Vprašanja v zvezi s sintezo alprazolama/flualprazolama

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Moje referenčno gradivo je 10.1007/s00044-016-1585-z in sinteza alprazolama v majhnem obsegu, ki sem jo našel tukaj - razumem osnovni postopek.

Imam pa nekaj vprašanj, na katera na spletu ne najdem odgovorov.

  1. Predhodnik 2-amino-5-klorobenzofenon je za alprazolam, vendar predvidevam, da ga je mogoče nadomestiti z 2-amino-5-kloro-2'-fluorobenzofenonom za flualprazolam? Ali gre za drugačno zamenjavo?
  2. Ali je mogoče kloroacetil klorid nadomestiti z etil kloroacetatom?
  3. Ali je edina možnost ocetni anhidrid? Mislil sem, da bi lahko tudi acetilklorid deloval, le da bi se HCl sproščal kot plin (s katerim je seveda težje delati). Vendar je to še vedno lažje, kot če bi poskušali pridobiti AA.
  4. Ali je hidrazin hidrat mogoče neposredno nadomestiti s hidrazin sulfatom? Lažje ga je pridobiti, delo z njim je varnejše in izdelek se na koncu tako ali tako očisti. Če ne, mislim, da ga je mogoče spremeniti v hidrazin hidrat, tako da ga je vsaj še vedno lažje pridobiti.

Vse drugo, kar je potrebno za to sintezo, je mogoče dobiti, čeprav imam nekaj vprašanj v zvezi z razširitvijo reakcije. Najbolj me skrbi zadnji korak, kjer je bilo uporabljenih 25 ml AcOH. Ali je to poljubna količina?

Pri sintezi v majhnem obsegu na tem mestu je bilo predlagano, da za celotno reakcijo uporabite bučke v obliki hruške - predvidevam, da bo vrelec deloval v redu?

Opravičujem se za navidezno neumna vprašanja in se vam zahvaljujem! Pri tem sem nekoliko izven svojega območja udobja, zato bi zadostovalo tudi kakršno koli gradivo za branje na to temo. :)

Sestavil sem sintezo (z uporabo etilkloracetata, acetilklorida in hidrazin sulfata - ne vem, ali bo hidrazin sulfat deloval, toda ostalo se zdi v redu). Hidrazin hidrat je verjetno mogoče dobiti, tako da to ni najtežji del te sinteze.

Jtq5GlNZQ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da
nisem prepričan, da je na karboksilnem ogljiku različna skupina.
Verjetno imate prav
Verjetno da, vendar morate povečati količino NaOAc, ker morate tam dobiti osnovni prostor. -SO4 bo reagiral z Na iz NaOAc.
To je bilo vzeto iz članka.
Kaj misliš z vreliščem?? Bučko z okroglim dnom? To je v redu. Bučka v obliki hruške je primernejša za uporabo pri sintezi v majhnem obsegu.
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Hvala za odgovor!

Ali v zvezi z acetilkloridom menite, da bi moral delovati? V zvezi s tem sem nekoliko zmeden z vašim odgovorom.

Še malo bom raziskal substitucijo etil kloroacetat, saj je vsekakor lažje dobiti.

Mislil sem na RBF, opravičujem se, ker nisem bil bolj jasen, in se vam zahvaljujem za vpogled. Izbira bučke v obliki hruške me je precej zmedla.

Na zdravje :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,692
Solutions
3
Reaction score
2,817
Points
113
Deals
1
Žal mi je, želel sem reči, da nisem prepričan, da bo delovalo. Lahko pa poskusite in nam sporočite svoj rezultat. Naš forum vam bo hvaležen =)
Morate poskusiti, mislim, da ga boste priporočili po svoji prvi sintezi kot jaz!
 

Mulch4065

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 25, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Zahvaljujemo se vam za pomoč!

Nisem prepričan glede etilkloroacetata, vendar sem trdno prepričan, da bi moral acetilklorid delovati namesto anhidrida ocetne kisline - je sicer MOGOČE bolj reaktiven, vendar upam, da ne preveč.

Kakorkoli že, ker je acetilklorid pri nas zelo enostavno dobiti, je le še hitra reakcija in destilacija oddaljena od ocetnega anhidrida.

Še nekaj raziskav, saj je etil kloroacetat veliko lažje dobiti kot kloroacetil klorid.
 

madmoney69

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 29, 2022
Messages
165
Reaction score
160
Points
43
Ali ste pri tem kaj napredovali?
 
Top