tentürden iyot

gandalf

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Lütfen bana yardım edin. Tentürden iyot çıkarmayı denedim ve başarısız oldu. Neyi yanlış yaptığımı bilmiyorum. Bu yöntemi kullanıyorum
Biri bana yardım edebilir mi?
İyot almanın başka bir yolu var mı?
Teşekkürler.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
İyot suda çözünmüyor. Çözeltiyi suya dökebilir ve I2'nin çözeltinizden buharlaşmasına izin vermek için açık (iyi havalandırılmış) bir alanda bırakabilirsiniz.

zaners

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Bu yöntemle suyu her seferinde buharlaştırmak zorunda kalacak mısınız yoksa yanlış bir şey mi yaptı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Bu yöntemde neden H2O2 ve HCl kullanıldığını bilmiyorum, bunlar olmadan da I2 elde edebilirsiniz.

woohoo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
22
KI3, I2 ve KI ile dengede oluşur, eğer tentürü suya dökmekten bahsediyorsanız, teoride verimi üçte bir oranında artırmak için tüm iyotu oksitlemek daha iyidir.

Youtube'da videolara bakın.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
I2'den nasıl kurtulurum sorusunu cevapladım.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
178
İyot tentürü, alkol veya su içinde potasyum iyodür ve iyot karışımıdır, eklemek için en iyi yöntem karışımı suyla seyreltmek ve bir tür oksitleyici ajan eklemektir (sodyum perkabonat işe yarayabilir, ancak hidrojen peroksit kullanmamak daha iyidir iyot, peroksitin ayrışması için mükemmel bir katalizördür). Böylece potasyum iyodür + iyottan ilave iyot salgılamış olursunuz.

spunsolo

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Su eklemenize gerek yok. Sadece 1 ölçek tentür ve 2 ölçek hidrojen peroksit ve bir kapak dolusu muriatik asit ekleyin, iyot kristalleri kısa bir süre sonra çökecektir