Question amfetami̇n sülfatin gi̇zli̇ sentezi̇ hakkinda bazi sorularim var

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
Herkese merhaba, burada yeniyim ve acemiyim, bu yüzden bazı aptalca sorularım var, daha önce biri sordu mu bilmiyorum ama her neyse, başlayalım!

Bir elrlenmeyer ve ocakta ısıtmak mı yoksa düz tabanlı bir şişe ve su banyosunda ısıtmak mı daha iyidir? Sanırım düz tabanlı şişe daha iyi çünkü erlenmeyerden daha fazla ısıtma teması var, değil mi?

bu benim "kurulumum"
0IBA8uUNGW
Bunun gibi bir davlumbaz iyi midir?

Gerçekten bir kondansatör ve diğer şeylere ihtiyacım var mı? Eğer yoksa, verimim daha düşük olacak, değil mi?

Cevaplarınız için teşekkürler!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Sadece su banyosu kullanmalısınız, bir ocak reaksiyonunuzu ve şişenizi bozacaktır.
Gerçekten onu sadece eğlence için kullandığımızı mı düşünüyorsunuz?
çözücüyü kaybedersiniz, reaksiyonunuz yanar ve çözücü buharlarından zehirlenebilirsiniz

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
Tamam, çünkü sülfat amfetamin sentezlemek için bir ocak kullanan bir adamın sentezini gördüm

Hayır öyle düşünmüyorum, gerçekten gerekli olmadığını duyduğum için soruyorum

"Solvent kaybı" derken ne kastettiğinizi gerçekten anlamıyorum, kondansatör olmadan ısıtma ile solvent kaybı mı? (ve buharlar için aspiratörüm var)

İsterseniz, elimdeki sülfat amfinin sentezini gönderebilirim? Belki sorularımı daha iyi anlarsınız.

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Siz istediğinizi yapabilirsiniz ama eminim ki bizim yöntemimiz daha iyi ve işe yarıyor. Bunu size iyi verim ve başarıya yardımcı olmak için söylüyorum. Su banyosu olarak su dolu tava kullanabilirsiniz.
Kesinlikle, reflü kondansatörü solvent buharlarını toplar ve bunları reaksiyon karışımına geri yoğunlaştırır.
Bu size kalmış bir şey.

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Reaction score
26
Merhaba. Bu şekilde iki kez yaptım, ilki iyi gitti, ikincisi bir felaketti. doğru kalınlıkta ve boyutta folyo ve bir tür yoğunlaştırıcı kullanmanız gerekir (büyük bir buz küpü ile bir huni kullandım) Eğer yapacaksanız, reaksiyonu dışarıda başlatmanızı ve şiddetli aşamadan sonra içeri geri getirmenizi veya elinizde soda ve dökülme malzemeleri bulundurmanızı öneririm. 70'e yaklaşamadım ve bu da temiz bir yüksek değildi! Yine de doğru ekipman çok daha tatmin edici!

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
Merhaba dostum, felaket derken neyi kastediyorsun? Folyo için folyo talaşı alabilirim, değil mi? Tamam kondansatör için (çok pahalı değil) biraz param olduğunda alacağım ahah

Humm tamam, yani bir ocak almam gerekiyor, böyle bir ocak işe yarar mı? Yani başlamak için
ZuFYSOqsbk

Şiddetli aşamadan kastınız cıva nitratlı alüminyum amalgam mı?

Last edited:

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
Daha saf bir ürün için en azından çok iyi bir aseton yıkama, a / b saflaştırma, damıtma veya başka bir şeye ihtiyacınız var. l-tartarik asit ile çökeltmeyi tercih ediyorum, tartratı tekrar baza çeviriyorum ve sülfürik ile çökeltiyorum, süper temiz çıkıyor.

