5-Meo triptaminden 5-Meo-Mipt, bu işe yarayacak mı?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
17
thikal'in bazı karmaşık yöntemleri var, başka bir yolu olup olmadığını merak ediyorum,

genellikle şöyle bir şey.

10 g 5-MeO-Triptamin metanol içinde çözülür ve 24 saat boyunca 5 g aseton içinde karıştırılır. Daha sonra reaksiyon kabı dondurucuda soğumaya bırakılır ve bir buz banyosuna/kuru buz banyosuna aktarılır. 70 mL metanolde çözünmüş %37'lik formaldehit tek seferde eklenir ve reaksiyon karışımı 30 dakika boyunca karıştırıldıktan sonra 10 g NaBH4 tozu reaksiyon sıcaklığı 0C'yi geçmeyecek şekilde çok yavaş bir şekilde eklenir.

NaBH4'ün tamamı eklendikten sonra karışım oda sıcaklığında bir saat karıştırılmaya bırakılır, oluşan katı maddeler varsa süzülür, karışımın pH'ı yaklaşık 3 olana kadar HCl eklenir ve metanol buharlaştırılır (tercihen vakum altında). Kalan karışım daha sonra 3x 25 mL DCM ile yıkanır ve bu karışım atılır/geri dönüştürülür. Daha sonra pH yaklaşık 10 olana kadar sulu çözeltiye NaOH eklenir ve çözelti tekrar toplanıp saklanan 3x 25 mL DCM ile yıkanır.

5-MeO-MiPT freebase artık DCM içinde çözünmüştür. Bundan sonra istediğinizi yapın.

Bu kulağa nasıl geliyor? temel olarak önce aseton ile imin yapın, sonra dmt gibi formalin ile metilasyon yapın, verim düşük olsa bile, birkaç gram yeterlidir, çok güçlüdür.

Herhangi bir öneriniz ya da ince ayarınız var mı? Bir ay içinde deneyeceğim, siz farklı bir şey yapar mıydınız?

Attachments

• IsE7nTKRi6.jpg
    IsE7nTKRi6.jpg
    166.4 KB · Views: 494

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Reaction score
21
Kulağa hoş geliyor, ancak DCM'niz yoksa etil alkol ile değiştirebilirsiniz.

chemistrydude

Don't buy from me
Resident
Reaction score
21
NaBH4 kullanmak tehlikeli olabilir Na2CO3 yerine

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Eşit olmayan maddeler öneriyorsunuz. Na2CO3, NaBH4'ün yerine geçemez. Ayrıca DCM polar olmayan bir çözücü iken EtOH polardır.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Bu kılavuzu nereden aldınız?

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
17

sadece bir arkadaşım buldu, sanırım unuttum, asetonla karıştırdıktan sonra, nabh4 ile indirgeme ve formalin ve nabh4 ile metilasyon, kulağa nasıl geliyor.
triptaminden bir MIPT sentezine rastladım, sanırım aynı olurdu sadece 5meo-t kullanın

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Not defterime yazarken aklıma aseton iminin metilasyondan önce T-HN-iPr'ye indirgenmesi gerektiği geldi...

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Kulağa ilginç geliyor, deneyin ve sonuçlarınızı bizimle paylaşın lütfen =)

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
17

memnuniyetle foruma katkıda bulunmak istiyorum, işte reddit'ten triptaminden Mipt için bir sentez, yani teoride sadece 5meo-t ile yapmak, 5meo-mipt vermeli değil mi? tek öneri, 5 meo - izopropil oluşumu için ilk adım için ne daha iyi olurdu? imin vermek için RT'de 24 saat karıştırmak mı yoksa aşağıdaki reaksiyon gibi yapmak mı? çünkü bu yazıda 0C'de 15m yeterli görünüyor ve sonra azaltın.

