Sıvı kültürde ergotamin

Ergot

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Reaction score
3
Herkese merhaba,

Son zamanlarda çalışıyordum ve nispeten yüksek ergotamin verimi üreten bir Claviceps türü olan Claviceps Paspali'yi öğrendim.
Şimdi doğada böyle bir tür bulma olasılığını hayal ediyorum ve mütevazi biyolabımda böyle bir tür yetiştirmenin ne kadar uygulanabilir olacağı konusundaki görüşlerinizi bilmek istiyorum.
Erowid'de claviceps yetiştiriciliği hakkında bazı bilgiler var ve oldukça eksiksiz görünüyor. Ancak web, diğer hayalperestlerin sahip olabileceği deneyimler hakkında beni oldukça karanlıkta bırakıyor.
Sık sık (Stevens ve Hall) Paspali'den bahsedildiğini görüyorum, bu özel olarak yetiştirilmiş veya ekilmiş yüksek ergotamin üreten bir alt tür mü?

Rüyamda sahada bazı örnekler bulur, bunları steril koşullar altında agar plakalarına aktarır ve bunların nasıl geliştiğine bağlı olarak daha sonra bazı geniş ağızlı kavanozlarda veya sonunda
sıvı kültür yayılımı için geçici bir biyoreaktör.

Bilgi veya düşüncelerini paylaşmak isteyen var mı?

Teşekkürler! :)

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
298
C. purpurea etsy'den makul bir fiyata satın alınabilir, ancak sadece az sayıda enfekte tohum, yine de birkaç kültür başlatmak için yeterlidir.

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
160
Vvespiary forumunu kontrol edin, ergot yetiştirme konusunda bazı büyük başlıklar vardır