P2np sol. hazır amalgama eklerken büyük miktarda ısı üretildiğini ve termal genleşmenin yanı sıra kondansatörünüzden çıkıp zeminde / boşlukta her yere gidebileceğini kastediyor. alüminyum çok inceyse reaksiyon çok şiddetli olur. patton'un d-amfetamin izolasyonu konusuna bakın, bu yolla sentezle ilgili bir bölümü var, takip etmek iyidir.Kahve değirmeni ile öğütülmüş alüminyum öneriyor, 10 g'lık küçük şeritlerle bile folyo çok ince ve kısaysa yanardağ riski var ama göreceksiniz, bu sentezi yapan insanların yarısından fazlasının en az bir kez kaçak reaksiyonlar yaşadığına bahse girmeye hazırım.
Bu ocak iyi, ideal değil ama işe yarıyor, bende de bir tane var, su banyonuzu doğru ayarlamak için bir termometre ile eşleştirmeniz gerekiyor, ancak seçtiğiniz AlHg ile bu sentez olmadan da yapılabilir, sadece p2np ekledikten sonra geri akışı atlayın, reaksiyona girmesine ve tamamen soğumasına izin verin, eleyin ve oradan devam edin, bu şekilde% 60 verim mümkündür garanti.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
599
Eğer orada tekrar lezzetli yemekler pişirmeyi planlıyorsanız, bunu mutfağınızda yapmamanızı tavsiye ederim.

Bir çalışma masası, daha iyi cam eşyalar ve set üstü ocağınızdan başka ısıtma kaynakları edinin.

Mutfak, kimyasal bir kirlilikle mahvedilemeyecek kadar güzel görünüyor.

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
a/b saflaştırma? ben yeni başlayan biriyim, bu yüzden a/b, asit-baz gibi kısayolları gerçekten bilmiyorum sanırım?

Sentezim için aseton veya IPA ile temel saflaştırmayı takip edeceğim, ancak daha basit ve daha iyi bir saflaştırma varsa, hayır demem

evet tamam anladım, küçük bahçemde yapacağım, yani alüminyum için küçük kare (1cm x 1cm) iyi, çok ince değil mi?

Adımlarınızı takip edeceğim, her şey için teşekkürler!

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
Evet haklısın, mutfağım içinde sülfat amph yapmak için çok pahalı!

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
599
Kesinlikle :) Şimdi, grubumuzun bir parçası olduğunuza göre - mutfağınızı kullanmanıza gerek kalmaması için küçük ölçekli bir laboratuvar edinmenize yardımcı olabiliriz. Hazır olduğunuzda ve yardıma ihtiyacınız olursa sormanız yeterli

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
Düşük bir bütçeniz varsa, özellikle harici ısıtma gerektirmeyen bu reaksiyon için pek çok şey kendi başınıza inşa edilebilir.
Reaksiyon kabınızı, yerel donanım mağazanızdan alacağınız 50 litrelik plastik bir bidonla değiştirebilirsiniz. Daha sonra kondansatörünüzü takmak için kapağa bir delik açın. Kondensör, biri diğerine uyacak şekilde daha küçük çaplı 2 borudan da kolayca yapılabilir ve buharları yoğunlaştırmak için soğutma suyunuzun bu iki boru arasında akmasını sağlayabilirsiniz.

Mükemmel olmaktan uzak ama küçük bir bütçeniz varsa mümkün

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Reaction score
52
Çok teşekkür ederim, sizin için küçük ölçekli bir laboratuvar ne kadar?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
evet, hdpe veya pp veya yüksek kimyasal dirençli bir şey olduğundan emin olun

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
599
Bu, ne üretmek istediğinize ve ayrıca ekipman konusundaki kişisel gereksinimlerinize bağlıdır.

Pek çok şey doğaçlama yapılabilirken, bazı sentezler için (küçük ölçekli) 1.000 - 2.500 arasında bir başlangıç kitini kolayca alabileceğinizi söyleyebilirim, burada 2.500 zaten çok fazla olacaktır.
Pahalı olabileceği yer, saflaştırma için laboratuvarınıza başka kurulumlar eklemek istiyorsanız (buhar damıtma, rotavaplar...).

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
512
Deals
5
buhar distilasyonu nasıl pahalı olabilir ki, bir soğutucu, bir adaptör, ekstra bir şişe ve su

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
Evet, böyle bir davul iyi olur.
İşe yaradığını söylesem bile, lütfen bunun mükemmel olmaktan uzak olduğunu unutmayın. verim daha düşük olacaktır çünkü reaktifleriniz o kadar iyi karışmayacaktır. bir rbf'de, iyi bir reaksiyonunuz varsa, iyi bir kaynatmanız varsa, şişe içeriği sürekli olarak kendiliğinden karışacaktır.