Meth içimi - Zarar azaltımı mı?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
31
Meth içmek benim için ve dünyadaki pek çok insan için çok eğlenceli. Ancak meth'in buharlaşması için ısıya ihtiyacı vardır (meth'in yapısına ve saflığına bağlı olarak ~170°C) ve insanlar genellikle onu aşırı yakarlar. Daha sonra meth molekülleri çürümeye başlar ve genellikle siyaha döner.

Sorum şu ki, bu meth kalıntısı nedir ve cam borudan zehirli maddeleri solumak nasıl engellenir?

Daha düşük sıcaklıkta yakmayı denedim ve erimiş meth'in yüzeyini yaymayı denedim, ancak hiç etkili değil.

Herhangi bir fikriniz var mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
Nasıl yapıldığına, WHT rotasına ve ayrıca sıcaklıklara ve aşırılıklara bağlıdır. Bu belge bunu gerçekten iyi açıklıyor. Bunlardan kaçınmanın en iyi yolu kaliteli ürün satın almaktır. Meth uzun süre kararmamalıdır. Çıtır çıtır yakmadığınız sürece asla. Görünüşe göre meth almıyorsunuz ya da çok fazla karıştırılmış meth alıyorsunuz. Fotoğrafı var mı?

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
31
Bu, kristal meth içtiğimde bile oluyor. Pic şu anda yok, son pipomu attım.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
224
Metamfetamin buharlaşma noktasından çok daha yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında, molekülleri piroliz (ısı nedeniyle kimyasal parçalanma) yoluyla bozulmaya başlar. Bu parçalanma çeşitli toksik bileşikler oluşturabilir. Gördüğünüz siyah kalıntı muhtemelen yanmış meth ve bu toksik kimyasalların bir karışımıdır ve solunduğunda akciğerlere ve diğer dokulara zarar verebilir.

Hiçbir meth kullanım yöntemi tamamen güvenli olmasa da, zararlı yan ürünlerin solunması riskini azaltmaya yardımcı olabilecek birkaç yaklaşım aşağıda verilmiştir:

1. Daha Düşük, Daha Kontrollü Isıtma: Daha düşük sıcaklıkları zaten denediniz, bu iyi bir adım. Buradaki kilit nokta, meth'in yanmasını önlemek için borunun sabit ve eşit şekilde ısıtılmasını hedeflemektir. Yumuşak alevli bir bütan torcu kullanmak (doğrudan yüksek ısı yerine) sıcaklığı daha etkili bir şekilde kontrol etmeye yardımcı olabilir. Amaç meth'i buharlaştırmaya yetecek kadar ısıtmaktır, yakmak değil.

2. Methi İnce Bir Şekilde Yaymak: Meth'i boru yüzeyine daha ince bir şekilde yaymak, maddenin daha fazla kısmının daha düşük ısıya maruz kalmasına yardımcı olarak daha iyi buharlaşmasını sağlayabilir. Ancak, fark ettiğiniz gibi, bu her zaman iyi sonuç vermez. Bunu iyileştirmenin bir yolu, ısıtma sırasında boruyu hafifçe eğmek ve döndürmek, böylece methin bir noktada toplanmamasını ve aşırı ısınmamasını sağlamaktır.

3. Buharı Soğutmak: Solumadan önce buharın biraz soğumasını sağlayan daha uzun cam borular veya teçhizatlar kullanmayı düşünün. Sıcak buhar akciğerlerde daha fazla tahrişe neden olabilir ve potansiyel olarak daha fazla kirlilik taşıyabilir. Daha uzun borular buharın hafifçe yoğunlaşması için zaman tanıyarak daha büyük toksik partiküllerin solunmak yerine borunun içine yerleşmesini sağlar.

4. Sık Boru Temizliği: Herhangi bir kalıntı birikimini gidermek için cam piponuzu düzenli olarak temizleyin. Önceki seanslardan kalan kalıntılar sadece aromayı etkilemekle kalmaz, aynı zamanda yeniden ısıtıldığında zararlı kimyasalların salınmasına da katkıda bulunabilir. Kalıntıları çözmek ve yanmış maddelerin yeniden solunmasını önlemek için izopropil alkol ve tuz gibi uygun bir cam temizleme yöntemi kullanın.

5. Soluma Teknikleri: Daha yavaş, daha küçük vuruşlar yapmak, tek seferde solunan buhar miktarını azaltarak tahrişi ve zararlı yan ürünlere potansiyel maruziyeti azaltabilir.

Zarar azaltma yöntemleriyle bile meth'in hem fiziksel hem de zihinsel sağlık için önemli riskler taşıdığını kabul etmek önemlidir. Meth içmek akciğer hasarına (bazen "meth akciğeri" veya pnömonit olarak adlandırılır), ciddi bağımlılığa, kardiyovasküler strese, bilişsel bozukluklara ve anksiyete, paranoya ve psikoz gibi zihinsel sağlık bozukluklarına yol açabilir.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
31
Doğru yanıt için teşekkür ederim. Cevap verebileceğinizi umuyordum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
960
Deals
1
Pid ve coil e-dab cihazım için bir iş gibi görünüyor

amphmnamii

Don't buy from me