Uyku için en iyi ilaç hangisidir

RandomViewer

Don't buy from me
New Member
Language
🇮🇹
Reaction score
0
Günlerdir iki saatten fazla uyuyamıyorum ve zaten uyanıyorum, sizce ketamin yardımcı olur mu ve nasıl almalıyım?
Buradaki bir satıcıdan biraz Xanax sipariş ettim ve bana geri dönecek diğer satıcılardan da satın almaya hazırım. Grezie.
Not: Önce cüzdanıma biraz para yüklemem gerekiyor ve satın almaya hazırım.

Carlz

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
6
Ketamin sadece bir ağrı kesici ve anesteziktir, alprazolam ise yatıştırıcı, gevşetici ve uyku yardımcısıdır.

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
239
Deals
1
Zopiklon 👌

Amfetamin

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
Kesinlikle zopiklon!
Yıllarca kullandım, çoğu zaman gecede 15 mg ama birkaç ay iyi bir doktorum vardı ve bana gecede 22,5 mg verdi ve yıllar boyunca benim için çalışmayı asla bırakmayan tek uyku ilacı oldu. Ve tabiri caizse her zaman küçük bir muskarinik vızıltı aldım. Bu da beni uyuyacak kadar sakinleştiriyordu.

Şimdi ilaçsız ya da az ilaçlı dönemlerden bahsediyorum. Yani bu belki çok bilimsel değil ama en azından birkaç ay boyunca günlük olarak işe yaradıklarını biliyorum ve bu, dozunuzu artırmazsanız bensodiazepinlerin hiçbiri için söyleyemeyeceğim bir şey değil

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
72
Deals
18
xanax kısa vadede faydalıdır, ancak hızlı bir şekilde tolerans geliştirirsiniz ve başlangıçta sizin için işe yarasa bile sonsuza kadar işe yaramaz. Ambien de aynı şekilde. Bazen ikisini değiştiriyorum ya da karıştırıyorum. İyi uyuyamıyorum ve bunu yapmak bile çoğu zaman işe yaramıyor ama şimdiye kadar bulduklarımın en iyisi bu. Yine, her gece aynı şey bir süre sonra işe yaramayacaktır. Sizin için işe yarayan en az 2 şey bulun ve bunları değiştirin, belki bir hafta boyunca 1 tane, sonra bir hafta boyunca diğerini kullanın, sadece 2 benzo, xanax ve valium gibi aynı sınıf olmadığından emin olun..... Xanax muhtemelen bir süre için size yardımcı olacaktır, ancak dönüşümlü olarak kullanabileceğiniz ikinci bir şey bulamazsanız, sadece berbat bir benzo alışkanlığıyla olduğunuz yere geri dönersiniz, bu da berbattır çünkü bu yoksunluklar hoş değildir.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
223
Ketamin bazen tedaviye dirençli depresyon için klinik ortamlarda kullanılır, ancak genellikle uyku yardımı olarak reçete edilmez. Bu bir dissosiyatif anesteziktir ve ruh sağlığı koşulları için (sıkı tıbbi gözetim altında) bazı etiket dışı kullanımları olsa da, uygunsuz kullanıldığında çarpık algılar ve dissosiyasyon, ajitasyon ve kafa karışıklığı ve hatta etkileri çok çabuk geçerse veya normal uyku mimarisini bozarsa kötüleşen uykusuzluk gibi bir dizi yan etkiye neden olabilir.

Xanax, genellikle anksiyete veya panik bozuklukları için reçete edilen bir benzodiazepindir, ancak aşağıdakiler nedeniyle uzun süreli uyku yönetimi için ideal değildir:
yüksek bağımlılık potansiyeli, tolerans ve şiddetli yoksunluk ve yatıştırıcı yan etkiler - başlangıçta uykuya dalmanıza yardımcı olsa da, Xanax doğal uyku döngüsünü, özellikle de uykunun derin, onarıcı aşamalarını bozabilir.

