu: Sikloheksilamin gibi bir amin kullanıldığında hidrojen sülfür oluşma riski var mıdır?

Ve amin geri kazanılabilir / yeniden kullanılabilir mi?

Ayrıca, fenilasetik asidi p2p'ye dönüştürmek için kalsiyum fenilasetat / kalsiyum asetat rotasında çok başarılı olan var mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Merhaba. Asetofenondan sentezi mi kastediyorsunuz?
Tam olarak hangi reaksiyonu kastettiğinizi açıklayabilir misiniz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Bence Willgerodt Reaksiyonu, p2p elde etmek için çok uzun bir yol ve bu da ürün maliyetini yükseltiyor.

Last edited by a moderator:

Mikrobiome

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Stiren, kimyager olmayan biri için en iyi yoldur. Çok ucuza galonlarca satın alınabilir ve hiç de şüpheli değildir.

Tam olarak adını bilmiyorum ama sülfürlü sikloheksilamin gibi bir amin yerine otoklavda çözelti halinde amonyak ve elementel sülfür kullanılabilir. Ancak, amonyak kullanmanın çok tehlikeli olan hidrojen sülfür ürettiğine inanıyorum. Bir amin kullanmanın da aynı riski taşıyıp taşımadığını bilmek istiyorum.

Wilgerodt'un p2p için uzun bir yol olduğunu nasıl söyleyebilirsiniz? Kimyacı olmayan biri için basit görünüyor. Her şeyin mükemmel çalıştığını varsayarsak, fenilasetamid elde edersiniz, bu fenilasetik asit irrc'ye hidrolize olur, sonra p2p'ye giden sayısız yoldan ilerlersiniz. Mükemmel bir dünyada 3 adım