4 gram triptamin (25mmol) 100ml metanol içinde çözüldü, bu bir buz tuzu banyosunda 0c'ye soğutuldu. Karıştırılan metanole 3,70 ml (50 mmol) aseton eklendi, 15 dakika sonra 1,45 g NaBH4 (37,5 mmol) çözeltiyi 5c'nin altında tutacak kadar yavaş eklendi. Bu buz banyosunda 60 dakika karıştırıldı. 60 dakika sonra NaBH4'ü söndürmek için 35c su banyosunda karıştırıldı, metanol tekrar 0c'ye soğutuldu ve 2.20ml (25mmol) %37'lik formaldehit çözeltisi eklendi. Bu 60 dakika boyunca karıştırıldı ve ardından 0,65 g NaBH4 (17,5 mmol) yavaşça ilave edildi, bu söndürüldü ve formaldehit ilavesi tekrarlandı. İlaveden sonra 48 saat boyunca RT'de karıştırıldı. Reaksiyon karışımı daha sonra 100 ml %5'lik asetik asit içine döküldü, metanol damıtıldı ve asit fazı 2x30 ml ksilen ile yıkandı. Asit fazı amber renginden çok açık sarıya dönüştü. Sulu faz bazikleştirildi ve 3x25ml aseton ekstrakte edildi, aseton MgSO4 üzerinde kurutuldu ve fumerat tuzu olarak çöktürüldü. 2,38 g MiPT fumerat geri kazanıldı.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
bu çok daha mantıklı

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Merhaba, evet
Neden IPA'nın MeOH'den (her iki yöntemde de gösterilmiştir) daha iyi olduğunu düşünüyorsunuz?
Reaksiyonun tamamlandığını kontrol etmek için TLC kullanabilirsiniz

Opal

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Reaksiyonların sırasını anlamıyorum, neden formaldehiti NaBH4'ten önce ekliyorsunuz, önce izopropil-imini izopropil-amine indirgemek, sonra formaldehiti eklemek ve sonra tekrar indirgeyerek MiPT elde etmek istemez misiniz?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Sanırım yanlış anladınız. Doğru sıra: formaldehit ve NaBH4'ten sonra

Opal

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Ama önce triptaminin aseton ile reaksiyonu sonucu oluşan imini indirgemeniz gerekmez mi? İşte bu
Baz triptamin + aseton -> imin
imin + nabh4 -> izopropiltriptamin
izopropiltriptamin + formaldehit -> başka bir imin
bu başka bir imin + nabh4 -> MiPT

İndirgenmemiş iminin formaldehit ile reaksiyona girebileceğini bilmiyordum. Öyle mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Ondan bu sentezin sonucunu paylaşmasını istedim. Sizin şemanız daha mantıklı. Yazar, muhtemelen, her şeyin tek bir kapta reaksiyona girmesi nedeniyle küçük bir verim elde etti.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,812
Deals
1
Bennychairman @Opal Bir yazar 4 gram triptaminden 2,38 g hakkında yazıyor. 44 verim. Bu sentezin düşük zorluğuna göre o kadar da kötü değil.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Me2SO4 ile doğrudan metilatin ile izopropil triptaminden elde etmeye ne dersiniz, ancak 1H'nin metillenmeye eğilimli olup olmadığını bilmiyorum, bu nedenle nr üzerinde en uygun koruma! iyi bir geri kazanım ile wrhyng kadt assas8 oldu

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
287
Sakinleştirici aldığım ve aceleyle yazmaya çalıştığım için lütfen dilimi mazur görün, heterosiklik indol azotunu (N1) metillemeden monoizopropiltriptamini metillemek için dimetilsülfatın kullanılıp kullanılamayacağını ve en uygun koruma / koruma yönteminin ne olabileceğini kastetmiştim. teşekkür ederim! Ve hem "fransızcam" hem de sağduyu eksikliğim için özür dilerim, söz veriyorum sakinleştirici olmadığımda daha iyiyim.

Not: Yönetim tutarsız kimya yazmamı reddetmelidir.