Spletna prodaja, prednosti in slabosti.

Kabul

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2021
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
KW2buAQNnE
Pred kratkim smo se odpravili v trgovino po knjige, da bi preživeli lep večer z bližnjimi, pa smo vzeli VHS ali DVD s v videoteki. Zdaj nakupujemo na Amazonu in gledamo filme na Netflixu. Napredek je neizogibno pripeljal do tega. Tudi razvoj trgovine z drogami je neizogiben in se bo kljub številnim težavam, s katerimi se je srečal zahodni trg, še naprej razvijal. Da, na trgih so se pojavljale težave. Obstajala so spletna mesta, ki so se ukvarjala z izstopnimi prevarami. Bila so spletna mesta, ki jih je zaprla policija, uporabniki pa so imeli težave, kot v primeru Hansa, ko ga je julija 2017 zaprl Europol in so imeli podatke o kupcih. Ne neuporabna gesla in prijave, ampak domače naslove, na katere so kupci sprejemali nakupe, kar je nevarno in neprijetno.
Toda te težave imajo rešitev. Da lastniki spletnega mesta ne bi izginili z denarjem, jih tam ni treba shranjevati. Nakupe morate opraviti iz svoje denarnice, tj. brez pologa. V tem primeru izstopna prevara ni mogoča, spletno mesto pa deluje le kot porok in ne kot banka. V primeru vdora policije na spletno stran, domači naslovi niso prišli v njihove roke, morate preiti na drugo shemo za prenos blaga, ne po pošti, temveč z mrtvimi kapljicami, informacije o katerih se samodejno izbrišejo po zaključku posla. Ta metoda se aktivno uporablja v državah nekdanje ZSSR in je sčasoma dokazala svojo zanesljivost.
Trenutno ni spletnega mesta s takimi lastnostmi in funkcijami, vendar, kolikor vem, razvoj že poteka in kmalu naj bi se pojavilo nekaj podobnega. Ker ima spletno trgovanje več nes*****ih prednosti pred starim modelom kartelne organizacije.


CqPxfwIki2

Kartel je ogromno število ljudi, na stotine in včasih na tisoče ljudi s svojimi vojskami. Kartel Sinaloa je na primer sestavljalo 30.000 ljudi.
F8xzuRbeQw
Vse to so verige osebnih povezav, kar pomeni, da je nemogoče ohraniti anonimnost. in če govorimo o res velikem denarju, ki ga dobimo od trgovine z mamili, ne moremo brez krvi in krutosti, in to tako do svojih kot do drugih, saj je sestavni del organizacije stroga disciplina, neusmiljen teror nad odpadniki, izdajalci, konkurenti in sovražniki. Pablo Escobar je devet let vodil odprto vojno z vlado. Vsak dan je bilo ubitih na desetine ljudi, novembra 1989 pa je kartel v zraku razstrelil letalo, na krovu katerega naj bi domnevno letel bodoči predsednik César Gaviria Trujillo. Vsi potniki so bili ubiti, 110 ljudi, Trujilla ni bilo na krovu. Veliko krvi za denar, včasih nesmiselne krvi.
Velja omeniti, da vsakdo ne more postati vodja takšne organizacije, še več, takih ljudi je le nekaj. Poleg tega, da potrebujete poseben temperament, morate biti pripravljeni tudi na to, da bodo vas ali vaše družinske člane ubili, izredno kruto mučili ali zaprli. Nekaj od tega se bo zagotovo zgodilo, to je le vprašanje časa. Prav tako ne bo mogoče izstopiti iz takšnega posla, tudi če pride do spoznanja, da tveganje ni več upravičeno in da je denarja veliko. Rezultat bo enak.


ATXwIEdjeK
Če iz vsega navedenega potegnemo zaključke, je treba upoštevati prednosti spletnega trgovanja pred klasičnim modelom.
V tem primeru vam ni treba biti Escobar, vsakdo lahko zgradi imperij, popolnoma vsakdo. Ne da bi zapustili dom in ne da bi zapustili območje udobja. Dovolj je, da upoštevate elementarna varnostna pravila in, kar je najpomembneje, da držite usta zaprta. Omeniti velja, da je v tem primeru mogoče ohraniti anonimnost, kar pomeni, da lahko iz posla izstopite po mili volji in brez streljanja z nekdanjimi partnerji.