Birkaç gündür şiddetli uykusuzlukla mücadele ettiğinizden, altta yatan olası nedenleri belirlemek ve uygun tedaviyi almak için bir sağlık uzmanına görünmeniz önemli olacaktır. Uykusuzluk anksiyete, depresyon, stres, kötü uyku hijyeni ve hatta altta yatan tıbbi durumlarla ilişkili olabilir.

Bu arada, yardımcı olabilecek bazı daha güvenli alternatifler şunlardır:
  • Benzodiazepin olmayan uyku yardımcıları: Zolpidem (Ambien), Eszopiclone (Lunesta) veya Zaleplon (Sonata).
  • Diphenhydramine (Benadryl, Unisom SleepGels): Bu yatıştırıcı etkileri olan bir antihistamindir. Yatmadan önce 25-50 mg. Ertesi gün uyuşukluğa ("akşamdan kalma" etkisi) ve uzun süreli kullanıldığında toleransa neden olabilir.
  • Melatonin takviyeleri: Uyku-uyanıklık döngülerini düzenleyen doğal bir hormon. Kısa süreli kullanıldığında genellikle güvenlidir.
  • Bitkisel Takviyeler: Kediotu kökü, Papatya vb.
  • Uykusuzluk için Bilişsel Davranışçı Terapi (CBT-I): Bu, uykusuzluk tedavisinde uyku sorunlarına katkıda bulunan düşünce kalıplarını ve davranışları değiştirmeye yardımcı olan oldukça etkili, ilaçsız bir yaklaşımdır.
  • Uyku hijyeni: Düzenli bir uyku programı oluşturun, yatmadan önce ekran süresini sınırlayın ve sakinleştirici bir yatma zamanı rutini oluşturun.

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
72
Deals
18
Paracelsus'un listelediklerine ekleyeceğim bir şey, yararlı bulduğum bir şey çünkü ambienim zamanla etkili bir şekilde çalışmayı bırakıyor ve bazı insanlar için uykuda yürüme, araba kullanma, alışveriş yapma gibi garip şeyler diğer şeylerin yanı sıra daha yüksek dozlarda ortaya çıkabiliyor, bazı insanlar herhangi bir dozda, biraz Montmorency tart vişne suyu içiyor, sadece kısmen konsantre olduğu için Indian Summer markasını satın alıyorum, bazı markalar% 100 konsantre ve doğru karışımı bulmanız gerekiyor. Neden Montmorency vişne suyu?

Montmorency tart vişne suyunun tadı harika ve aynı zamanda içinde doğal olarak oluşan melatonin var (kabaca gram başına 013 mg) ve ayrıca triptofan da var, hani şu hindide bulunan ve herkesin uykusunu getirdiğini söylediği şey, triptofan vücudumuz tarafından hem Seratonin hem de melatonin yapımında kullanılıyor. Belki de kafamdan uyduruyorumdur ama melatoninin kendisi olmasa da bana yardımcı olduğunu hissediyorum ve kenevir sakızları yaparken kullanıyorum ki bunun da uykuya yardımcı olduğunu düşünüyorum. Ancak bir uyarı, şeker eklenmiş ucuz meyve sularına dikkat edin, bu bir olumsuzluktur, konsantre bunu hafifletecektir ve ekşi tadı nedeniyle eklenen şekerlerden kaçınmanız gerekiyorsa veya kaçınmak istiyorsanız çok fazla ihtiyacınız yoktur ve elbette bugünlerde her şeye şeker koymak zorundalar.

