Sinteza psilocina in razvoj transdermalnega obliža s psilocinom, ki mu sledi študija in vitro permeacije s svežo človeško kožo (s fotografijami)

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
75
Points
18
V redu, fantje! Čas je, da z vami delim nekaj znanja. Opisal bom sintezo, ki sem jo opravil za psilocin, skupaj s fotografijami. Pridobljeni psilocin sem uporabil in razvil preprost lepilni obliž. Da bi preizkusili prepustnost psilocina v obližu, smo uporabili difuzijski aparat, ki sem ga sestavil. Vključuje več membran, pri čemer je obliž velikosti 1 cm^2 položen na 1 cm^2 svežega kosa človeške kože debeline 400 um (podarili so ga v kirurškem centru za trebušne operacije). Pod kožo je stalen pretok vode s pH 7,4 in telesno temperaturo. Difuzijski aparat lahko na uro zbere 1 ml frakcije, ki se nato analizira z LC-MS. Količina psilocina v 1-mililitrski viali bo dala tok (mg/uro/cm^2). To določa, koliko psilocina preide na uro pri velikosti obliža cm^2.

To se še poglobi, saj je psilocin zelo nestabilen. naslednja publikacija, Structure Elucidation and Spectroscopic Analysis of Chromophores Produced by Oxidative Psilocin Dimerization, obravnava to vprašanje. Ko nastane dimer, ga z analizo HPLC in ATR-FTIR ni mogoče zaznati, kar je čudno. To raziskovalnim skupinam daje lažno pozitivne rezultate glede čistosti psilocina. Našel sem način za stabilizacijo psilocina v obližu.

Kakor koli že, začnimo! Vsak korak sem opravil sam, pri tem pa mi je pomagal moj partner, ki je kemijski inženir. To je bilo še v času, ko sem imel dovoljenje DEA s seznamoma 1 in 3, ne le za raziskave, ampak tudi za proizvodnjo.


Del I (sinteza psilocina)

korak 1: sinteza 3-[2-(dimetilamino)-2-oksoacetil]-1H-indol-4-il acetata


1a. Kolba s štirimi grli in okroglim dnom s prostornino 2000 ml je bila opremljena z zgornjim mešalnikom, regulatorjem temperature J-Kem, 250-mililitrskim kapljalnim lijem in gumijasto pregrado, skozi katero je bil doveden suhN2 pod pozitivnim tlakom. Odstranili smo pregrado in erlenmajerico enakomerno napolnili z 1H-indol-4-ilacetatom (5; 50,1 g, 285 mmol, 1 equiv)
nd anhid Et2O (700 ml). Bučko smo ponovno zaprli s pregrado in jo splaknili z N2. Suspenzijo smo mešali 10 min, nato pa
30 min ohlajali na 0 °C v ledeni vodni kopeli.


Id4ouCvj6H


1b. V kapljični lij smo dodali raztopino oksali klorida (37,1 ml, 428 mmol, 1,5 ekviva) v Et2O (60 ml). Raztopino oksali klorida smo dodajali po kapljicah z zadostno hitrostjo, da smo ohranjali temperaturo na ali pod 5 °C, da bi zmanjšali nastajanje dimerov in drugih možnih stranskih produktov. Med dodajanjem je nastala rumena suspenzija 10 in ko je bilo dodajanje končano, smo zmes mešali 4 ure.


2EKT3UJIRG


1c. Po tem času smo dodali heptan (400 ml) in zmes mešali 30 min pri 0 °C. Dobljeno rumeno trdno snov smo hitro filtrirali in zaporedno izpirali s heptanom (2 × 300 mL), ki smo ga hitro uporabili v naslednjem koraku. . 2,0 M raztopino dimetilamina v THF (175 mL) smo dodajali po kapljicah z zadostno hitrostjo, da smo ohranili temperaturo pod 5 °C, da bi zmanjšali stranske reakcije. Po
dodajanju smo po kapljicah dodajali piridin (46 mL) v THF (100 mL) in zmes dobro mešali 60 min. Dodali smo heptan (600 mL) in vsebino erlenmajerice filtrirali skozi Büchnerjev lijak. Prefiltrirani ostanek smo prenesli v bučko z okroglim dnom in dodali deionizirano H2O (1000 mL), mešali 30 min in filtrirali skozi Büchnerjev lijak. Belkasto trdno snov smo 40 min zaporedoma trituirali v EtOAc (600 mL) in heptanu (400 mL). Kašo smo filtrirali skozi Büchnerjev lijak in trdno snov sušili v sušilniku pri 40 °C čez noč, da smo dobili 6 kot svetlo rumeno trdno snov; izkoristek: 66,1 g (81 %); mp 205-207 °C.


