Amfetamin kaynaklı ateş

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Elimde biraz rasemik amfetamin sülfat var. Saf olması gerekiyor ve oldukça saf görünüyor: neredeyse beyaz (hafif bir kırmızılık), kokusuz. Sulu çözeltisi acı ve biraz ekşi ama bunun dışında özel bir tadı yok.

Ağızdan 30 mg aldığımda işe yarıyor ancak ateşe neden oluyor (yaklaşık 37,2-37,5 santigrat derece).

Bu, içinde zehirli bir madde olduğu ve atmam gerektiği anlamına mı geliyor yoksa ateşin amfetaminin kendisinden kaynaklanması mümkün mü? Amfetaminden, özellikle de bu kadar küçük dozlardan ateşi çıkan başka biri oldu mu? Maalesef yakın zamanda başka bir kaynaktan amfetamin elde edemeyeceğim, bu yüzden onun da ateşe neden olup olmayacağını kontrol edemiyorum.

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
228
30 mg'lık dozaj, küçük değil güçlü bir dozu ifade eder. Ayrıca, pireksi veya ateş, uyarıcıların klasik fiziksel etkilerinden biridir. Sıcaklık 38-39 santigrat dereceyi geçmezse, maddenin etkisinden sonra azalır ve artma eğilimi göstermezse, boşuna endişelenmemelisiniz. Ne yazık ki, bu durumda eylemin açıklamasına göre safsızlıkların varlığını / yokluğunu değerlendirmek imkansızdır. Dozajı azaltmanızı ve iyi havalandırılan bir odada almanızı ve seans boyunca küçük porsiyonlar halinde su içmenizi tavsiye edebilirim.

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
"Güçlü" bana pek bir şey ifade etmiyor (neye kıyasla güçlü?). Bana bazı yaklaşık referans noktaları verebilir misiniz, örneğin:
1) Gece boyunca uykusuz kalmamak ve uyanık kalmak için hangi dozaj gereklidir?
2) Hangi dozajın sadece uyarıcı değil, güçlü bir şekilde keyif verici ve güçlendirici olması beklenir? Örneğin, güçlü dediğiniz 30 mg benim için oldukça uyarıcı (en azından tolerans yokluğunda), ancak hiç zevkli değil, sadece nötr; bir laboratuvar faresi olsaydım, böyle bir etki elde etmek için bir kola basmaya yönlendirilmezdim. Elbette bu sadece amfetaminimin yeterince saf olduğu varsayımıyla geçerli.
(bunların hepsi ağızdan alınan rasemik amfetamin sülfat içindir)

Bu arada, zaman içinde birkaç kez ateş ölçümü yapmayı denemediysem de, ateş uyarımın azalmasıyla aynı zamanda düşmeye başlıyor gibi görünüyor. Ağız kuruluğu da öyle (ama bunun normal olduğunu biliyorum).

Beni rahatsız eden şey, Dexedrine prospektüsüne göre, tek bir dekstroamfetamin sülfat dozunun 30 mg'a kadar çıkabilmesi (bu da 60 mg rasemik anlamına geliyor), ancak ateşin bir yan etki olarak listelenmemiş olması (hiç!). Levoamfetamin pireksiyi tetiklemede aynı miktardaki dekstrodan çok daha iyi değilse, bu mantıklı değildir. Öyle mi?

Paracelsus

Addictionist
Reaction score
228
Doğru şekilde fark ettiğiniz gibi, tüm dozajların ortalaması alınır. Her zaman bireysel toleransı, maddenin kalitesini ve benzerlerini hatırlamak gerekir. Amfetamin için ortalama dozaj 10 - 20 mg arasında değişmektedir. "Zevk" konusuna gelince, burada klasik uyarıcıların kendi başlarına bazı canlı ve belirgin zevk deneyimlerine katkıda bulunmadığı gerçeğinde bir sorun görüyorum. Atmosfer, aktivite, arkadaşlık tarafından yaratılabilir.

Uyarıcının dozajının azaltılması ve bir seansın planlanması da sadece uyarıcı etkilerin ortaya çıkması için koşullar yaratabilir. Burada maddenin kalitesinden ve stereoizomerizmden de bahsetmeye değer.

Ancak gerçekten hoş hisler arıyorsanız, örneğin MDMA gibi öforetiklerin tarafına dönmelisiniz.

Ateş, Dexedrine'in en yaygın yan etkilerinden biridir. Sıcaklık artışı stimülasyonun doğal bir sonucudur. Farmakoloji ve biyofizik bu şekilde çalışır. Kaynaklarınızı iki kez kontrol edin ya da başkalarını bulun.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
156
Nerede ve ne ile ölçüm yaptığınıza bağlı olarak bu normal bir vücut sıcaklığı olabilir. Amfetaminler norepinefrin salınımı yoluyla termojeneze neden olur. Dekstro ile daha az sorun

SelfExper1menter

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Tamam, bu çok kafa karıştırıcı. Bir yandan siz Paracelsus ve 41Dxflatline, 30 mg rasemik amfiden kaynaklanan ateşin normal olduğunu söylüyorsunuz. Öte yandan, ne Dexedrine ne de Adderall için reçete bilgileri(örneğinburada) ateşten bir yan etki olarak bahsediyor ve 30 mg doz bu ilaçlar için terapötik aralığın içinde. Nasıl yani?! Aynı zamanda, ağız kuruluğu ve hatta kan basıncında küçük artış gibi küçük şeylerden bahsediyorlar. Ve Adderall'ın %25'i sinir bozucu levo izomeridir, yani ateşten yalnızca levoamfetamin sorumlu olsaydı, Adderall da ateşe neden olurdu.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
156
Bu bir ateş değildir ve vücut ısısının artması PIL'lerin yan etkileri bölümündedir:
https://www.medicines.org.uk/emc/files/pil.7404.pdf