Triptamin sentezi DMT

huanf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Dmt'nin sentez adımlarına aşina olan var mı? Nerede yanlış yaptığımı görmeme yardımcı olabilir misiniz?
Deney 1:
1、triptamin metanol içinde çözülür. 2、2 molar eşdeğer formaldehit çözeltisi ekleyin. 3、metanol sodyum siyanoborohidrit çözeltisi ekleyin. 4、 karıştırın ve karıştırın, yavaşça buzlu asetik asit ekleyin, karıştırın ve 60 saat boyunca reaksiyona girin ve son reaksiyon sıvısıresimde gösterildiği gibi bulanık kahverengidir.
K0XqsAIv4K

Deney 2:
Triptamini DMSO'da çözün, mikrodalga ısıtma, 2 mol eşdeğeri trietilamin ekleyin, ardından 3 mol eşdeğeri sodyum formaldehit hiposülfat ekleyin, 10 dakika karıştırın, reaksiyon sıvısının oda sıcaklığına soğumasını bekleyin, yavaşça sodyum triasetoksiborohidritin dmso çözeltisini ekleyin, 24 saat reaksiyon ve sonunda dmt elde edilmedi

Doğru adımları bilen var mı?

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Triptamin (1,12 g, 7 mmol), Sodyum Siyanoborohidrit (0,88 g, 14 mmol) ve Buzlu Asetik Asit (2 ml, 35 mmol) 0°C'de 110 ml Metanol içinde çözüldü ve 15 ml Metanol içinde %37 Formaldehit (1,4 mL, 18,5 mmol) çözeltisi 20 dakika boyunca damla damla eklendi ve elde edilen çözeltinin 0°C'de 20 dakika ve oda sıcaklığında 2,5 saat karıştırılmasına izin verildi. Metanol indirgenmiş basınç altında buharlaştırıldı ve 80ml %25 sulu potasyum karbonat eklendi ve çözelti 2x125ml EtOAc ile ekstrakte edildi, ekstraktlar 2x40ml tuzlu su ile yıkandı, MgSO4 üzerinde kurutuldu ve çözücü indirgenmiş basınç altında buharlaştırılarak kehribar rengi bir yağ elde edildi, bu yağ 30g silika jel üzerinde flaş kromatografi ile saflaştırıldı (EtOAc:MeOH) bir yağ elde edilmiş ve bu yağ kaynayan hekzandan kristallendirilerek 0,9 g ağırlığında renksiz mumsu kristaller halinde N,N-Dimetiltriptamin elde edilmiştir.9g (69%).
İyi şanslar ve güvende olun

huanf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Yani deney başarısız oldu çünkü onları oda sıcaklığında mı karıştırdım? Sonunda dcm ile ekstrakte ettim ve spin buharlamadan sonraki sonuç da kehribar berraklığında tutkal, ancak kaynayan hekzanda çözünmüyor, kaynayan petrol eterinde de çözünmüyor, bu yüzden dmt olmamalı, yönteminiz için teşekkür ederim, deneyeceğim

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
Evet. Her şeyi mümkün olduğunca soğuk tutmalısınız, bu nedenle tüm çözücüleri dondurucuya koyun, reaksiyon kabını bir buz banyosuna koyun veya daha da iyisi: güzel ve soğuk kalması için bir aseton ve ry buz banyosu.

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bunu denediniz mi? Görünüşe göre son gönderdiğime bakmış ve onu gerçekten yaparak geliştirmişsiniz!
Bu varsayım doğru mu?

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
14
Lütfen dikkatli olun, Hamilton Morris bir podcast'te siyanoborohidritin, içildiğinde ısı HCN üreteceğinden, kullanımda bir sorun olarak ortaya çıkan siyanür içeren eklentiler üretebileceği endişesini tartıştı. NaBH4'ten daha yüksek mayalarda bir reaksiyon yapmak istiyorsanız, karboniller ve birincil / ikincil aminler arasında çok daha seçici bir indirgeyici ajan olduğu için STAB'ı öneririm.

huanf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Çok teşekkürler, daha önce de aynı endişeyi yaşadım, ancak Hamilton'un yöntemini denedim ancak başarılı olamadım: "Triptamin dce çözeltisinin mikrodalga ile ısıtılması, trietilamin, sodyum formaldehit hiposülfat, 4A moleküler elek ve damla STAB eklenmesi". Ben de indirgeyici olarak sodyum siyanoborohidrür kullanarak bu yolu denedim... Yukarıdaki arkadaşların dediğini tekrar deneyeyim, reaksiyon sıcaklığını düşürüp işe yarayıp yaramadığına bakayım, Sonucu paylaşacağım

