H2S04 ve CaCO3/CaO ile sentez?

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Merhabalar,
burada birçok sentez yöntemi gördüm ve hepsi bana biraz karmaşık geldi.
Benim durumum şu: 1 litre sarı yağ aldım (sanırım BMK?) ve bana veren kişinin benim için uygun bir talimatı yoktu.
Sadece yağı kalın camdan yapılmış büyük bir kaba koymam ve H2S04'ü yavaşça yağın içine damlatmam gerektiği bilgisini aldım.
Aldığım diğer bir bilgi de tebeşir gibi ek bir maddeye ihtiyacım olduğu - ama CaCO3 mü yoksa CaO mu onu bile bilmiyorum.

1. Lütfen biri bana bu yöntemin işe yarayıp yaramayacağını söyleyebilir mi?
2. Ne kadar sülfürik asit gerekir?
3. Ek olarak CaCO3 veya CaO'ya ihtiyacım var mı?
4. Tebeşiri ne zaman eklemem gerekir?

Teşekkür ederim çocuklar!

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Eklemeniz gereken tek şey asit ise, büyük olasılıkla A yağı (amfetamin freebase) elde edersiniz, bu durumda sülfat tuzunu oluşturmanız gerekir. CaCO3, ürünü kesmek için kullanılabilecek inert çözünmez beyaz bir tozdur, ancak çözünmez olması insanların burunlarında çözünmeyen CaCO3 olacağı anlamına geldiğinden bu amaç için orta derecede kullanmanızı tavsiye ederim. Şimdi, benim tavsiyem yağınızın bir kısmını en az aynı hacimde asetonla seyreltmeniz ve ardından asetonda H2SO4 çözeltisi yapmanızdır. Her mL asit için 5 mL aseton (gereken asit miktarı A yağının miktarına göre belirlenir) asit iyice karıştırılarak damla damla eklenmelidir, ilk başta süt gibi olduğunu ve ardından asidi ekledikçe koyulaştığını gözlemleyeceksiniz. Önemli olan çok fazla asit eklememektir (çözelti çökeltiyi çözmeye başlayacaktır), bu durumda biraz daha A yağı eklersiniz. Sonra hepsini süzün ve filtre üzerinde aseton ile yıkayın.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Teşekkürler!!!
Filtreleme işlemini nasıl yapabilirim? Sıradan kahve filtreleri uygun mudur?

