Question Ab ekstraksiyonu veya ayırma ve saflaştırma

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Karıştırma aparatları olarak birkaç fincan ve aseton limon amonyak sarı şişe heet muriatik asit su ve kahve filtreleri kullanın. Bu durumda epsom tuzu ayrıştırılacak ve temizlenecek, bildiğim ilk adım yarı su yarı limon amonyak ve ardından üç damla asit eklemek. Başka bir kapta bir sonraki adımın yarı limon amonyak yarı aseton olduğuna inanıyorum, başka bir kapta üç damla asit ekleyin, yarı asit yarı aseton ekleyin ve sonra üç damla asit ekleyin. İlk adımın doğru olduğunu biliyorum ama süreçteki doğru adımları hatırlayabiliyorum. 7 farklı karıştırma kabı ve bir shot bardağı içerdiğini biliyorum ve Epsom tuzunu beyaz olana kadar pişirin, sonra toz haline getirin ve ilk çözeltiye karıştırın. Birkaç karışımdan sonra her şeyi bir kapta karıştırıyorsunuz ve üst üste iki katmanı zar zor görebiliyor olmalısınız, sarı heet şişesinden biraz döküyorsunuz ve iki katman birbirine karışıyor ve çözeltide yüzen küçük kar tanesi benzeri parçacıklar görüyorsunuz, çözeltiyi ısıtabilirsiniz Sarı bir yağ oluşumu görene kadar karıştırma çubuğu ile toplayın ya da çözeltiyi ısıtıp birkaç saat bekleyemezsiniz ve küçük yuvarlak beyaz küreler oluştuğunu göreceksiniz ve bunları bir kahve filtresi kullanarak süzün, ardından biraz muriatik asit dökün ve artık temiz ve mumsuz Epsom tuzu yeniden kristalleşir. Bu tepkimedeki eksik adımları biliyor musunuz acaba? Eğer yazdıklarımı anlamadıysanız malzemelerin bilimsel isimlerini yazabilirim, ayrıca biraz daha detaya ihtiyacınız varsa adımları biraz daha hatırlamaya çalışabilirim, bu ayrıştırma saflaştırmasını yaptığım zaman kullandığım diyagramımı kaybettim. Ve lütfen dilbilgisi ve yazım hatalarım için özür dilerim.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
965
Deals
1
Epsom tuzundan magnezyum sülfat mı saflaştırıyorsunuz? Şifreli kelimelere falan ihtiyacımız yok çünkü herkes şifreli kelimeleri biliyor

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Evet, yapmaya çalıştığım şey bu. Ama ayırıcı huni yerine bardaklarla

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Kimsenin bunu yapacak bilgisi yok, birilerinin bileceğini düşünmüştüm lol

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
965
Deals
1
Kimse nedenini anlamıyor çünkü ticari Epsom tuzu oldukça saf ve çoğunlukla insanlar bunu bir kurutma maddesi olarak kullanıyor, bu yüzden bu kadar temiz olması gerekmiyor. Ayırıcı huni yerine bardak kullanmak sadece boşaltmak anlamına gelir ve bir pipet ya da şırınga son parçayı alabilir. Tamam, ms suda çözünür, bu yüzden oradan başlayacağız, şimdi polar olmayan bir çözeltiye ihtiyacımız var... her ne yapmaya çalışıyorsanız, daha iyi bir yolu olmalı

browsing123

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Temiz Epsom tuzu yapmak için balmumunu ayırmanız yeterli. Ve ihtiyacınız olan tek şey benim gönderdiklerim. Belki başka biri biliyordur.