Question Težava z ločevanjem mešanice za redčenje sirupa

quickquestion123

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 17, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hej tam

Opravičujem se za rahlo neumno vprašanje, to ni nikjer blizu kul kemijskih stvari, o katerih se razpravlja tukaj, prav tako se opravičujem, če je v napačnem oddelku, ni se mogel odločiti, ali gre sem, opiati, kuhanje Q & A itd, tako da pls mi povejte, da premaknete, če je narobe, ampak tukaj je problem.

Že nekaj časa razvijam svoj domači recept za vitko pijačo (ni zapleteno, vem), vendar sem ga poskušal čim bolj približati pravi stvari. Dobim tablete kodeina in prometazina in jih poskušam razredčiti v čim manjši količini vode. Ko jih z magnetnim mešalnikom dobro premešam, jih vmešam v sirup z visoko vsebnostjo fruktoze (ali enostavni sirup, ki ga naredim na svojem štedilniku, če me ni doma) in malenkost alkohola za konzerviranje (včasih). Nato dodam vsa barvila, arome itd. in zelo temeljito zmešam z roko, saj moje magnetno mešalo ne zmore viskoznosti sirupa. Vendar je težava v tem, da rad pijem le majhne količine, saj se mi zdi, da sem zaradi velike količine preveč len, zato običajno naredim 8 flz in ga raztegnem, in ko ga pustim nekaj dni, opazim, da se mlečno bela voda, v kateri je vse raztopljeno, ločuje na vrhu sirupa (domnevam, da zaradi različnih gostot). Kako naj to preprečim? To je grozno in ne vem ničesar o tem, kaj počnem, nočem prevelikega odmerka in nočem, da bi moral vsakič znova mešati sirup. Ali mi lahko kdo svetuje? Hvala vsem!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,404
Solutions
4
Reaction score
960
Points
113
Deals
1
V raziskavo sem vložil 0 truda, vendar je prva očitna misel ta, da ne dodajajte vode, temveč uporabite etanol. Potem ni treba ločevati vode in alkohol tako ali tako dodajate kot konzervans. Jsu ga dodajte zdrobljenim tabletam, namesto da bi ga dodali pozneje
 
Top