L-PAC (Fenilasetokarbinol)

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Herkese merhaba, ben burada yeniyim. Aranızda deneyimli olanlar, bu efedrin öncülünü evde üretmek için iyi ve etkili bir yöntemi benimle ve ilgilenen diğer kişilerle paylaşabilir mi? Elimde benzaldehit, maya, melas ve alkolik fermantasyon için bir kova var. Bir süredir bilgi topluyorum, bir patenti (US6271008) ve diğer bazı çalışmaları dilime çevirdim, bu süreci merak ediyorum, maalesef bu gelişmiş kimyasal koda aşina değilim, bilginin net bir şekilde verilmesini seviyorum ve bu çalışmaların çoğu bilim adamlarının dilinde yazılıyor, belirli, tutarlı bilgilere ulaşmak zor ve yanlış bir şey yaparak hiçbir şeyi mahvetmek istemiyorum, bu yüzden bu yöntemde deneyimli olanların bana anlayışlı bir ebeveyn gibi adım adım rehberlik etmesini rica ediyorum. Bunun benzer bir tarzda talimatlar halinde basitleştirilebileceğine inanıyorum (tercih edilen örnek şablon):

100 g fenilasetokarbinol elde etmek için (biyotransformasyon yöntemiyle) yapmanız gerekenler:
1) Bir kovaya x mililitre/gram melas ekleyin, ardından (x) gram maya ekleyin
2) 24 saat sonra (x) mililitre/gram benzaldehit ekleyin
vb.

Bana ve gelecekte l-PAC üretmekle ilgilenen diğer kişilere hizmet edebilmesi için bu talimatı doğru bir şekilde tamamlamama yardımcı olabilir misiniz? Yoksa beni çözüme kolayca yönlendirebilecek bir konuyu gözden mi kaçırdım? Bu muammayı basitleştirmeme yardım edin. Selamlar!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Merhaba, bu biyosentez oldukça karmaşık. Yukarıda bahsettiğinizden çok daha fazla adımdan oluşuyor. Biyolog veya kimyager değilseniz, diğer sentez yöntemleriyle başlamaya değer.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Bir biyokimyacı ve sentetik organik kimyacı olarak, "sanatın" malzemeleri (ve organizmaları) bir araya getirmek ve onlara gerekli süre boyunca en uygun koşulları sağlamaktan ziyade, hedef molekülünüzü karışımdan yeterince saf biçimde çıkarmak olduğunu söylemek zorunda hissediyorum

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
İsterseniz bu konuyu genişletebilirsiniz. Bilgi birikiminizi öğrenmekten çok mutlu olurum. Belki bana bilginizi aldığınız bazı ilginç kaynaklar önerebilirsiniz.

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Eski bir Profesör bana başka kelimeler kullanarak tam olarak aynı şeyi söyledi, bu yüzden alıntı değil ama gerçeği söylüyor... Kovan forumunun sadece sonunu yakaladım ama rodyum veritabanı benim ana bilgi kaynağımdı... Ders kitabı olarak Vogel'in pratik organik kimyasını ve tabii ki Pihkal an Tihkal'ı şiddetle tavsiye ederim.

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
Biyo-üretimde, çalışan bir suşa sahip olduğunuzda ana masrafın genellikle ürünün saflaştırılması olduğu konusunda hemfikirim. Bununla birlikte, L-PAC ile bu o kadar da kötü değil, süslü kolonlara veya başka bir şeye ihtiyacınız yok

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Oh ne güzel bir cevap, bu bilgiyi çok merak ediyorum, bunun için teşekkürler. Vogel'in kitabına bakıyorum, Pihkal ve Tihkal'a da bakacağım, ilkinin oldukça uzun bir kitap olduğunu görüyorum ama bilgiye açım ve beynim yemek istiyor :)

Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
166
Bir keresinde sıradan maya, benzaldehit ve şeker (melas) ile deney yaptık.
Ve bir L-paketi elde ettik.
L-pack'i çeşitli şekillerde restore ettik.
Genel olarak, teknoloji işe yarıyor, ancak endüstriyel bir ölçeğe ulaşmadı.

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Cevabınız için teşekkürler. Biyo-sentez yönteminin performansını nükleer fizik hakkında sahip olduğum bilgilerle test edeceğim, bu konuda çok özel bir fikrim var. Araştırmamın sonucunu sizlerle paylaşmak harika olur.

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
Daha önce söylenenlere ek olarak, normal bira/fırıncı mayası kullanmak düşük verimle sonuçlanacaktır. Endüstriyel ölçekte bu, mutajenez ve seleksiyon yoluyla elde edilen özel suşlarla yapılır. Verimde 20 kat artış gibi.

Her neyse, önümüzdeki bir iki hafta içinde bunun nasıl yapılacağına dair ayrıntılı bir rehber hazırlayacağım, ancak yine de bazı çok basitleştirilmiş teknikler internette mevcut.