Zaposlene lahko zaposlite brez osebnih stikov, kjer koli na svetu. V okviru planeta je mogoče zgraditi svoj imperij s kolosalnimi prihodki, pri čemer imate na voljo le računalnik. Ni potrebe, da bi bili v bližini, še manj pa, da bi se dotikali blaga. To pomeni, da lahko živite normalno življenje brez večjega tveganja, da bi izgubili svobodo ali življenje.




FhoHYvpM5I
RsXQh7zrkP


Če povzamem, želim povedati, da bo spletna trgovina z drogami neizogibno izpodrinila klasični model. Vprašanje je le, kdo bo prvi zgradil svoj globalni imperij in osvojil največji dobitek.
 
Last edited by a moderator:

Doxi999

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 20, 2022
Messages
6
Reaction score
5
Points
3
Zahvaljujem se vam za to objavo, zelo koristno :D
 

Kabul

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2021
Messages
2
Reaction score
4
Points
3
Vabljeni!
 

8888

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 20, 2022
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Dobra objava potrpežljivo čakam na nekaj z mrtvimi kapljicami bilo bi super :)
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93

Raziskovalci, kot so alpha02 (Alexandre Cazes), Dreadpirateroberts (Ross Ulbricht), Alpraking (Alexandre Beadry) - mnogi so že veliko zaslužili na vse večji digitalizaciji trgovine z drogami.

Menim, da bi lahko obstajale še večje zgodbe o uspehu, za katere ne vemo, o ljudeh, ki so se dejansko ustavili, ko je bil pravi čas.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Yup .. Alpraking ga je prenesel na drugo raven, enkrat sem se z njim pogovarjal prek klepeta, dude je bil dobesedno nor, verjamem, da so bili steroidi, s katerimi je začel, da mu je pozneje dal lažni občutek zaupanja.
Imel sem težave pri pridobivanju stroja zaradi vsega hrupa, ki ga je delal, dobesedno vse, kar ima zobnike, ki prihajajo s Kitajske, bi se zdelo označeno ... na koncu sem jih samo prodal in imel nove, izdelane v državi, vzeli so nekaj sestavljanja in odpravljanja težav, vendar so 100% brez tveganja ...

Ali ni poslal nekoga, ki je na meji polnil snežne sani, polne xanov? Prav tako se mi zdi smešno, da ju še vedno označujete kot zgodbi o uspehu, Quantiku in Ulrichu se je namreč zalomilo na precej neumne načine...
 
View previous replies…

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Te bi lahko šteli za zgodbe o uspehu le z denarnega vidika in z vidika pionirjev.
Verjamem pa, da so največje zgodbe o uspehu tiste, o katerih se nikoli ne govori :)

PS - pri pošiljanju stiskalnic za tablete in podobnega iz Kitajske jih pošljite samo v rezervnih delih v več pošiljkah + izdelek ponovno označite
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
26
Points
8
Seveda je to način, toda ko je tisti bedak objavljal stroje, ki so povsod izpljuvali trupe, na takrat najaktivnejšem diskusijskem forumu v zvezi z njegovimi stisnjenimi tabletami, smo imeli dva majhna, ki sta prihajala, seveda rutinsko in razstavljena, vendar takrat nihče ni pomislil, da bi jih pošiljal po kosih, če bi se pojavili sumi, bi jih lahko zahtevalo legitimno podjetje, ne mi. Tako so jih potem prodajali, ko so prišli, pa nobeden ni bil v celoti sestavljen in so jih še vedno označili... kolikor se spomnim, so za nekaj tednov odprli večino strojev s Kitajske in preverili vsaj to, kaj so, dobro smo se nasmejali, ko smo pomislili, kako se je njihov šef verjetno končno zlomil in jih spravil v pogon, ko je videl quantikovo delovanje...

v tistih časih nihče ni mislil, da je nekdo dovolj nor, da bi naravnost začel objavljati takšne stvari... časi so bili zagotovo drugačni.... dandanes vstaviš HS kodo, ki ima karkoli skupnega s krogličnim ležajem, in lahko pozabiš, da bo tvoj paket kdaj vstopil v namembno pristanišče... noro...
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
599
Points
93
Ugotovil sem, da moraš biti iz držav tho, to mora biti grobo.
Prebivalci EU nimajo takšnih težav :D Obstaja veliko možnosti za prejemanje blaga iz Kitajske in še bolje, veliko lokalnih virov za vse, tako da vam sploh ni treba naročati iz Kitajske
 
Top