bybys_siurblys

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Evet, kahve filtreleri işe yarar, ancak vakumlu filtreleme kristalleri filtrelemek için daha iyidir, çünkü daha fazla çözücü emer ve daha hızlıdır.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Sıradan kahve filtreleri, yukarıda belirtildiği gibi vakum filtrasyonunun yanı sıra teşvik edilir, ancak vakum sisteminiz yoksa, bir kahve filtresi tutucusu (en az 2\3'ünü kaplayacak kadar büyük bir palstik huniye yerleştirebileceğiniz açık kahve filtresi şeklinde yeniden kullanılabilir plastik ince elek ve kahve filtresi ile yerçekimsel filtrasyonu çok daha hızlı hale getirir.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Lütfen kendinize bir iyilik yapın ve bunu maksimum 25 mL yağ ve 50 mL kuru aseton ile deneyin, bunun için sadece 10 mL kuru asetonda 1 mL H2SO4 konsantresi hazırlamanız gerekir (pH 6'dan düşük olmayacak şekilde yağ eklemeye devam etmediğiniz sürece tüm asit çözeltisine ihtiyaç duyulmayabilir) ve aseton çözeltisindeki asidi saklanamayacağı için atmayı unutmayın. Bunu BMK yağınız varsa tavsiye ederim, ki bunu asidin ilk birkaç damlasından anlayacaksınız, eğer bir iki dakika içinde bulanıklık görülmezse, ki bunun pek bir zararı yoktur, sadece havuz malzemelerinden sodyum karbonat NaCO3, çamaşır sodası veya pH+ (yükseltici) olarak bilinen hafif bir baz dökün, yarım çay kaşığı veya daha azına ihtiyacınız var ve sonra boşaltın. BMK'nin amfetamin veya metamfetaminden bir adım ötede olduğunu unutmayın, ancak yapmanız gereken işlem farklı olduğu için geri yazmalısınız ve biraz daha karmaşık olsa bile yine de yapılabilir ve buna değer.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Çok teşekkürler! Son bir soru daha:
H2SO4'ün konsantrasyonu %15'tir. Evde %33'lük HCl de buldum. Bu da mümkün mü yoksa daha yüksek konsantrasyon nedeniyle HCl ile yapmak daha mı iyi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
Suda %15'i kastettiğinizi varsayıyorum, eğer öyleyse, özellikle bu miktar için uygun değildir. Her gram su bir gram ürünü yiyecektir. İdeal olarak mümkün olduğunca yüksek konsantrasyonda ve mümkün olduğunca saf olmasını istersiniz. Daha kirli ve daha az konsantre asit bir noktaya kadar kullanılabilir, eğer durum buysa, çözeltinizi 24 saat boyunca dondurmanız ve ideal olarak normalden daha fazla asetonla seyreltmeniz şiddetle tavsiye edilir.
Sülfürik asit sülfat verir, HCl hidroklorür verir. Amfetamin hidroklorür higroskopiktir ve uygun değildir.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Kuru Asetona mı ihtiyacım var? Sıvı değil mi?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
Kuru =/= katı
Kuru aseton ile kastedilen, birbirleriyle karışabildikleri için mümkün olduğunca az su içermesi gerektiğidir.
Susuz olarak mevcut değilse, su içeriği düşükse MgSO4, CaO, NaSO4 gibi kurutucu maddelerle kurutulabilir, yüksekse veya karışımda başka çözücüler varsa muhtemelen iki kez damıtılması gerekecektir.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
"Çözeltinizin 24 saat boyunca dondurulması şiddetle tavsiye edilir" derken %15'lik H2SO4 çözeltisini kastediyorsunuz, değil mi? Sonra ne olacak? Su donacak ve ben onu üstten alabilecek miyim? Ve gerçekten 24 saat mi gerekiyor?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
Hayır, size %15'in uygun olmadığını söyledim. Eğer maksimum verim istiyorsanız evet.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
eli̇mde sadece sivi var, ama saf aseton, tirnak p. rem gi̇bi̇ aseton i̇çeren bi̇r ürün deği̇l.
sadece doğru şekilde yaptığımdan emin olmak için:

1. yüksek konsantrasyonlu H2SO4 hazırlayın (suyun kolayca çıkarılabileceği bir kapta dondurun)
---sonraki gün
2. Freebazı MgSO4 ile kurutun ve 30 dakika bekleyin
3. Damla çözeltisini hazırlayın:
-asetonu MgSO4 ile kurutun (NE MİKTARDA?)
-Hazırlanan H2SO4'ü (dondurucudan çıkarılmış, suyu alınmış) aseton/MgSO4 çözeltisiyle 1:5 veya daha fazla 1:10 gibi karıştırın
4. Asit çözeltisini yavaşça bazın içine damlatın ve sürekli karıştırın
???
Umarım şimdi doğru yoldayımdır.:)

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
ÖNEMLİ DEĞİL

Ayrıca, asitleştirmeden sonra kristalize ürünü dondurucuya koyarsınız, böylece berrak olur. Asetonu da içine koymanın ve soğuk kullanmanın zararı olmaz.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Anlamadığım için üzgünüm. Daha yüksek konsantrasyonlu ve uygun hale getirmek için %15 H2SO4'ü dondurup suyu (üstteki) çıkarabilir miyim?
"Maksimum verim istiyorsanız evet" 24 saat mi demek istiyorsunuz?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
Tekrar ediyorum, hayır, sülfürik asit çözeltisindeki suyu donduramazsınız.

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Ne yazık ki yaşadığım ülkede bu mümkün değil.
15 alabileceğim tek şey, bu yüzden bir şekilde bununla çalışmam gerekiyor

ponellibro

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
1
Tamam, şimdi son bir sorunum var. H2SO4'üm sadece %15...
Peki ne yapabilirim?
Suyu donduramazsam kaynatarak uzaklaştırabilir miyim?
Daha yüksek bir konsantrasyon elde etmek için başka bir şey yapabilir miyim?
Ya da sülfürik asidi başka asitlerle ikame edebilir miyim? Örneğin sitrik asit yüksek konsantrasyonlarda sıvı veya susuz olarak mevcuttur...
Daha yüksek konsantrasyonlu H2SO4 sipariş etmek son seçenek!
Lütfen yardım edin, sıkıştım