N9JNbxe6Dg
GNiYVQdbT9
Tfc6E4BiH9




ATR-FTIR je potrdil sintezo sinteze 3-[2-(dimetilamino)-2-oksoacetil]-1H-indol-4-il acetata. To spojino lahko hranimo pri 4C več mesecev!


Korak 2: Sinteza psilocina

Korak 2A: Kolba s štirimi grli in okroglim dnom s prostornino 2000 ml je bila opremljena z zgornjim mešalom, regulatorjem temperature J-Kem
250 mL kapljičnim lijakom in gumijasto pregrado, skozi katero je bil doveden suh N2 pod pozitivnim tlakom. Odstranili smo pregrado in
erlenmajerica se je zaporedno polnila z 3-[2-(dimetilamino)-2-oksoacetil]-1H-indol-4-il acetatom (6; 31,5 g, 115 mmol) in 2-CH3-THF (1000
mL). Bučko smo potopili v ledeno kopel pri 0 °C in dodali raztopino 2,3 M LiAlH4 v 2-CH3-THF (140 mL, 322 mmol) skozi
250 mL padajočega lijaka. Kapljični lijak smo splaknili z dodatnim 2-CH3-THF (20 mL). Raztopino LiAlH4 smo dodajali po kapljicah
tako hitro, da se vzdržuje temperatura pod 20 °C. Po dodajanju smo odstranili ledeno vodno kopel in zmes mešali 30 min.
Svetlo rumeno raztopino smo z ogrevalnim plaščem segreli do povratnega toka (80 °C) in po 3 urah postala slonokoščene barve.
rumene trdne snovi na straneh bučke z okroglim dnom

X9hloMg3JS
I1x9JGFsPE
PkDgxosibp





Korak 2C. Odstranili smo grelni plašč in erlenmajerico ohladili na 50 °C. Erlenmajerica je bila ponovno
ohladi na 20 °C. Reakcijo smo umirili z zaporednim dodajanjem 3 kapljic aq 1 M NaOH in 3 kapljic deioniziranega H2O. Mešanica
razredčili s THF (500 ml) in mešali 20 min. Mešanico smo filtrirali skozi Büchnerjev lijak, filtrat pa smo hranili pod N2.
Filtrirano pogačo smo hitro ponovno premešali z 200 mL [10 % raztopine (7 % amoniaka v MeOH) v CH2Cl2] in THF (500 mL). Filtrati
nato združili in zgoščili, da smo dobili zeleno trdno snov. Trdno snov smo triturirali z EtOAc/heptanom v razmerju 1:1 (50 mL), nato pa filtrirali skozi
Büchnerjev lijak. Temnozeleno trdno snov smo čez noč posušili v sušilniku pri 40 °C, da smo dobili suh psilocin (7) kot temnozeleno trdno snov; izkoristek: 20,7
g (91 %); mp 167-169 °C.


7VCiE2shuy
R63SqvG10C
Tq6Pv1HreF



Psilocin je bil sintetiziran.

Del II: Razvoj transdermalnega obliža psilocina in študija in vitro (OPOZORILO: VIDELI BOSTE ČISTO ČLOVEŠKO LISINO, NJIHOVO GROZNO
Psilocin nato raztopim v patentirani mešanici akrilatnega polimera (v heptanu), nato raztopino vlijem v ločilno linijo in s pomočjo livnega noža dosežem, da je plast lepila 100 um. Ko se posuši, nanesem podlago in izrežem obliž velikosti 1 cm^2. Ta obliž se uporabi za študijo in vitro.

Naslednja fotografija je posnetek difuzijskega aparata (obliž na koži, pod katero teče voda).

7HFyq0ZSIr
HnzRkT63bU



Upam, da vam je bilo všeč!
 

Attachments

  • c9nJR0egrm.jpg
    c9nJR0egrm.jpg
    1.3 MB · Views: 356
  • tbSxP5lEBY.jpg
    tbSxP5lEBY.jpg
    3.6 MB · Views: 346

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
čudovita sinteza, čestitke in prisrčni pozdravi!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
75
Points
18
Tukaj je nekaj dodatnih fotografij in tudi podatki za eno izvedbo z difuzijsko napravo. Naenkrat lahko izvedemo 16 vzorcev. samo še dodajam, da je bilo vse to narejeno z licenco DEA, če bi se skupini za abecedo kaj zazdelo. Takrat smo bili morda eni redkih, ki smo izvedli študijo in vitro z uporabo psilocinskega obliža. Nakup psilocina pri zasebnem podjetju bi stal približno 5.000 dolarjev za gram. Mnogi menijo, da je psilocin primernejši za transdermalno ali sublingvalno uporabo, vendar ta velika fosfatna skupina močno zmanjšuje njegovo permeacijo.