View previous replies…

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
14
Aslında, aynı podcast'te STAB kullanarak videosunda gösterdiği yöntemin aslında işe yaramadığından bahsetti, ben de dinlemeye değer olduğunu söylüyorum. Ayrıca kullanışlı bir ipucu, sodyum siyanoborohidrit ile herhangi bir indirgeme oda sıcaklığında en etkili olacaktır, feniletilaminler için de aynı şey geçerlidir

huanf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
geç kaldınız , STAB düzenlendi , bu bok neye benziyor ?😂Bu işe yarayacak gibi görünmüyor , "Tamin metanol çözeltisinin SATB ve% 99 asetik asit ile sıfır santigrat derecede karışımı, ardından yarım saat boyunca formaldehit çözeltisi damlatın, bir saat boyunca sıfır derecede karıştırın ve 24 saat boyunca yavaşça oda sıcaklığında reaksiyona geri dönün" ⬅️denedim, çalışmıyor

Attachments

• n0SxqsLcBA.jpg
    n0SxqsLcBA.jpg
    4.1 MB · Views: 310

Chain react

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Birisi Youtube yorumunda 3A mol elek kullanmanız gerektiğinden bahsetti. Bunların, sodyum sülfoksilat formaldehiti parçalayacak asidik koşullar tarafından serbest bırakılan formaldehit de dahil olmak üzere bir sürü şeyi emme eğiliminde olduğunu söyledi.

Ancak bir sorum var, insanlar neden "sodyum sülfoksilat formaldehit" veya "sodyum formaldehit hiposülfat" kullanıyor? Bence doğru olan "Formaldehit-sodyum bisülfit addükt" (CAS: 870-72-4)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Şunu düşünüyordum - içinde yanıcı çözücüler olan bir beheri mikrodalgama koymak istiyor muyum gerçekten? Uzun zamandır mı - synth'ini bir yere yazdım ama bu çılgın yolculuğa başlamadan önce podcast'ini duyduğumu hatırlıyorum, hiç kimse gerçekten pahalı bir hobiden başka bir şey için yapmaz... HANGİ podcast olduğunu bilmek istiyorum çünkü hatırlayamıyorum ve şimdi bir sürü var!

Sanırım muhtemelen "gizli krom karben kimyası" adlı podcast.

Last edited:

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Ne söylett

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Bunun için üzgünüm

huanf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Sorun değil,
sadece dmt deneylerinde neden başarısız olmaya devam ettiğim konusunda kafam karıştı, bu adımları takip ederek gerçekten başarılı olan var mı merak ediyorum? Sanırım triptamini triptamin hidroklorüre değiştirmeli ve tekrar denemeliyim , belki işe yarayabilir

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Kimyasallardan biri veya saf olmayan bir şey her zaman Mimosa hostilis'ten bitki özü yolunu deneyebilir

huanf

Don't buy from me
Resident
Reaction score
4
Reaktiflerin hepsi yeni ve yüksek saflıktadır ve reaktiflerin saflığının nedeni olmaması gereken birkaç farklı reaktif kombinasyonu denedim. Aslında mimoza kökü kabuğu tozunu denedim, basit ve etkili ama yine de kimyasal sentezi denemek istiyorum, sadece eğlence için. neyse teşekkürler kardeşim

pickledill

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
DMT sentezi yapmak istiyorum, sodyum boro veya siyanaboro ne kullanmalıyım?

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Eğer bir senteziniz varsa, bu size tam olarak ihtiyacınız olan her şeyi söyleyecektir

buffalophill

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
10
5-Metoksitriptamin ve sodyum siyanborohidrit, DCM, metanol, etil asetat, formaldehit vb. var.... Tüm videoları izledim ve tüm kılavuzları okudum. Ama her şeyi adım adım açıklayan iyi bir rehbere sahip olan var mı?

örneğin 1 kılavuz metanol ile stabilize edilmiş formaldehit ekleyin diyor * ne kadar metanol ekleyeceğim? aslında çoğu formaldehit metanol zaten eklenir, bu yüzden bilmeme gerek yoktu.

Başarabilen var mı?