Question mantar çi̇ftli̇ği̇

Kerzab1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Merhaba, sihirli bir mantarın ev çiftliğini yapmaya karar verdim ama birisi bana bilmem gereken her şeyi ve bunu yapmak için neye ihtiyacım olduğunu söyleyebilir mi?
Bir başka sorum da, bir uyuşturucu satıcısından 1-5 gr sihirli mantar satın almak ne kadara mal olur?
Bana iyi bir cevap verebilecek biri için gerçekten minnettar olacağım

JohnWebb

Don't buy from me
Resident
Reaction score
45
@AKWA - Bu beyefendi mantar yetiştirme ve ekstraksiyon yöntemleri konusunda çok fazla deneyime sahip. Mantarlarla ilgili sorularımda bana yardımcı olan çok arkadaş canlısı bir adam. Belki size de yardımcı olabilir. 😊

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,007
Deals
1
Yapabilirim ama bu çok fazla yazım gerektirir. Bunu yapmanın birkaç yolu var. Benim bulunduğum yerde 5 gram 25-35 dolar değerinde. Eğer bakarsanız bir yığın bilgi mevcut. "The Shroomery.org "u inceleyin.

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
Frit Buchner 'in söylediklerini destekliyorum ve ayrıca sizi philly golden teacher, Willy's world, 90 seconds mycology ve son olarak mycotrophic'in youtube kanalına yönlendiriyorum. Mycotrophic bana göre en iyisi, patreon ve discord'a odaklanmak için youtube'da aktif olmayı bırakmış olsa da, videoları hala son derece yararlı

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
161
Youtube'daki Boomer shroomer'da bazı harika bilgiler var. Bu muhtemelen daha deneyimli bir kullanıcı için. PF Tek'i kullanırken hiç sorun yaşamadım. Yeni başlayan biri olarak, oradan başlamanızı tavsiye ederim, bu yöntem aşağı yukarı "kusursuzdur"
Gerekli eşyalar: Düdüklü tencere. 1 veya 1/2 pint "top" kavanozlar - geniş ağızlı en iyisidir. Vermikülit torbası, perlit torbası, organik kahverengi pirinç, büyük plastik "rubbermaid" küvet, blender veya kahve değirmeni ve tabii ki spor şırıngası. İnternetten alacağınız sporlar - en azından ABD'deki çoğu yerde - yasaldır. Diğer her şeyi Walmart'ta ya da şehirde bulabilirsiniz. Ayrıca gerekli - Mutfak gereçleri, süreç boyunca sterilize etmek için alkol. Pirincinizi bir blender ya da öğütücü kullanarak un haline getirin. Kavanozları doldurmak için 2/3 fincan vermikülit, 1/4 fincan Kahverengi pirinç unu ve 1/4 fincan su oranı kullanılır. Düdüklü tencerede sterilize edilir ve sporlar enjekte edilir. Birkaç hafta boyunca karanlık ve sıcak tutulur.
Bu talimatları izleyin: https://erowid.org/plants/mushrooms/mushrooms_mmgg.shtml

NE KADAR VURGULASAM AZ: TÜM SÜREÇ BOYUNCA MÜMKÜN OLDUĞUNCA TEMIZ OLMALISINIZ! Yoksa küf/bakteri üretir ve zamanınızı/paranızı boşa harcarsınız!

Ancak, teraryum söz konusu olduğunda - aşağıdakileri yapın.
Plastik kauçuk küvetinizin altını yaklaşık bir inç veya 2 cm perlit ile doldurun. Perlitin tamamını ıslatacak ve altta bir miktar kalacak kadar su ekleyin, ancak perlitin üzerine çıkacak kadar değil. Bu sizin teraryumunuz. Kavanozlarınız kolonileşmeyi tamamladığında - mantar tüm kavanoz boyunca renk değişikliği olmadan büyür - olgunlaştıklarından emin olmak için bir hafta daha bekleyin. Tüm kavanozun kolonileştiğini gördükten sonra birkaç gün bekleyene kadar kavanozlarınızı asla açmayın. Bazıları diğerlerinden daha hızlıdır.
Artık "keklerinizi" "doğurmaya" hazırsınız. Tüm kavanozlarınızı ("keklerinizi") yarıya kadar su dolu başka bir küvete boşaltın - 12-23 saat boyunca yüzmelerine izin verin - ardından teraryumunuza yerleştirin. Bu, keklere mantar yapma zamanının geldiğini söylemeye yardımcı olur ve mantarlar %90'dan fazla su ağırlığında olduğu için smaç keklerinizi rehidrate etmeye yardımcı olur - bu adım çok yardımcı olur.
Teraryumunuzdaki durgun su ile yeterli nem olacaktır, teraryumunuzun yan tarafında nem biriktiğini görmelisiniz - bu iyiye işarettir. Teraryumu sıcak ve karanlık bir yerde bırakın ve iki günde bir kontrol edin, temiz hava için kapağı birkaç dakikalığına açın ve bir veya iki saat ışıkta bekletin, ASLA doğrudan güneş ışığı almayın! Birkaç gün sonra keklerin üzerinde "iğneler" oluştuğunu göreceksiniz. Birkaç gün içinde mantarlar hazır olacaktır. Kapaklar gövdeden ayrılmadan hemen önce toplayın. İlk hasadınızdan sonra, keklerinizi 12-23 saat boyunca tekrar "daldırın" ve bir sonraki hasat için teraryuma geri koyun.
"Yıkama". Teraryum kurumaya başlarsa, alttaki perlite daha fazla su ekleyin, ancak keklerinizin su içinde oturmasına neden olacak kadar değil. Sadece nemi/nem oranını yüksek tutmaya yetecek kadar.

