Question varen način oddajanja plinastega vodika?

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Ker je plinasti vodik vnetljiv z zrakom, kako najbolje ravnati z vodikovim plinom, ko izvajam reakcijo, pri kateri nastaja? (Razen uporabe profesionalne digestorja.)
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Zinc HCl ?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
ali lahko podrobneje pojasnite?
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Redoksni pomen. Neizstrelitev H2 v vesolje 🤣
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
ok. torej raztopini, v kateri je natrijev borohidrid, dodam cinkov hcl, da zmanjšam njegovo eksplozivnost?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Če ste TUDI zaskrbljeni, speljite cev z vrha kondenzatorja navzven.
Če pa na primer samo reducirate z borohidridom, bosta odprto okno in delujoči ventilator povsem v redu.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
toda ali ni vodikov plin gorljiv z zrakom?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
66
Points
18
To pomeni, da lahko H2 povzroči eksplozijo že pri minimalni 4-odstotni koncentraciji. Da bi bila res zaskrbljujoča, bi je morali uporabiti precej veliko, da bi na tej točki napolnili običajen prostor.

Če delovni prostor pravilno prezračite, to ne bi smelo predstavljati težav.
 

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Pozdravljeni. kolikor mi je znano, je H gorljiv s požari Dejansko,
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
To je res odvisno od količine sproščenega plina, zato lahko, če ta ni velike prostornine, na konec svoje postavitve postavite tudi predhodno napihnjen in nato izpraznjen balon, ker se bo napihnil, se bo tlak v sistemu povečal (kar je pri reakcijah hidrogeniranja dostikrat zaželeno), in namesto da bi ga pustili počiti, ga boste zamenjali in izpraznili polnega. Prednost H2 je, da je lažji od zraka, zato bo raje pobegnil iz prostora s tokom zraka, nato pa se bo kopičil in tvoril eksplozivne zmesi z O2 v ozračju (razlog, zakaj je Et2O nevarno topilo, je, da se kopiči na tleh in ko pride do vašega nosu, je lahko že prepozno). Upam, da vam bo to pomagalo.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
točno o tem sem razmišljal, čeprav če balon po naključju poči, preden ga zamenjam, potem bi morda lahko zaradi hitrega sproščanja tlaka ali statike povzročil eksplozijo.

nameraval sem postaviti cev, ki bi vodila od kondenzatorja do zunanjega okna. vendar sem še vedno nekoliko paranoičen/skrbljen zaradi eksplozij. mislim, da bom moral to narediti.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
izbrali ste bolj priljubljeno metodo, ne skrbite H2 plava bolje kot He in se bo v zunanji atmosferi razkrojil tudi navzgor in stran od vira (poskrbite, da je cev pritrjena zunaj z zgornje točke, saj veter ne bo odpihnil plina nazaj).
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Pravilen način je, da jo odklopite iz cevi in da imate na njenem koncu odvodnik za preprečevanje povratnih valov.

čeprav bi morala zadoščati cev/vodovod navzven, če ni ujeta

vodik je lažji od zraka. Razmislite o helijevem balonu. gotovo ima vsakdo izkušnje z izgubo helijevega balona.

Razmislite o treh sekundah po izpustitvi balona.

Kje je zdaj balon?
Ali jo lahko zgrabite nazaj.

Ali balon predstavlja nevarnost eksplozije. Kako hitro je zapustila vaše območje.

Njegova pot do neba bi bila najbolje neovirana.

Ne dovolite, da se kopiči v prostoru, kjer delate.

Pri večini reakcij ni treba imeti zaprtega sistema, da bi se izognili naraščanju tlaka in eksplozijam.

Razen če izdelujete bombo pod pritiskom, pri kateri imate posode s pritiskom.

Ne bi uporabljal balona... Uporabite cevi ali cevovode... Ta pritisk, če je majhen, pomeni, da potrebujete debele stene.

Če pa je tlak velik, lahko samo usmerjate pretok plina.

Če gre kuhinjski ventilator neposredno ven, je to tudi v redu.

Nekatere kopalnice pošiljajo zrak samo na streho, vendar če ne greste na streho, da bi imeli cigerrette, bi moralo biti vse v redu.

Ventilatorji sploh ne smejo biti vklopljeni. Če vodi ven... Samo speljite cev malo navzgor... Ali na zunanjo stran, kjer lahko gre naravnost navzgor... Mislim, da vodik nima vonja ... Lahko se motim ..

Če se proizvede veliko vodika, se lahko z njim prenese nekaj tekočega topila. Skupaj s hlapi. Če je to vonj, je treba narediti prilagoditve, da se upošteva v velikem obsegu.

Predlagam, da vse skupaj izvedete na lutki, da boste vedeli, s čim se ukvarjate.

Manjše reakcije povzročajo manjše težave. Potem se lahko odločite, kaj dejansko potrebujete.

Vodik je precej varen na prostem, če ni vira vžiga.



Skrbeti vas morajo plini, ki se spuščajo in zadržujejo, saj sploh ne veste, da so tam.

Če po majhnem testu začutiš vonj. Plin boste morali očistiti.

Tukaj je videoposnetek osebe, ki uporablja vodni asporator kot čistilno napravo. Pokrov morate zapreti.. In cev iz pokrova, ki vam omogoča, da vodik še vedno usmerjate ven.



Ostanite na varnem
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
tudi bakreno sito ima čarobno lastnost, da preprečuje prehod plamenov
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Hvala za to..
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
Res ne vem, ampak to sem slišal od uglednega profesorja z bogatimi izkušnjami na področju industrijske kemije, da postavitev drobnega bakrenega sita na izhod plina iz vnetljivih stvari blokira vstop plamena v sistem. Sam sem postavil takšno sito, vendar sem bil bolj previden, da ni bilo vira vžiga, tako da nisem nikoli imel nesrečne priložnosti, da bi se prepričal o njegovi učinkovitosti.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Zanimivo, všeč so mi obskurni deli znanja.. Moram se o tem pogovarjati.

Želim nadaljevati to tangento, kamorkoli me bo pripeljala.. Vendar ne vem, s kakšnim izrazom naj začnem to potovanje.. To je vedno žargonsko iskanje prave besede za iskanje odgovorov, ki jih iščemo.

Ali ga je imenoval sito .. morda zaviralec plamena ..
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Im išče in išče... In sem spoznal... Imeli smo žično mrežo za highscgool.. In bunsenove gorilnike pod njimi... In imaš prav, da ne gre mimo.. Kaj je to?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
to mora biti bakrena žična mreža
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
545
Reaction score
298
Points
63
elektrolitski generator H2 je najboljši, če ga uporabljate za heterogene katalitske redukcije, kot je s Pd/C
 
Top