Hidroklorür kristalleşme sorunu - kristallerde sıkışan su

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Normalde "maddeleri" aşırı doymuş su çözeltisinde kristalleştiriyorum ve kristalleşme yaklaşık 48 saat sürüyor. Her zaman "maddenin", çözeltinin ve suyun tam ağırlığını kontrol ederim. Bu, kristaller hazır olduğunda, su kalıntılarından gelen yeld dahil olmak üzere nihai yeld, başlangıçtaki "malzeme" ağırlığına eksi %2-4 uyuyor demektir.

Ancak, şans eseri çok nadir durumlarda, suyun kristallerin içinde hapsolduğu durumlarla karşılaşıyorum.

Birkaç gün önce 100 gr MDMA HCL gibi küçük bir partiyi kristalize ettim. İlk bakışta, sürecin tüm detayları her zamanki gibi aynı.

Aynı yer, aynı sıcaklık modu, hepsi aynı görünüyor. Ancak sıvıyı kristalizatöre attığımda işlem hemen başladı. Kristalizatörü 15 dakika sonra kontrol ettim ve kristalizatörün dibinin yüzlerce küçük kristal nüklear ile kaplandığı oldukça sıra dışı bir durum gördüm: normalde aynı durumda çok daha az nüklear görüyorum.

Daha sonra, 24 saat geçtiğinde, kristallerin tamamen kuruduğunu gördüm ve ilk 100 gr'a karşılık son yeld kristalleri 107 gr idi.
Bu da yaklaşık 7 gr suyun (veya ilk ağırlığın %7'sinin) kristallerin içinde hapsolduğu anlamına geliyor. Ayrıca kristallerin boyutu normalden çok daha küçük.

Başta da söylediğim gibi, sürecin tüm detayları her zamanki gibi aynı. Renk göz önüne alındığında saflık muhtemelen iyi olacaktır. Bu yüzden böyle bir fark için belirgin bir neden göremiyorum. Belki benden daha iyi bilgisi olan biri bunu açıklayabilir?
GvhYKtrR94

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
659
Deals
8
Kristallerin içine su mu hapsolmuş? Hiç sanmıyorum.
Her neyse, onları dondurucuya koyarak kontrol edebilirsiniz.
Sanırım bu durumda başka bir açıklama uygun olacaktır, su sıkışması olacağını sanmıyorum.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Normalde bir parti toz tutarım ve talep üzerine kristalize ederim. Yani aynı toz partisinden normal kristaller ve böyle sulu kristaller elde ediyorum. Yani bu safsızlıkla ilgili değil, bu kesin.
Ama sık sık olmuyor, belki 2-3 kez.
Belki de o günlerde hava çok kuruydu, bilmiyorum???

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
659
Deals
8
Su olduğundan emin olmak için dondurucuya koyun.