Kekleriniz 2/3/4 kez sifonu çekecektir, her sifondan sonra tekrar daldırın ve artık büyümeyene kadar tekrarlayın, keklerinizi tutmamaya çalışın ve toplarken onları çürütmeyin veya mantarları koparmayın - keklere zarar vermeyin.
Kurutma için en iyisi bir gıda dehidratörüdür, ancak gerekli değildir. Vantilatör vb. ile havayla kurutabilirsiniz. Mantarlar saklanmadan önce KEMİK KURUSU ve çıtçıtlı sap olmalıdır, aksi takdirde mahvolurlar.
Birbirini takip eden her sifonda verim ve etki azalır. İlk sifon en iyisidir, son sifon en kötüsüdür. Umarım bu bilgi yardımcı olur! o7

Last edited:

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Reaction score
67
Birisi bana deneyimlerinden bahsedebilir mi (çok fazla youtube videosu izledim) ama bal, sözde sıvı kültürde spor yetiştirmek için işe yaradı mı ve bu çözelti, miselyum yetiştirmeye başlamak için kahverengi pirince (birkaç kez kaynatılmış) koymak için yeterince iyi mi?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
1,007
Deals
1
Bal işe yarar ancak mantarlara karşı bağışıklığı vardır, bu yüzden ideal değildir. Karo, kahverengi pirinç şurubu MALT EKSTRAKTI, sadece bir çeşit glikoz/ fruktoz olması gerekir. Bir LC'yi aşılamak için sporları kullanmanın doğasında sorunlar var, ancak yapıldı. Soldados Erowid teknolojisi ondan daha eski ve muhtemelen benden de daha eski ve "teraryum" yani Meyve Odası kötü bir tasarım. Burada size bunu yapmayı öğretmeye çalışmamın sorunu da bu. Yaklaşık 10-12 yıl önce yayınlanan uluslararası bir mikoloji dergisi için 7 sayfalık bir makale yazdım ve 7 sayfada bile gerçekten sadece bir özet

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
161
Bunun en yeni ya da en iyi teknik olduğunu söylemedim, sadece "kusursuz" olduğunu iddia ettim. Meraklı bir aceminin takip etmesi için gevşek bir taslak sundum. Sterilizasyon muhtemelen yeni başlayanlar için en büyük sorundur ve düdüklü tencere bu noktaya kadar olan hataları hayati bir şekilde ortadan kaldırır. Kolonizasyondan sonra bu kavanozların sadece aşılanması ve doğurtulması gerekir. Frit Buchner haklı, erowid'deki o tek'te verilen teraryum tasarımı karmaşık ve aptalca, bu nedenle çok basit bir alternatif sundum - plastik bir küvet içinde ıslak perlit, meyve vermeme veya kuruma ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Hava hortumları, nemlendiriciler ve "damlama kalkanı" gibi şeylere gerek yok. Teraryumunuzun içini "buharlı" tutmaya yetecek kadar, kendi isteğinize göre bir veya iki bardak su ekleyin. Yeni başlayan biri olarak, yenilik yapmaya çalışmadan önce tüm süreci kavramanızı tavsiye ederim. Eminim bunu yapmanın çok daha iyi yolları vardır, ancak kesinlikle zor değil ve birçok insanın yaptığı kadar karmaşık değil. Eğer tek benden daha eskiyse (35+ yıl) o zaman muhtemelen bunu hala sağlamalarının bir nedeni vardır - çünkü denenmiş ve doğrudur. Amacım sadece açıklamaya ve basitleştirmeye yardımcı olmaktır.