Alerjiler de bir sorun, alerjiniz olmadığından emin olun, bu kirazları hiç duymamış, dolayısıyla hiç yememiş ve olası alerjiler hakkında hiçbir fikri olmayan birçok insan tanıyorum. Daha sonra melatonin ile etkileşime girebilecek aynı ilaçlarla potansiyel etkileşimleriniz var, montmorency kirazlarında diğer kirazlardan daha fazla melatonin olduğu düşünüldüğünde, bazı etkileşimler antikoagülanlar, antikonvülsanlar, diyabet ilaçları, yüksek tansiyon ilaçları, İmmünosupresanlar ve kafeini içerir. Çoğu insan uyumaya çalıştığı için melatoninle birlikte kafein içmez, ancak çay gibi bazı şeylerin içinde doğal olarak kafein bulunduğunu hatırlayarak, mealatonin almak için çay içerseniz, kafein vücudun melatonini emme yeteneğini engelleyebilir ve melatonin birikmesine yol açabilir. Takviyeler birçok ilaç gibi düzenlemeye tabi değildir ve bazılarında seratonin eklendiği tespit edilmiştir ve serotonin birikimi serotonin sendromuna yol açabilir. Melatonin gibi bir şey almadan veya doğal olarak onu içeren vişne suyu içmeden önce araştırılması gereken iyi şeyler.

whatshappening

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
16
Uykusuzluğu tedavi etmek için kullanılan bir şey.

Anomaly89

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
Trazodone da çalışır (25-50 mg)

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
223
Trazodon öncelikle bir antidepresandır, ancak yatıştırıcı etkileri nedeniyle uyku yardımı olarak da kullanılır. Bu doğru. Ancak bundan bahsetmememin nedenleri var. Bence bu madde, ilk sıra verimsizlik gösteriyorsa, ikinci sıraya bırakılsa daha iyi olur. Bazı durumlarda, sorun daha yumuşak ve daha hedefe yönelik bir etkiye sahip bir şeyle çözülebiliyorsa, en güçlü olanla başlamaya gerek yoktur.

Trazodon, sinapslarda geri alımını inhibe ederek serotonin kullanılabilirliğini artırır ve beyinde daha fazla serotoninin aktif olmasını sağlar. Ek olarak, uyku getirici özelliklerine katkıda bulunurken, ruh halinin iyileştirilmesine ve kaygının azaltılmasına yardımcı olduğuna inanılan belirli serotonin reseptörlerini (5-HT2A ve 5-HT2C) bloke eder. Bu reseptörlerin bloke edilmesi, cinsel işlev bozukluğu veya ajitasyon gibi diğer serotonin artırıcı ilaçlarda yaygın olan bazı yan etkileri de azaltabilir.

Trazodonun yatıştırıcı etkileri öncelikle histamin H1 reseptörleri ve alfa-1 adrenerjik reseptörler üzerindeki etkisine bağlanmaktadır. Histamin reseptörlerinin bloke edilmesi uyuşukluğa neden olurken, alfa-1 adrenerjik reseptörlerin bloke edilmesi kan basıncının düşmesine ve daha fazla sedasyona yol açarak trazodonu uykusuzluk çeken hastalar için bir uyku yardımı olarak yararlı hale getirebilir.

Özellikle düşük dozlarda uykusuzluk için reçete edilir. Daha yüksek dozlarda, antidepresan etkileri daha belirgindir, bu da onu anksiyete bozukluklarının ve hatta majör depresif bozukluğun tedavisinde yararlı hale getirir.

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Reaction score
72
Deals
18
Trazadone ile aynı sınıfa giren ve bazen doktorlar tarafından uykusuzluk için etiket dışı olarak reçete edilen Remeron veya mirtazipine adlı bir ilaç daha var. Anladığım kadarıyla oldukça güçlü ama başka hiçbir şey işe yaramadıysa kişiyi kesinlikle uyutabilir.

middlemaneu

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
37
Birkaç ay önce bazı yaygın olmayan, benzo olmayan uyku yardımcıları hakkında uzun bir yorum yapmıştım. Belki bazı ilginç ipuçları bulabilirsiniz. See /threads/suggest-me-a-downer.10724/post-58614