E3NmaJHbSP

(Fotografija našega laboratorija za prepuščanje skozi kožo)


(Naša analitska soba, ki vključuje HPLC z/DAD in fluorometerskim detektorjem, LC-MS/MS in ATR-FTIR).
O9LVhn2Krt



X0knNgxjwa

(Primer obliža, srebrna plast je "sprednja stran obliža, obrnjena navzven", srednja plast je zdravilo v lepilu, prozorna plast pa je sprostitvena podloga.)

POZOR, SPODNJI VIDEOPOSNETEK NI ZA LJUDI S SLABIM SRCEM (KOŽA DERMATOMIRA).


d

Če povzamemo, na majhni površini 1 cm^2 bi v 24 urah dostavili približno 1,8 mg.
To bi bilo idealno za indikacijo, kot je zmanjšanje vnetja pri otrocih s sindromom krhkega x.

Poleg tega je ketamin v prosti bazi zelo prepusten. Pretvorite 100 mg ketamina HCl v ketamin freebazo (raztopite ketamin HCl v vodi, dodajte 2M NaOH, dokler pH ne doseže vrednosti 9, filtrirajte, posušite). Nekaj proste baze si natrite na kožo in v nekaj sekundah se bo absorbirala.

Tok za ketaminovo prosto bazo v obližu je torej približno 120 g/uro/cm^2. Površina odraslega človeka je približno 18.000 cm2 (moški) ali 16.000 cm2 (ženske). Recimo, da v ta ketaminski obliž ovijete 10 % moškega in ženskega telesa; pri moškem bi v uro dostavili 216 mg ketamina , pri ženski pa 160 mg ketamina v uro. To bi vas lahko za 8 do 12 ur poslalo v k-dupo,

Delal sem na biološko razgradljivih vsadkih, ki so sestavljeni iz PLA, PGA, PLGA itd. in lahko vsako uro dostavljajo stalno količino zdravila 30, 60, 90 ali 180 dni. Primeri teh sistemov za dostavo zdravil so podkožni biorazgradljivi vsadki za preventivno profilakso pred izpostavljenostjo HIV (PrEP), Ozurdex® (intravitrealni biorazgradljivi vsadek z deksametazonom), estrogen itd.

Predstavljajte si, da bi razvili biorazgradljiv vsadek LSD, ki bi zagotavljal 100 ug/uro 6 mesecev zapored... Prepričan sem, da so zvezni organi o tem že razmišljali. Polimerno peleto z LSD API uporabite na puščico, razumete bistvo.


Spodaj so podatki za obliž s psilocinom. Hvala, da ste prišli na moj predavanje.

Vs9irq3m6T
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Tako vznemirljivo raziskovanje! Zahvaljujem se vam za to, da ste jo resnično delili.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
531
Reaction score
287
Points
63
Oh, tako zelo pogrešam dneve, ko sem opravljala akademske raziskave.... ni besed, s katerimi bi opisala, kako dobro se počutim, ko vidim znanost. Nadaljujte z dobrim delom!

P.S. Priznanje, da sem pravzaprav navdušen nad vašim delom, naj bi imelo psihote*****vtsko vrednost, zato tukaj....
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
32
Points
18
Vau, to je res neverjetno.
 

Octopusssss

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 20, 2022
Messages
31
Reaction score
13
Points
8
Pozdravljeni. Zahvaljujem se vam za vaše neverjetno delo. Razmišljam o spremembi 2. koraka.

Korak 2: Sinteza psilocina

Korak 2A: Kolba s štirimi grli in okroglim dnom s prostornino 2000 ml je bila opremljena z zgornjim mešalom, regulatorjem temperature J-Kem
250 mL kapljičnim lijakom in gumijasto pregrado, skozi katero je bil doveden suh N2 pod pozitivnim tlakom. Odstranili smo pregrado in
erlenmajerica se je zaporedno polnila z 3-[2-(dimetilamino)-2-oksoacetil]-1H-indol-4-il acetatom (6; 31,5 g, 115 mmol) in 2-CH3-THF (1000
mL). Bučko smo potopili v ledeno kopel pri 0 °C in dodali raztopino 2,3 M LiAlH4 v 2-CH3-THF (140 mL, 322 mmol) skozi
250 mL padajočega lijaka. Kapljični lijak smo dodatno splaknili z 2-CH3-THF (20 mL). Raztopino LiAlH4 smo dodajali po kapljicah
tako hitro, da se vzdržuje temperatura pod 20 °C.

Ali lahko LiAlH4 zamenjamo z natrijevim borohidratom ali aluminijevim amalgamom? Ali menite, da je to mogoče, in katero bi bilo najboljše topilo za takšno sintezo.
 
Top