darknet saticilari bağli veya paylaşilan depo kullaniyor - bunu anlamama yardimci olun

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Bir süredir darknet satıcılarını araştırmaya dönüşen bir alışveriş yapıyorum çünkü gözüme çarpan bir şey fark ettim. Bana öyle geliyor ki, bireysel satıcılar olarak tanıtılanlar, aynı satıcı için benzersiz markalı paravanlardan ibaret ya da siparişlerini müşterilere gönderen 3. taraf bir depoyu paylaşarak bilerek ya da bilmeyerek bir şekilde işbirliği yapıyorlar.

Bunu ilk olarak, 2'si NL'den, 2'si DE'den olmak üzere hiçbir şekilde bağlantılı görünmeyen 4 benzersiz satıcıdan 4 eroin numunesi sipariş ettiğimde fark ettim.

NL'den gelen 2 numune aynı tür zarfta (farklı renkte olsa da) paketlenmiş olarak geldi, adres etiketi aynıydı (aynı boyutlar, yazı tipi, düzen, metin boyutu ile), her ikisi de aynı tasarım ve posta pulu kombinasyonlarını kullandı ve her ikisi de aynı şehirden gönderildi. Kullanılan gizleme yöntemi aynıydı, ürün aynı ambalaj ve gizli malzeme kullanılarak aynı şekilde paketlenmişti. İki gönderinin de aynı eller tarafından gönderilmediğine ikna olmayacağım. Ürünün kendisi aynı hissi veriyordu ve her iki durumda da Afgan olarak tanıtılmıştı.
DE numunelerine gelince, her ikisinin de İran'dan geldiği ilan edilmişti. İki satıcıdan satıcı A ve satıcı B olarak bahsedeyim. Geçmişte satıcı A'dan alışveriş yaptım ve aynı anda A ve B'den numune siparişi verdim. A siparişi kabul etmedi, bu yüzden B satıcısından sadece bir tane geldi. Geldiğinde, A satıcısından aldığım eski siparişle aynı şekilde paketlenmişti. Aynı paketleme tarzı, aynı malzemeler, aynı adres etiketi.

İşte şimdi, birkaç hafta sonra, bir sonraki siparişim için bir alışveriş listesi hazırlıyor, satıcıları fiyatları, nakliye ücretleri ve taşıdıkları ürünlerle karşılaştırıyorum. A ve B gibi DE'de bulunan C satıcısının da A satıcısına ürkütücü derecede benzediğini fark ettim. Aynı ürünler ve bunların reklamı yapılan menşei ve saflığı (örneğin K iğneleri ve taşlarının aynı kombinasyonu, karışım ve S izomeri, hepsi Hindistan'dan, neredeyse aynı fiyatlandırma [aynı ürün ve ağırlık için 1 euro fark gibi]), 2-mmc, 3-cmc, 3-mmc gibi daha az popüler olanların kombinasyonuna kadar son derece benzer ürün yelpazesi ve aynı zamanda "tatilde" olduklarından bahsetmiş miydim?

Benzer ürün kombinasyonları, menşei ve saflık teklifine gelince, farklı satıcıların ürünleri aynı toptan ithalatçıdan alıyor olabileceğini anlayabiliyorum. Örneğin bir toptancı ülkeye bir tuğla eroin ithal eder, böylece o ülkedeki çoğu satıcı aynı ürünü, aynı menşeden ve aynı beyan edilen saflıkta taşır. Farklı bir ülkenin farklı bir toptan ithalatçısı olabilir, bu nedenle oradaki satıcıların çoğu yine aynı ürüne sahip olacaktır, ancak diğer ülkeden farklı olacaktır. Bu mantıklı ve ticaret hiyerarşisinin doğal bir etkisi olacaktır. Ancak bu, farklı satıcılardan gönderilen siparişlerin neden aynı kişi tarafından, aynı malzemeler kullanılarak, aynı şehirden gönderilmiş gibi göründüğünü açıklamıyor.

Çok mu abartıyorum ve bunların hepsi bir tesadüfler silsilesi mi? Yoksa bu satıcılar bir şekilde birbirlerine mi bağlılar ya da belki de siparişlerini satıcıların adına gönderen ortak bir depoya ileten sanal satıcılar mı? Siz de benzer bir şey fark ettiniz mi? İsimleri paylaşmalı mıyım yoksa daha fazla araştırma mı yapmalıyım? Bunu tartışalım, düşüncelerinizi bilmek istiyorum.

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Prob sadece kar için aracılık yapan nakliyeciler.

Metribolone

Don't buy from me
Resident
Reaction score
21
Bu yaygın bir durum. Bir süre önce Reddit'te bunun hakkında konuşulduğunu duymuştum. Kaldırılan önceki pazar yerlerinde insanlar yorumlar bölümünde 2 satıcının aynı kişi olduğuna dair yorum yapıyorlardı. Dread'de de bunun hakkında konuşulduğunu gördüm.

Bazen çok bariz olabiliyor, gördüğüm en bariz şey farklı kullanıcı adı ve profil resmi, aynı açıklama ve her şey dışında tamamen aynı 2 gönderiydi. İncelemelerdeki insanlar bile wtf gibiydi.