Çalkala ve pişir deneylerim

marges

Don't buy from me
New Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
Herkese merhaba, ben Türkiye'den yazıyorum, Breaking Bad'i izlemeden geldim 😁 Forumu uzun zamandır takip ediyorum. Baktıkça daha da karmaşık bir hal alıyor. Anlamaya ve pratiğe dökerek üretmeye çalışıyorum. Denedikçe anlıyorum 😁
Bugün elimdeki malzemelerle shake and bake yapmayı denedim, olumlu sonuç aldığımı düşünüyorum. Kullandığım malzemeler
--------------------------------
güvenlik ekipmanlarım
-latex eldivenler
-Yangında kullanılan gaz maskesi
-yangına dayanıklı askılı pantolon ve ceket
-------------------------------------------------------
-amonyum nitrat gübre beyaz toz
-1 kuru soğuk algınlığı ilacı
- Kamp yakıtı yerine metil alkol ve etil alkol kullandım, elimde bunlar vardı
-lityum metal
-Bu
- drenaj temi̇zleyi̇ci̇ toz

Tüm malzemeleri bir araya getirdikten sonra reaksiyon çok geç başladı ama videoda gördüğüm gibi değildi, hafif bir ısı vardı.
Ara ara drenaj temizleyici ekledim ve bir miktar su ekleyerek devam ettim. Bir gün boyunca ara ara çalkaladım. Daha sonra kahve filtresinden süzdüm. Şeffaf sarı bir sıvı çıktı. Daha sonra bir pedin içine sodyum tuzu ve asit koyup hortumlu bir düzenek kurdum. Sıvıya gaz verdiğimde hafif duman çıktı ve kar yağmadı. Dipte birkaç kristal görünce umudumu kesmedim. Sıvıyı 3 kez süzdükten sonra filtreleri ve sıvıyı ayrı ayrı kuruttum.
- Filtredeki sıvının bir kısmını asetonla yıkadım, kalan saf beyaz toz filtrede kaldı, onu da ayrı kuruttum.
- Sıvıyı asetonla yıkamadan bir tepsiye koyup ayrı ayrı kuruttum, ertesi gün beyaz toz çıktı.
-Gazlı sıvıyı asetonla yıkayıp ayrı bir filtrede kuruttum ama kristaller kayboldu.

Şu anda tepside beyaz bir toz tabakası ve asetonla yıkadığım filtrede beyaz toz var. Şimdi bunu evde basit bir şekilde nasıl kristalize edeceğimi araştıracağım. Gelişmeleri yine burada yazacağım.

Ayrıca marketten jant temizleme spreyi aldım ve başlangıç sıvısı yerine onu deneyeceğim. Gaz verirken neden kar yağmıyor merak ediyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
İçinde su olduğunu tahmin ediyorum. Eğer kimyasalı protonlamada başarılı olsaydınız, hcl olduğunda, polar olmayan çözücüden mitmpredipitatlar, ancak suda çok çözünür ve çökelmek yerine sadece suya gider