Sinteza oksikodona iz kodeina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
1qrYg5RiLw

Uvod

V tej temi lahko spoznate najlažji način sinteze oksikodona iz kodeina. Obstaja več poti njegove sinteze z več stopnjami, vendar tu opisujem najpreprostejšo. Ta postopek je enostaven in hiter ter uporablja le zelo dostopne reagente. Metodo ekstrakcije kodeina lahko najdete v naslednjih temah: "Ekstrakcija kodeina iz analgetikov brez recepta shladno vodo"ali ta "Sinteza morfina iz kodeina".

Oprema in steklovina.

  • 250 ml bučka z okroglim dnom.
  • 250 mL bučka z okroglim dnom s tremi vrati.
  • oljna in ledena vodna kopel.
  • Magnetno mešalo zgrelno površino.
  • Laboratorijska tehtnica (primerna za 0,1 do 100 g).
  • Dušikov ali argonov balon 10-20 l.
  • steklena palica.
  • laboratorijski termometer (od 0 °C do 200 °C) z nastavkom za bučko;.
  • 0,5 ali 1L ločilni lij.
  • lij za dodajanje.
  • Adapter za dovod dušika.
  • čaše 500 ml x2; 200 ml x4; 100 ml x2.
  • pH indikatorski papir.
  • Buchnerjev lij in erlenmajerica 500 ml.

Reagenti.

  • 30 g kodeina.
  • ~500 mL destilirane vode.
  • 192 g ocetne kisline.
  • 20 g natrijevega dikromata.
  • raztopina amonijaka (NH4OHaq).
  • 75 ml kloroforma (CHCl3).
  • natrijev klorid (NaCl) (neobvezno).
  • 5 % Pd/C (50 % mokre vode, 3,0 g).
  • 6,0 g natrijevega hipofosfita (NaPO2H2).
  • 540 ml etil acetata.
Y2r7XBH6Ne

vrelišče: 454,92 °C pri 760 mm Hg;
tališče: 218-220 °C;
molekulska masa: 315,36 g/mol;
gostota: 1,2164 g/ml (20 °C);
številka CAS: 76-42-6.

14-hidroksikodeinon iz kodeina

1. 30 g kodeina raztopimo v 80 ml vode s 25 g ocetne kisline v 250-mililitrski bučki z okroglim dnom in jo med mešanjem postavimo v ledeno vodno kopel.

2. Ko je ohlajeno, počasi s pipeto dodajte 20 g natrijevega dikromata v 25 mL vode. Raztopina takoj postane mlečno oranžna/rumena.

3. Zdaj odstranite led in ga postavite v oljno kopel na vročo ploščo ter na vrh namestite vodno hlajeni kondenzator. Uporabil sem grelno ploščo z nadzorovano temperaturo, zato sem temperaturo nastavil na ~83 °C in poskrbel, da je ostala ~20 min. Če v oljno kopel vstavite termometer, boste lahko dosegli približno enako vrednost. Vročina je za opiate škodljiva, vendar nisem ugotovil, da bi bilo 30-minutno kuhanje pri 80-90 °C zelo škodljivo. Kakor koli že, reakcija je končana, ko se barva ne spreminja več. Nova barva mora biti temno rjava/rdeča
.
TLOkRz9b64
4. S pipeto prelijte raztopino v ločilni lij, sperite bučko z malo vode in jo prav tako prelijte. V erlenmajerici bo ostalo nekaj črne, netopne usedline. Ta usedlina vas ne skrbi.

5. Zdaj bazificirajte z amoniakom (NH4OHaq). Ni treba biti natančen, poskrbite le, da bo pH višji od 10.

6. Nato trikrat ekstrahirajte x25 ml s kloroformom. Če nastane emulzija, jo odpravite tako, da dodate veliko kloroforma ali NaCl (to poveča gostoto vodne raztopine in razdeli plasti) in pri vsakem ločevanju vzamete le nemulgirani kloroform.

7. Vzemite raztopine kloroforma in jih dvakrat ekstrahirajte z vodo, da se prepričate, da z izdelkom niste prinesli grdega Cr. Produkt je rumen, ko je raztopljen v veliki količini topila, in temno rjav/rdeč, ko je koncentriran. Hidroksi skupino kodeina ste pravkar pretvorili v keton in pod dušikov mostiček vstavili hidroksi skupino.