View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
zorlanma fikri doğrudur... optimize edilmiş numuneler son derece pahalıdır ve kamuya açık değildir

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Cevabınız için teşekkürler. Performans konusunda - nihai ürünün performansı ve temizliği üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilecek bir metodoloji biliyorum ve yeterince bilgi ve test edindikten sonra sonuçlarımı paylaşmayı planlıyorum. Bu rehber için son derece minnettar olurum, en çok melas ve sentezde kullanılan diğer ürünlere göre kullanılan benzaldehit oranıyla ilgileniyorum, bulduğum bilgiler oldukça spesifik değil.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Substrat inhibisyonu (dönüştürülecek maddenin çok fazla olmasının enzimin verimli çalışmasını engellediği ve böylece reaksiyonu öldürmese bile verimi önemli ölçüde düşürdüğü fikri) adı verilen bir fenomen hakkında okumalısınız.

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
İpucu için teşekkürler, sadece göz atıyorum.

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Biyokimya öğrencileri için bir ders kitabı üzerinde çalışıyorum ve kılavuzunuzu okumayı dört gözle bekliyorum :)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
659
Deals
8
Bence doğrudan satın almak daha iyi, ticari olarak mevcut.

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Ne yazık ki ülkemdeki mağazalarda bulunmuyor, hatta benim dilimde çevirisi bile yok, eğer yapmak isterseniz US6271008 patentini ve KC18-3-0363 ve Pure Appl. Chem., 1997, Vol. 69, No. 11, pp. 2371-2386'yı bilgiyi çıkarmak için kendim çevirmek zorunda kaldım.

View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
659
Deals
8
Doğrudan Çin'deki tedarikçilerden adresinize gelebilir.

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Tavsiye için teşekkürler ama bence sentezin köküne inip kendi sentezimi yapmak hala daha tasarruflu, daha iyi ve tatmin edici bir seçenek. Bunu yapmak için bir tür ormus maddesi (kemik iliğinin sıvı plazması) ve potansiyel olarak çok daha az kirletici çözüm elde etmek için modern simya / nükleer fizik bilgisi kullanacağım, görevim klasik meth'e yan etkileri olmayan / azaltılmış bir alternatif bulmak, böylece kendi L-PAC'imi yapmak gerekli olabilir. Eğer kurtarıcı bir şey bulursak, bu potansiyel olarak uyuşturucu savaşını durdurabilir, bu yüzden biyo-sentez yöntemini seçtim, her şeyi temizleyen ve nano-atomik ölçekte simbiyotik hale getiren maddeye sahibim. Yaklaşımımı biraz açıklamak için kullanacağım yöntemi biraz açıklayan grafik ekliyorum.

Attachments

• 0zQAlx6gZf.png
    0zQAlx6gZf.png
    186.3 KB · Views: 277

Enki777

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
G.Patton adlı kullanıcıya gönderilen bir mesajdan bir alıntıyı kopyalamama izin verin: Nükleer fiziğe dayalı plazma teknolojisi ile ilgili, mesele nano-atomik düzeyde gerçekleşiyor, bu teknolojiyi uzun yıllardır test ediyorum ve temel numuneleri bozmadan metal üretiminde başarılı bir şekilde fazlalık elde ettim, manyeto-gravitasyonel alanların doğru konfigürasyonundan kaynaklanan hammaddenin bir tür füzyonu, Şimdi bu teknolojinin başka bir yönünü test ediyorum, kemik iliğinin atomik bağlarını kırdım, plazma elde etmek için alanını hizaladım (manyetik kristalizasyon) ve potansiyel olarak l-fenilasetokarbinole çok benzeyen son derece saf yeni bir madde elde etmek için L-PAC üretiminde maya ortamına bir katkı maddesi olarak kullanmak istiyorum, Ancak çok daha kristalize (saflaştırılmış, hücresel seviyeye yüksek oranda entegre edilmiş), bunun L-PAC üretiminin performansı üzerinde de büyük bir etkisi olabilir, çünkü elde ettiğim madde mayaya biyosentez için gerekli sonsuz sayıda element sağlayabilir ve sofistike laboratuvar ekipmanı olmadan, sadece geliştirmeyi, test etmeyi ve rafine etmeyi ve daha sonra klasik ekstraksiyon ve sentez yöntemlerinin bir yan ürünü olan ağır simbiyotik olmayan elementlerin neden olduğu zararın azaltılması üzerinde etkili olmak için ticari olmayan bir amaçla paylaşmayı planladığım talimatları izleyerek başarılı bir şekilde elde edilebilir.

archae

Don't buy from me
Resident
Reaction score
66
Bu konu beklenmedik bir hal aldı -_-

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score