Zakaj moje prevajanje traja celo večnost ?

methyllordir

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
1
Sem novinec in sem poskusil destilirati številna olja, topila, mešanice vode in olja ter vodo in topila, pri čemer sem naredil preprosto destilacijsko napravo z običajnim steklom in drugimi stvarmi, vendar ni pomembno, kaj destiliram, ampak traja v nedogled
če imam mešanico vode in olja, se v 4 urah destilira samo 10 ml.

gledal sem preveč postopkov in nastavitev na youtubu in internetu, zdi se, da z mojimi nastavitvami ni nič narobe, vendar je to čudno dolgotrajno ?!?

Poleg tega z uporabo vakuumske črpalke se ves prostor napolni s plinom (preveč odpadkov), prav tako vidim, da za preproste destilacije vakuum ni nujen, vendar se mi zdi, da je brez njega nemogoče?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
512
Points
63
Deals
5
Povejte nam več o tem, kaj uporabljate za segrevanje, kaj segrevate, kakšno steklovino uporabljate itd.
Ali uporabljate kopel nečesa? Ali ovijate vrh bučke in kolone prvih nekaj cm ?
 
View previous replies…

methyllordir

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 20, 2022
Messages
6
Reaction score
2
Points
1
Uporabljam laboratorijski električni grelec/magnetno mešalko in laboratorijsko borosilikatno steklovino, segrevanje v kopeli povzroči le hitrejše segrevanje raztopine, vendar se zdi, da pri sami destilaciji res ne pomaga

Nisem poskusil zaviti bučke ali zgornjega stekla.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Izolacija bučke + kolone z aluminijasto folijo bo pomagala preprečiti uhajanje toplote in tako pospešila destilacijo, še vedno pa destilacija traja.
Zagotoviti želite, da je toplota v aparatu konstantna, da lahko destilacija poteka.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Jezus Kristus, ali imam danes težave.

Pokažite nam jasno sliko celotne vaše namestitve, za vakuumsko destilacijo uporabljam enako opremo kot vi in nimam nobenih težav.
 
Top