8. Izparite topilo
.

Oksikodon iz 14-hidroksikodeinona

9. 14-hidroksikodeinon (4,98 g) in ocetno kislino (137 g) smo dodali v reakcijsko bučko (3 vratca, 250 mL), opremljeno z mehanskim/magnetnim mešalom, dodajnim lijakom, termočlenom/termometrom in adapterjem za dovod dušika. Sistem smo izpraznili in erlenmajerico napolnili z dušikom.

10. Nato smo v dušikovi atmosferi dodali 5 % Pd/C (50 % mokre vode, 3,0 g) v enem odmerku.

11. Medtem ko se je zmes približno 5 minut mešala pri sobni temperaturi (22 ± 5 °C), je bila pripravljena raztopina natrijevega hipofosfita (6,0 g) v deionizirani vodi (25 g).

12. Vodno raztopino natrijevega hipofosfita smo prenesli v dodajalni lijak in jo reakcijski zmesi dodajali približno 30 minut, pri čemer smo vzdrževali temperaturo vsebine na približno 22 ± 5 °C. Nato smo zmes segreli na približno 45 °C in jo mešali približno 1 uro.

Za določitev popolnosti reakcije smo iz serije odvzeli majhen vzorec in ga filtrirali skozi brizgalni filter v zmes etilacetata in nasičene raztopine natrijevega bikarbonata. Po ekstrakciji smo organsko plast zgoščili do suhega, ostanek pa raztopili z mobilno fazo HPLC. Določili smo izginotje 14-hidroksikodeinona. Če je bilo ugotovljeno, da je reakcija nepopolna, se je serija mešala še 2 uri pri 45 °C, preverjanje HPLC pa se je opravilo še enkrat
.
Dg3YinPkOK
13. Ko je bilo ugotovljeno, da je reakcija končana, je bila serija ohlajena na temperaturo okolja (22 ± 5 °C) v dušikovi atmosferi, vsebina pa filtrirana preko filtrirne blazinice Hyflo-Supercel (3,0 g, navlažene z vodo).

14. Bučko in mokro pogačo smo izpirali z ocetno kislino (20 g). Filtrat smo koncentrirali v vakuumu v rotacijskem aparatu do skoraj suhega pri temperaturi < 50 °C.

15. Ostanek smo raztopili z deionizirano vodo (50 g) in pH prilagodili na 11,0 do 12,0 z 20 % vodno raztopino KOH in koncentriranim amonijevim hidroksidom (približno 4 g).

16. Mešanico smo nato ekstrahirali z etil acetatom (4 x 135 ml) in združene organske plasti koncentrirali do suhega v vakuumu. Surovi oksikodon s čistostjo HPLC več kot 85 % je bil pridobljen v 70,0 do 85,0 % (3,51 do 4,26 g
).
 
Last edited by a moderator:

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Kako lahko spremenimo prvi korak do sinteze o
14-cinojiloksikodinona ali N-fenetilmorfina? Ali je to enostavno izvedljivo
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Iz 14-hidroksikodinona bi lahko naredili esterifikacijo cimetove kisline , našel sem članek o uporabi povezovalnega sredstva za pomoč pri cimetovi esterifikaciji v certian reakcijah
 

1thejew1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 29, 2022
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Kako drago in težko je pridobiti pd/c
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Verjetno da.
Cene lahko poiščete v Googlu
 

badgerbad

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko uporabimo fosfat ali pa mora biti kodein prostobazni? Ali lahko DCM nadomestimo s kloroformom?
 

hockey34

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
21
Reaction score
1
Points
3
kaj lahko uporabimo namesto natrijevega dikromata?
 

Dope Amine

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 2, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Kromatsko oksidacijo kodeina sem poskusil pred mnogimi leti in žal ne deluje. Najboljši način za pridobivanje 14-hidroksikodeinona iz kodeina je oksidacija kodeina v kodeinon in nato hidroksilacija z MnSO4 ali CuSO4 in natrijevim tiosulfatom. Eksperimentalne podrobnosti za drugi korak so na voljo v pod*****ih informacijah tukaj: https: //pubs.acs.org/doi/10.1021/ja051682z.

Sinteza kodeinona je na voljo tudi z iskanjem
 

Rutherford_1

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
torej iz 30 gramov kodeina dobimo 4,26 grama oksikodona? ali je to fosfatni kodein ali prosta baza?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,688
Solutions
3
Reaction score
2,812
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, prosta baza.
 

mefistofeles

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
52
Reaction score
26
Points
18
zdaj pa naj nekdo posname videoposnetek, v katerem bi to sintetiziral po korakih 💀
 
Top